2025-01-09, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Jūratė Laučiūtė. Ar yra ribos kvailybei?

Ar yra ribos kvailybei? Dauguma sako – ne, nėra. Prie tos daugumos jungiasi ir mūsų nepakartojamas (gerai būtų…) kultūros ministras. Tiesa, ne tik žodžiais, bet ir darbais. Ministro darbas – atleisti iš darbo kokį jo ministerijai pavaldų, Lietuvai nusipelniusį kultūros veikėją, režisierių, valstybės valdininką… Už ką? Ar taip svarbu?

Kultūros ministras Simonas Kairys. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pavyzdžiui. Lenkijos ambasadoriui su kažkada garsia lietuviška pavarde nepatiko Valstybinės kalbos inspekcijos vadovas A. Valotka, kad pernelyg įsijautė į jam patikėtas pareigas ir funkcijas ir reikalauja iš lenkų gyvenamų rajonų administracijos vykdyti Lietuvos įstatymus. Ir Lietuvos vyriausybės ministras Kairys pasitursendamas šoka vykdyti svetimos šalies pareigūno pageidavimą – išpurtyti valdininką iš jo kėdės. Kadangi net pats supranta (o gal išmintingesnis chebrantas perspėjo?), kad pretekstas atleisti ne visai teisėtas, reikalauja, kad A. Valotka trauktųsi pats. O tas ne toks klusnus, kaip ministras, ir vien pageidavimu iš kėdės jo neišversi. Prašo: duokit dokumentą, kuriame būtų aiškiai surašyta, kodėl, už ką aš turėčiau trauktis. O ministras, kaip jau pastebėjome, ir nelabai protingas, ir nelabai raštingas. Oi, atvirkščiai, ir nelabai raštingas, ir nelabai protingas. Todėl paskelbė ant visos Lietuvos, kad neatsistatydindamas, valdininkas kirto antausį… Kam, kaip manot? Ogi – valstybei!

Na, valstybėje, kurioje vyrai laiko save moterimis, o moterys – vyrais, kur ne vaikai privalo klausyti tėvų, o tėvai – vaikų, kur švietimo ministras niekaip nebesuskaičiuoja, kiek yra lyčių, kito ministro susitapatinimas su valstybe lyg ir neturėtų stebinti.

O mane stebina. Maža to – įžeidžia. Nejaugi mano valstybė – tokia pat mažaraštė, neprotinga prietranka, kitų valstybių valdininkų pašluostė, kaip ir tas ministras?

Prisimenu, Prancūzijoje buvo toks karalius, kurį pavaldiniai vadino Karalium – Saule. O jis pats apie save sakydavo: „Valstybė – tai aš!“

Tai paaiškinkit man, kiek kvailų ambicijų reikia į save pripumpuoti mažos demokratinės šalies ministrui, kad imtų kalbėti kaip viduramžių nemenkos karalystės monarchas?

3 KOMENTARAI

  1. To ministro administruojamai Kultūros ministerijai pavesta įkurti Medijų rėmimo fondą. Lyg ir įkurta, lyg ir ne, nes jokios to fondo veiklos nėra. Metai ritasi į pabaigą, o kaip bus su parama žiniasklaidai, o ypač tai – ne partinei, kultūrinei – jau net nežinia, kieno galima net paklausti. Todėl pas mus valdžios struktūrose visur toks „bardakas”: niekas nieko nežino, su niekuo nesikalba, tautai neatsiskaito? Tautiečiai, ar vėl balsuoti ateis 40 procentų? Ar vėl balsuosit už „laisvės” partijas? Ar bėgsit paskui Žemaitaičio, Skvernelio ir Gražulio naujadarus, o tokie jūsų išrinktieji ir toliau ardys valstybę ir tautą, aiškindami, kad svarbiausia – „partnerystės” įstatymai, kad gimtosios kalbos nebereikia, o tokiems, kurie jau nebežino, kas jie – vyrai ar moterys (iš ryto moteris, po pietų – vyras, dabar vsi keliai atviri?

  2. „Mnistras ir nelabai protingas, ir nelabai raštingas.” Tikrai. Valotka nieko nepasisavino, t.y. nepavogė iš valstybės. Turėtų atsistatydinti ne jis, bet 34 tūkst. eurų pavogęs ministras.

    • Gali būti, jog ministrui kažkas sąlygą iškėlė – arba Valotką sutvarkai, arba pats būsi patvarkytas: turėsi 34 tūkst. + palūkanas + baudą sumokėti…

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Antanas Staponkus. Kada Lietuva turės valstybės laikrodį?

Lietuvos mokslų akademijoje (Vilnius, Gedimino pr. 3) 2025 m. sausio 14 d., 15–17 val., rengiamas Lietuvos sostinės Vilniaus...

Vladimiras Laučius. Išlaidos gynybai: ar šuolis pateisins lūkesčius?

Naujoji krašto apsaugos vadovybė išreiškė norą didinti biudžeto asignavimus gynybai iki 4,5 proc. BVP. Suprantama, jog toks augimas...

Edvardas Čiuldė. Švytėjimas

2017 m. kovo 1 d. Įpusėjęs spindulinio gydimo kursą nusprendžiau mokytis angų kalbos daug rimčiau nei visais kitais kartais,...

Apie neprašytas aukas, užnuodytus šaltinius ir mokytojų prestižą

  Stasė Bučiuvienė, MB „Senų knygų namai“ steigėja Šiemet Lietuvos mokyklos trisdešimt trečią kartą minės Sausio13-ąją. Kaip ir kasmet, klasių...