2024-11-19, Antradienis

Juozas Survila. Pamišusi BIUROKRATIJA. Geriau skambink PREMJERUI

Biurokratinis absurdas iš praktikos. Ilgas ir neįdomus, bet tik vienas iš daugelio.

Pagal išsilavinimą ir turimas kvalifikacijas galiu atlikti žemės sklypų kadastrinius matavimus. Išsilavinęs, kultūringas, jaunas Lietuvos Respublikos pilietis pagal rekomendaciją užsakė sklypo kadastrinius matavimus. Yra gavęs laišką iš Nacionalinės žemės tarnybos, kad jo sklypas įtrauktas į koreguotiną sluoksnį ir būtina patikslinti žemės sklypo ribas. Jo paveldėtam sklypui preliminarūs matavimai atlikti anksčiau nei gretimiems žemės sklypams.

Ilga istorija trumpai:

  1. Atlikti žemės sklypo matavimai, iškviesti kaimynai, neatvykusiems išsiųsti pakartotiniai laiškai, tame tarpe ir Nacionalinei žemės tarnybai (viskas pagal reglamentą).
  2. Kadangi sklypo plotas kinta leistinume į mažesnę pusę ir linijų ilgiai galiojančiame plane ir mano paruoštame plane sutampa centimetrų tikslumu idealiai, nesulaukus jokių pastabų nei iš gretimų žemės sklypų savininkų nei iš Valstybės t. y. Nacionalinės žemės tarnybos, bylą teikiama kadastro tvarkytojui tikrinti.
  3. Pateikus bylą, gautas atmetimas, kad techniškai su byla viskas ok, bet kertasi su gretimų žemės sklypų ribomis ir kadastro tvarkytojas t. y. Registrų centras negali priimti sprendimo dėl tinkamai atliktų matavimų, jie savo ruožtu kreipsis į Nacionalinę žemės tarnybą, kad jie paruoštų išvadą dėl atliktų matavimų tinkamumo.

Iki čia viskas ok ir tada išlenda pamišęs biurokratinis mutantas:

  1. Bylą pakartotinai pateikiu Nacionalinei žemės tarnybai. Atmeta, prašo pateikti išvadą pagal kadastro 21 p. Neturi tam pagrindo, nes: sklypo konfigūracija nesikeičia, plotas kinta leistinume.
  2. Pasitaręs su užsakovu apskundžiu Nacionalinei žemės tarnybai jų tikrinimo aktą. Skundas netenkinamas, siūlome teikti sklypą išvadai pagal kadastro nuostatų 21 p. arba kreiptis į teismą.
  3. Su užsakovu aptarėme galimybes dėl kreipimosi į teismą. Užsakovas tokią galimybę atmetė, nes neverta, per daug gaila energijos. Nutarta pateikti dokumentus pagal kadastro nuostatų 21 p.
  4. dokumentai pateikti, nieko nekeičiau, nieko neperdariau palikau pačiai NŽT spręsti, nes jaučiausi 110 proc. teisus.
  5. Nacionalinė žemės tarnyba, pakeičia nuomonę, priima priešingą sprendimą nei priėmė skunde ir nustato, kad mano darbas atliktas tinkamai.
  6. Vėl teikiu bylą pakartotinai nieko netaisęs tik pridėdamas NŽT išvadą.
  7. Nacionalinė žemės tarnyba surašo teigiamą tikrinimo aktą ir priima sprendimą apie tinkamai atliktus kadastrinius matavimus.
  8. Byla atiduodama užsakovui. Užsakovas nuneša byla registracijai į Registrų centrą.
  9. Kadastro duomenų bylą VĖL ATMETA Registrų centras. Motyvas: byla techniškai tvarkinga, bet negalime įbrėžti į kadastro žemėlapį, nes kertasi su gretimų žemės sklypų ribomis. T. y. lygiai toks pat atmetimas kaip trečiame punkte. Šiuo metu laukiame vėl NŽT išvados. Panašu, kad tai bus pabaiga, bet griovys dar neperšoktas.

Ką noriu pasakyti šiuo pavyzdžiu? BIUROKRATINIS absurdas viską ištempė iki 12 punkto, kai pabaiga turėjo būti ties 3. O jei savininkui bėda, o jei jam staiga reikia parduoti sklypą? Ačiū Dievui tai ne šis variantas, bet biurokratijos padedamas pirkėjas galėtų įgauti neblogą derybinį svertą dėl dokumentų netvarkingumo.

Tikiuosi, kad TELTONIKOS istorija sprogdindama Lietuvos mediją apšvietė ir GEROVĖS VALSTYBĖS problemą Nr.1 – PAMIŠUSI BIUROKRATIJA.

Išsprogdinus medijas reiktų išsprogdinti ir biurokratiją su tikslu perdėlioti horizontaliai, nepaliekant vietos vertikalumui, kai sprendžia tik aukščiausi vadovai. Sprogdinti, nes tai neremontuojama t. y. remontuoti kainuos brangiau nei statyti naujai.

Jei nebus esminių pokyčių, tikiu, kad dabartiniai mitingai – ne pabaiga. Dėl pamišusios biurokratijos milžiniškų sopulių turi kiekviena sritis. Ar tai būtų švietimas, sveikatos apsauga, statybos, aplinkosauga, žemės ūkis, verslas ir t. t.

Kažkurioje verslo ar podkasto aplinkoje nuskambėjo anekdotinis palyginimas:

Kuo skiriasi startuolis JAV ir LT. JAV startuolio sumanytojas pirmiausia ieško inžinieriaus, o lietuvis – teisininko. Tai – absurdas, pamišusios biurokratijos pasekmė.

Jei JAV kuria efektyvumo departamentą, tai mums jau vien to vargu ar užtektų, nes esame gerokai, gerokai toliau progresavę. Politinis neveiksnumas gali sukelti prokremliškos mikštosios galios veikimo regimybę, liūdna, bet tai jau vyksta. Liūdna ir tai, kad už Germaną geresnio pretendento į galimą efektyvumo ministeriją nematau.

Kuo pasidžiaugti? NT Lietuvoje brango 114 proc. per paskutinius 10 metų, perkamoji galia Lietuvoje didėja. 30–40 metų amžiaus žmonės gyvena tikrai laimingą gyvenimą ir tai gali būti mūsų Lietuvos būsimo OLD MONEY (senas kapitalas) pamatas, jei nepatirsime turbulencijų. Esame kelrodė žvaigždė posovietinėje erdvėje. Taip pat reikia pasidžiaugti, kad TELTONIKOS istorija sprogdina medijas ir vienija politikus, tikiuosi, kad pamišusi biurokratija neliks nesužeista.

Ar pigi valdžia gali optimizuoti?

Veidaknygė

1 KOMENTARAS

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Reklama

Susiję straipsniai

Prof. Vytautas Radžvilas. Du konservatorių peiliai į Lietuvos širdį

Baigiantis kadenciją Seimas spėjo įsmeigti du peilius į lietuviškos Lietuvos širdį. Kone paskutinę savo darbo dieną suskubo priimti...

Almantas Stankūnas. Vilniaus savivaldybė ketino skirti 100 000 eurų EuroPride2027

Štai taip mielieji, pinigai gali lietis be saiko marksistinės LGBT ideologijos propagandai, žalojančiai mūsų vaikus ir anūkus. Apie tokius...

Europoje vyksta „nešvarūs“ žaidimai

Po praėjusios savaitės smurto protrūkio Amsterdame pasaulis vėl prakalbo apie antisemitizmą. Pastarojo apraiškų, pasak kai kurių Vakarų politikų,...

Alvydas Medalinskas. 1000 dienų partnerių demonstruotas silpnumas

Per 1000 dienų vykstantį plataus masto Putino karą prieš Ukrainą, deja, Vakarai taip ir nesuprato, kad tai ne...