Justina Gafurova. Tarnyba atsiprašė išgąsdintų tėvų

„Vakaro žinios“ praėjusį penktadienį rašė, kad, norint palikti vaikus senelių priežiūrai, kartais gali prireikti pasirūpinti laikinosios globos įteisinimu. Straipsnis sukėlė diskusijų viešojoje erdvėje, o istoriją išgirdę skaitytojai stebėjosi, kodėl tarnyba nepasitiki žmonėmis. Tačiau Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba suskubo atsiprašyti visuomenės.

„Vakaro žinios“ penktadienio straipsnyje „Po vasaros pas senelius vaikai gali būti atimti“ rašė apie vienos šeimos istoriją, kai tėvams išvykus atostogų į užsienį, o mažametį vaiką palikus seneliams, kilo nemalonumų.

Mama pasakojo, kad nė nežinojo, jog išvykus į užsienį, reikėjo seneliams suteikti laikinų globėjų statusą. Tai žinojusi senelių kaimynė, po vaikų konflikto, kreipėsi į Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą ir prasidėjo nemalonumai.

Klausėme, koks yra laiko tarpas, kurį vaikai pas senelius gali pabūti be jokių dokumentų tvarkymo. Tuomet tarnyba patikino, kad tėvų teisės negali būti perleidžiamos. Sulaukusi tėvų klausimų ir pasipiktinimų, tarnyba atsiprašė visuomenės ir patikino, kad vaiko palikimas pas senelius savaime nereiškia grėsmės vaiko saugumui.

„Atsiprašome, kad biurokratinis ir sausas įrašas sukėlė jums tiek nerimo. Atsiprašome, kad biurokratiškai pristatydami teisės aktus nepateikėme jums ir aiškių tų teisės aktų taikymo aplinkybių. Užtikriname, kad vaiko palikimas seneliams per atostogas ar išvykus nėra ir negali būti priežastis nustatyti grėsmę vaiko saugumui“, – feisbuke rašo Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Tarnyba buvo skelbusi, kad nuo šiol neva ilgesniam laikui paliekant vaikus pas senelius ir jiems nesuteikiant laikinosios globos teisių, o tėvams nusišalinant nuo vaiko priežiūros ir pareigų, tai laikoma vaiko teisių pažeidimu.

„Atsiprašome senelių, jei jiems kilo bent menkiausia mintis, kad mes abejojame jų gebėjimu pasirūpinti anūkais. Senelių ir anūkų santykiai yra labai svarbūs ir mes esame dėkingi seneliams už jų dėmesį ir meilę mažiesiems“, – rašoma tarnybos įraše.

Feisbuke tarnyba taip pat priduria, kad „laikinosios globos tėvų prašymu įforminimas yra tėvų teisė, ir tai reikalinga įgyvendinti tik atvejais, kai norima gauti tas paslaugas, kurioms reikia tėvų sutikimo – medicinos įstaigose (jei asmuo nenurodytas, kaip galintis gauti medicininius duomenis), keičiant mokyklą ar ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir kt.

Jei buvimo pas senelius metu kitoms įstaigoms nereikalingas tėvų raštiškas patvirtinimas, dokumentų forminimas nėra būtinas.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Devyni šimtai penkiasdešimt ketvirtoji (spalio 4) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Antra diena iš eilės „nieko neįvyko“ Voronezh srityje. Šį kartą „šaunieji“ rusų oro gynybininkai numušė...

Vidmantas Valiušaitis. Desovietizacijos komisija eskaluoja priešpriešą

Vadinamosios Desovietizacijos komisijos pirmininkas Vitas Karčiauskas skelbia vienas kitam prieštarujančius teiginius: esą, neįrodyta, „kad K. Škirpa tiesiogiai susijęs...

Prof. dr. Gediminas Navaitis. Akligatviai ar galimybės?

(Kalba pasakyta LR Seimo Ateities komiteto posėdyje) Paprastas sudėtingos užduoties sprendimo būdas nusakomas posakiu „Kolumbo kiaušinis“. Teigiama, kad jis...

Išankstiniame „ArtVilnius‘24“ atidaryme – Šiaurės Europos šalių dvelksmas ir garsūs svečiai

Tarptautinės šiuolaikinės meno mugės „ArtVilnius‘24“ atidarymo išvakarėse, spalio 3 d., įvyko išankstinis ekspozicijos pristatymas. Į renginį susirinko būrys...