Justina GAFUROVA
Dažniausiai taip sakoma apie mirusius žmones, tačiau ir tarp gyvųjų yra tokių, kurių kritikuoti negalima. Tai pirmiausia valdžios atstovai, o po jų ir netradicinės orientacijos žmonės. Kažkaip šiuo metu ir tie, ir anie labai jau glaudžiai susiję.
Todėl šiandien tiek už valdžios kritiką, tiek už kritiką LGBT bendruomenei galima sulaukti ne tik viešo puolimo, patyčių, žeminimo, bet ir persekiojimo ir netgi sulaukti baudžiamosios bylos. LGBT bendruomenės organizacijos šiuo metu aktyviai veikia, rašydamos įvairius skundus ir prašymus pradėti ikiteisminius tyrimus, jei kas viešai negiria LGBT reikalavimų ir siekių. Net Konstitucijos kūrėjos Z.Šličytės kalboje sugebėta įžvelgti kurstymą ir neapykantą šiems žmonėms.
Gal todėl LGBT renginiams Vilniuje atviros visos erdvės, o tradicinę šeimą puoselėjantys išginami į miškus. Nesvarbu, kad teismas aiškiai pasakė, kad taip elgtis negalima. LGBT renginiuose randa laiko vienaip ar kitaip dalyvauti ne tik Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, bet ir premjerė Ingrida Šimonytė bei šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Tokiems renginiams valdžios darbotvarkėje kažkaip vis yra vietos. Gal ir jie bijo, kad bus apskųsti ar užpulti, apkaltinti diskriminacija ar net kurstymu prieš LGBT?
Gal todėl, kad apie šią bendruomenę bijoma pasakyti kažką bloga, tiek mažai informacijos net apie netikėtai pasaulį užklupusius beždžionių raupus, kurie, kaip teigia epidemiologai, išplito tarp homoseksualių ir biseksualių vyrų?
Ar nereikėtų, kaip ir COVID-19 atveju, kasdien apie ligą informuoti visuomenės? O gal ir tai jau būtų laikoma homofobija ar dar blogiau – neapykantos kurstymu, o tada ir vėl pakviptų baudžiamąja byla?