2024-11-29, Penktadienis

Kaip išimti milijoną ir nesumokėti mokesčių?

Audronė Jankuvienė

Yra tokia verslininkų kategorija, kuriuos amžinai kamuodavo klausimas: „Kaip išimti milijoną ir nesumokėti mokesčių“?

Jiems valdžia parengė didelę Kalėdinę dovaną.

2020-12-22 priimtas paramos ir labdaros įstatymas, pagal kurį fiziniai asmenys, kurie LRV nustatyta tvarka tiesiogiai dalyvauja likviduojant ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius, turi teisę gauti neriboto dydžio nors iš 100 mln. eur paramą ir netvarkyti jos apskaitos ar atsiskaityti už jos panaudojimą.

Tokia fizinių asmenų gauta parama nebus apmokestinama jokiais mokesčiais. Kadangi pačiame įstatyme yra panaikintas paramos kontrolės mechanizmas, yra sudarytos sąlygos teikti legaliai kyšius fiziniams asmenims, nurodytiems LRV nutarime, pavadinant perduodamus pinigus ar turtą – parama. (…)

Įstatymas priimtas pažeidžiant teisėkūros pagrindų įstatyme nustatytas nuostatas dėl konsultavimosi su visuomene ( 2 str. 3 d.), dėl teisės akto priėmimo skaidrumo (3 str. 2d.), dėl teisės akto poveikio korupcijai (16 str.), projektas užregistruotas 2020-12-21, priimtas sekančią dieną be svarstymo komitete.”
Tokį požiūrį paskelbė Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija (LBAA).

Tikrai taip:

Įstatymas priimtas itin skubiai, be svarstymo komitetuose, be teisininkų įvertinimo, viešų konsultacijų, per kelias valandas. Projektas pateiktas 15:26 val., svarstytas 20:48 val., 20:50 val. priimtas.
Įstatymas atrodo kiauras kaip rėtis.

Nebelieka paramos panaudojimo ir apskaitos, kontrolės mechanizmo. Išbraukta nuostata, kad jos negali gauti nepatikimi mokesčių mokėtojai, teisti už mokesčių grobstymą ir pan.

Kas ir kokiais atvejais galės gauti tokią paramą (ir prekėmis, ir paslaugomis, ir pinigais!), nustatys ne Seimas, o Vyriausybė.

Ar kas nors girdėjote, kad iš kurio nors mediko ar savanorio to būtų reikalauta už gautą nemokamą picą ar kibiną susimokėti GPM? Mat įstatymo priėmimas buvo grindžiamas tuo, kad būtent to būtų išvengta.

Ar vien dėl to?

Seimo narys Mykolas Majauskas buvo atviras: įmo­nės, ku­rios nu­spręs rem­ti me­di­kus, sa­va­no­rius, po­li­ci­nin­kus, ga­lės ši­tą pa­ra­mą at­skai­ty­ti du kar­tus iš sa­vo pa­ja­mų.

LBAA nuomone, „neįmanoma su LRV nutarimu uždengti padarytos klaidos, dėl kurios bus piktnaudžiaujama gryninant pinigus per pelno nesiekiančius asmenis.” Asociacija nuogąstauja, kad parama savanoriui nevirstų pinigų plovimo operacija.

P.s. Ar ne apie tai kalbėjo rūstybę užsitraukęs advokatas Ignas Vėgėlė?

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos iliustracija

1 KOMENTARAS

  1. Ši žinutė, švelniai kalbant, labai įdomi. Rašoma, kad įstatymas buvo priimtas 2020-aisiais, Ar tai reiškia, kad suinteresuoti asmenys juo naudojasi jau treti metai? Ar čia tik korektūros klaida – turėjo būti 2022 m.? Bet kuriuo atveju kodėl šio įstatymo niekas nevetavo?

Komentarai nepriimami.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis dešimtoji (lapkričio 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Į Tėvynę sugrįžo 502 nukautų ukrainiečių karių kūnai. Ilsėkitės ramybėje. Ukrainos pajėgos surengė smūgius rusijoje ir...

Linas Karpavičius. Tik kompromisas, prakeiktas mažas kompromisas

Jau senai pastebiu, kad viešai stengiamasi vengti mūsų abėcėlės raidžių, kurios neatitinka anglosaksiškos abėcėlės mados. Jos visaip iškraipomos, diakritiniai...

Valdant Chavjerui Miliui Argentinos ekonomika atsigauna

Kai 2023 m. prezidento rinkimus laimėjo libertaras Chavieras Milis (Javier Milei), Argentinos ekonominė padėtis buvo sunki. Nors dar...

Algis Krupavičius. Kokia nauja vyriausybė ir ko verti jos ministrai?

Vietoje įprastų viešosios erdvės apgailestavimų ir dejonių: ne tuos išrinko, ne ta koalicija, ne tas premjeras. Apie buvusias...