2025-02-05, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Kaip Kinija finansuoja Europos automobilių ir aviacijos pramonės naikinimą

Audrius Bačiulis | Veidaknygė 

Puikus Belgijos žurnalistų tyrimas, kaip Kinija per įvairių „žaliųjų nevyriausybinių organizacijų“ tinklą ir socialistines partijas finansuoja Europos automobilių ir aviacijos pramonės naikinimą prisidengiant kova su klimato kaita ir „tvarios energetikos“ plėtra.

Klimato kaitos tyrimų centras yra Kinijos lobistinis ginklas

„Transportas ir aplinka“ (T&E) – žaliųjų ir kairiųjų lobistų grupė, siekianti, kad Europoje būtų uždrausti vidaus degimo varikliai ir centrinis šildymas – palaiko glaudžius ryšius su Kinijos vyriausybe ir Kinijos komunistų partija. Tas pats „smegenų centras“ teikė tyrimus Europos Komisijai.

Jei įvairių parlamentų ar vyriausybinių agentūrų archyvuose paieškosite „T&E“, rasite nemažai įrašų. Daugelį metų Žaliųjų partija bombardavo Flandrijos administraciją ir vyriausybę T&E tyrimais. Šiuos tyrimus Europos lygmeniu dažnai naudojo ir žalieji bei socialistai.

T&E 2003 m. Briuselyje įkūrė olandas Arie Bleijenbergas, buvęs Nyderlandų transporto ministerijos vadovas. 2004 m. olandas Josas Dingsas pradėjo vadovauti šiai įmonei. J. Dingsas buvo buvęs Nyderlandų vyriausybės ir Europos Komisijos patarėjas. Oficialiai T&E yra 49 aplinkosaugos asociacijų, daugiausia dirbančių transporto sektoriuje, federacija. Iš tikrųjų tai yra analitinis centras, kovojantis su iškastiniu kuru.

Iš esmės Komisija lobistų grupei skiria pinigų, kad ji pati atvyktų ir užsiimtų lobizmu.

Ryšiai su Žaliaisiais ir Ecolo

Pastaruoju metu tarp svarbių valdybos narių buvo Mathias Bienstmanas, buvęs federalinės klimato ministrės Zakia Khattabi (Ecolo) atstovas spaudai. M. Bienstmanas atvyko iš Bond Beter Leefmilieu (Flandrijos tvarumo tinklas) ir šiuo metu dirba Europos Parlamente Europos Parlamento narės Saros Matthieu (Žalieji) patarėju.

Didžiausi oficialūs rėmėjai yra Europos klimato fondas, JAV lobistinė grupė Climate Imperative Foundation ir Europos Komisija. Tai, kad Europos Komisija skiria T&E 700 000 eurų per metus, labai primena interesų konfliktą. Iš esmės Komisija duoda pinigų lobistų grupei, kad ji pati atvyktų ir užsiimtų lobizmu.

2014–2023 m. Transporto ir aplinkosaugos organizacija (T&E) iš Europos Komisijos gavo ne mažiau kaip 4,92 mln. eurų vien tik pagal klimato kaitos veiksmų programą LIFE, kuri priklausė olandų eurokomisarui socialistui Fransui Timmermansui. Tai leido jai tapti 23-iąja pagal dydį šios programos dotacijų gavėja. Iš viso analitinis centras gavo 12,7 mln. eurų, kol 2023 m. ES pinigų čiaupas staiga buvo užsuktas. F. Timmermansas 2023 m. rugpjūčio 23 d. pasitraukė iš Nyderlandų politikos.

Finansuotojai

Norint geriau pažinti T&E, reikia susipažinti su jo rėmėjais. Pagrindinis iš jų, t. y. Europos klimato fondas, yra nevyriausybinė klimato kaitos organizacija, su kuria susiję daugelis buvusių socialistų politikų, taip pat buvęs „Unilever“ vadovas Paulas Polmanas. Užkulisiuose ši NVO veikia kaip lėšų rinkėja įvairiems klimato aktyvistams.

Europos klimato fondui vadovauja Laurence’as Tubiana, buvęs socialistų „klimato kaitos ambasadorius“, 2015 m. Paryžiaus klimato konferencijoje dirbęs su Prancūzijos ministru pirmininku Laurentu Fabiusu. Vienas žinomiausių ECF lobistų buvo belgas Driesas Acke. 2022 m. jis iškeitė šį darbą į vadovaujantį darbą saulės baterijų pramonės lobistinėje grupėje „SolarPower Europe“.

Nors popieriuje iš 300 jos narių tik 7 proc. yra Kinijos įmonės, 15,2 proc. jų pajamų gaunama iš Kinijos. 98 proc. saulės baterijų ES pagamintos Kinijoje. Iki 2023 m. sudaro 20 mlrd. eurų importo iš Kinijos. Taigi faktiškai visas finansavimas iš Kinijos sudaro 39,63 mln. eurų, kuriuos „SolarPower Europe“ gavo iš Europos Komisijos 2015–2023 m., t. y. paskutiniais žinomais metais.

Be Polmano, finansuotojais ECF valdyboje yra tokie žmonės kaip Caio Koch-Weseris, Vokietijos ekonomistas ir SPD politikas, praeityje dirbęs Pasaulio banke. Kochas taip pat iki 2016 m. buvo „Deutsche Bank“ pirmininko pavaduotojas. Airijos politikė socialistė Mary Robinson, buvusi Airijos prezidentė, o vėliau – „Jungtinių Tautų vyriausioji žmogaus teisių komisarė“. Pastarąjį darbą jai teko palikti po Jungtinių Valstijų spaudimo dėl antisemitinių pareiškimų ir „karo su terorizmu“ kritikos. Ji buvo Europos Parlamento Socialistų frakcijos narė. Airijoje ji buvo diskredituota dėl mokesčių vengimo.

Įvairios lobistinės grupės

Europos klimato fondas netiesiogiai veikia per penkias kitas lobistines grupes. Pagrindinė susijusi organizacija, žinoma, yra T&E, apie kurią kalbama šiame straipsnyje. Šis analitinis centras egzistuoja tik tam, kad vykdytų lobistinę veiklą ES. Jos vykdomasis direktorius yra belgas Viljamas Todtsas. Todtsas savo karjerą pradėjo kaip EP narės Kathleen Van Brempt (Flamandų socialistų partija) bendradarbis. Todtsas pritaria tik elektra varomam transportui. Nuo lengvųjų automobilių iki sunkvežimių. Jis nuolat puola Europos sunkvežimių gamintojus dėl jų išmetamo CO2 kiekio. Per pastaruosius trejus metus ES parduodamų Kinijoje pagamintų elektromobilių dalis išaugo nuo 3 proc. iki daugiau nei 20 proc.

Antroji su Europos klimato fondu susijusi lobistinė organizacija yra Europos aplinkosaugos biuras (EEB), kuris save pristato kaip „tarptautinę mokslinę Belgijos teisės organizaciją“.

Atsakingas asmuo yra Patrickas ten Brinkas, CO2 mokesčių aktyvistas. Tas pats EEB šiuo metu yra Europos Komisijos ekologinio lobizmo skandalo audros akiratyje. Mokslo institutas yra grynai priedanga, EEB yra propagandos priemonė.

Kito T&E finansuotojo vaidmuo yra galbūt dar prieštaringesnis. Nustatyta, kad CIF taip pat palaiko labai glaudžius ryšius su Kinijos vyriausybe. Vienas iš svarbiausių CIF patarėjų yra Kinijos profesorius Wang Yi. Profesorius Wang Yi yra Kinijos Nacionalinio liaudies susirinkimo narys. Taigi Kinijos komunistų partijos narys, taip pat Kinijos valstybės galios skatinimo komiteto narys.

Įtakos stebėjimas

Kinų vaidmenį, kaip teigiama tokiose interneto svetainėse kaip „Influence Watch“, galima apibūdinti kaip darbą su „praeinančiomis“ labdaros organizacijomis. Tai daugybė kairiųjų organizacijų, kurios apsimeta labdaros organizacijomis, o iš tikrųjų tarnauja kaip pinigų perdavėjai, perduodantys pinigus lobistinėms grupėms ir nevyriausybinėms organizacijoms, kurių darbotvarkė yra kairioji ir žalioji.

Tokiu būdu sukuriamos NVO, kurios viena kitai perduoda pinigus, grandinės. Viena iš jų – JAV energetikos fondas, kuris, kaip teigiama, taip pat gina Kinijos saulės baterijų ir vėjo turbinų gamintojų interesus.

Šis Kinijos vaidmuo nuolat kartojasi. Kaip ir CIF, ECF, pasirodo, nėra toks europietiškas, kaip galima suprasti iš pavadinimo „Europos klimato fondas“. Kinijos klimato aktyvistas Jun Ma, Viešųjų ir aplinkosaugos reikalų instituto (IPE) ir Finansų ir tvarumo instituto (IFS) Pekine prezidentas, yra vienas iš ECF patarėjų. Jun Ma yra Kinijos prezidento Xi Jinpingo patikėtinis. Dar vienas kinų bendradarbis yra Chan Yang. Ji dirba ECF Paryžiuje, kur turi padėti ekologiškoms plieno ir anglies pramonės šakoms. Kodėl Paryžiuje? Kad kartu dirbtų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO). EBPO yra vakarietiška institucija, kuri išaugo iš Maršalo plano ir yra Vakarų pramoninių šalių aljansas. EBPO atlieka politikos rėmimo tyrimus savo šalims narėms, tarp jų ir Belgijai.

„Sofina“ ir TikTok

Trečiasis Kinijos pėstininkas ECF, Chendan Yan, tuo tarpu paliko ECF ir perėjo dirbti į Boël šeimos Belgijoje listinguojamą holdingo bendrovę „Sofina“. Čia ji atsakinga už ESG (aplinkosaugą, socialinę sritį ir valdymą). Tai tvarumo ir įvairovės kriterijai, kuriuos Jungtinės Tautos nori įvesti bendrovėms ir vyriausybėms visame pasaulyje. Neatsitiktinai „Sofina“ yra didelė investuotoja Kinijoje, įskaitant „ByteDance“ (TikTok savininkės) akcijų paketą.

Panašu, kad ir kitos su T&E susijusios NVO taip pat yra susijusios su Kinija arba Kinijos komunistų partija. Visa tai atitinka Kinijos strategiją daryti įtaką Europos teisės aktams per NVO. Ir tai daroma dėl jos pačios interesų. T&E, kaip ir ECF, atlieka svarbų vaidmenį kaip pinigų pervedimo kanalas kitoms NVO, siekiančioms daryti įtaką Europos ir nacionalinio lygmens teisės aktams Kinijos vyriausybei naudinga linkme.

Tinne Van der Straeten (Gazprom konsultantė, tapusi Belgijos energetikos ministre)

Visa tai daroma per abejotinų ir neskaidrių fondų ir pelno nesiekiančių organizacijų sluoksnius (dažniausiai pagal Belgijos arba Nyderlandų teisę), kurių vienintelis tikslas, atrodo, yra nuslėpti Kinijos finansavimą ir įtaką. Tyliai kyla klausimas, ar visos šios žaliosios NVO daugelį metų atstovavo Kinijos interesams ir kodėl, matyt, niekas to nepastebėjo. Tada kyla akivaizdus kitas klausimas: ar tie žalieji klimato aktyvistai galbūt patys to nesuvokė?

Dar viena į akis krintanti detalė. Teigiama, kad Belgijos „Energetikos ministerija“ yra paskolinusi T&E mažiau nei 25 000 eurų. Dabar nėra Energetikos ministerijos, bet yra energetikos ministras, t. y. Tinne Van der Straeten (Žaliųjų partija), kuris, matyt, skiria mokesčių mokėtojų pinigus Europos nevyriausybinei organizacijai, aktyviai lobizuojančiai, kad būtų sunaikinta Europos aviacijos ir automobilių pramonė.

1 KOMENTARAS

  1. Tik „nesėkmingai iš medžio iškritusiam”, nesekusiam „žalių” įvykių ar, pergyvenus tokį „nelaimingą nuotykį”, pasekoje netekusiam atminties Bačiuliui gali būti – ” Puikus Belgijos žurnalistų tyrimas, kaip Kinija per įvairių „žaliųjų nevyriausybinių organizacijų“ tinklą ir socialistines partijas finansuoja Europos automobilių ir aviacijos pramonės naikinimą prisidengiant kova su klimato kaita ir „tvarios energetikos“ plėtra…”
    Vyresnės kartos ne visiškas „liurbis” pamena, kad „žalios, klimato problemos” buvo pagimdytos JAV, kai prezidento rinkimus nelabai pralaimėjęs Goras pradėjo kelti „klimato kaitos problemas”, kurios paskatino kurtis „politines žalias” partijas.. „Žaliųjų” atstovai pradėjo patekti į valdžią, „žalioji” darbotvarkė pasidarė svarbus biznis nešantis daug pinigų.. Kinija tuo metu buvo JAV ir kolektyvinių Vakarų taršios gamybos dirbtuvės… „Žalios” politinės partijos, kokių tik „žalių, klimato kaitos” programų tik nekūrė, kokių piar reklaminių akcijų tik nerengė ( Švedijos mažoji mergaitė Tumberg su „dėdėmis” važinėjo kol užaugo po Europą ir pasaulį skatindama „gelbėti planetą”, skirti pinigų „žalioms programoms..) Kaip ir „žalias ekonomikas” turinčių JAV ir kolektyvinių Vakarų politiniai veikėjai su visokiomis „žaliomis ir ne žaliomis” organizacijomis siūlė „gelbėti planetą” apmokestinant dešimčių ir šimtų milijardų „žaliais” mokesčiais Kinijos, Rusijos, Indijos… „purvinas, gamtą teršiančias..nežalias..” ekonomikas…
    Bačiulis su savo straipsneliu, Belgų „puikiais” žurnalistais, su Kinijos Europos „žalių organizacijų finansavimu”, Kinijos veikimu per jas prieš Vakarus pataikė, kaip „pirštu į š..ną”….

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Captcha verification failed!
Captcha vartotojo balas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Česlovas Iškauskas. Voratinklis, kuris apraizgęs Lietuvą

Šiaip jau savo komentaruose nemėgstu analizuoti personalijų, skleisti sąmokslo teorijų apie juos, gilintis į jų gyvenimo ir pomėgių...

Almantas Stankūnas. Vilniečiai, nenorite transporto bilietų kainos augimo? – stabdykite pinigų taškymą žaliajam kursui

Kilo pasipiktinamas, kad iki 2 kartų bus didinamos viešojo transporto bilietų kainos Vilniuje. Pasipiktinimas pagrįstas, nors ne visi...

EBPO tyrimas: Lietuvos suaugusiųjų raštingumo, skaičiavimo ir problemų sprendimo gebėjimų įgūdžiai

Rezultatai parodė, kad Lietuvos suaugusieji visose trijose srityse surinko mažiau nei EBPO vidurkis, o reikšminga dalis pasižymėjo žemu gebėjimų lygiu.

Pianistas Gintaras Januševičius: „Istorija apie drambliuką Babarą – tarsi spalvingų saldėsių pilna šokoladinė“

Ieva Bačiulytė Vasario 8 d. LVSO koncertų salėje skambės naujausias Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas vaikams – prancūzų kompozitoriaus...