Grįžtame į naująjį sezoną pokalbiu su Sveikatos Teisės Instituto atstovu, advokatu Justu Sakavičiumi. Aptarėme Instituto įkūrimo priežastis, veikimo strategiją kalbantis su valdžia ir tikslus. Taip pat kalbėjomės apie visuomenę suskaldžiusį vadinamąjį „galimybių pasą“. Kodėl ši iniciatyva yra antikonstitucinė ir nepasiekė savo tikslų? Kokios yra kitų šalių patirtys taikant vakcinacijos dokumentų reikalavimus ir kuo tai primena komunistinės Kinijos socialinio kreditavimo sistemą?
Apie visą tai pokalbyje:
0:00 Intro
1:10 Kodėl teisės ir medicinos ekspertai nusprendė steigti Sveikatos Teisės Institutą? Kuo ši organizacija ketina skirtis nuo kitų?
5:55 Ekspertų yra gausybė, kodėl politikai ir visuomenė turėtų įsiklausyti į STI atstovų argumentus?
8:00 Politikai ir masinė žiniasklaida paprastai Instituto atstovus ignoruoja. Ką jie darys, kad būtų išgirsti?
13:02 Kas valdžios sprendimuose konkrečiai yra antikonstitucinio. Ir ką pašnekovas mano apie „teisę neužsikrėsti?“
18:00 valdžios atstovai tikina, kad jokios prievartos skiepijimo politikoje nėra. Ką mano advokatas?
21:10 Galimybių paso idėja kilo komunistinėje Kinijoje? Kaip valdžios kontrolė atrodo ten? Ar tai bandoma įgyvendinti ir kitose šalyse, įskaitant Lietuvą?
24:56 Kokia patirtis su vakcinacijos pasais yra kitose pasaulio šalyse?
29:53 Kodėl mūsų valdžia orientuojasi į šalis, taikančias griežčiausias kontrolės priemones? Ką tai atskleidžia apie politikų požiūrį į tautą?
35:00 Ko laukti ateityje? Ar yra vilčių, kad galimybių pasas bus panaikintas? O gal pasaulis keičiasi negrįžtamai?
Juk tikslas buvo naudojantis palankia padėtimi sugalvoti kažką, ką užsakiusi valdžia perves stambią sumą į konkrečią sąskaita? Tai jie jau ten 🙂