Kastytis Braziulis
1992 m. spalio 25 dieną Tauta balsavo ir priėmė Konstituciją. Tauta preambulėje rašo: „siekdama atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės, atgimusios Lietuvos valstybės piliečių valia priima ir skelbia šią KONSTITUCIJĄ“.
Vyksta nuolatinė kova tarp Tautos ir valdžios. Tauta gina iškovotas teises ir laisves. Valdžia siekia uzurpuoti jas. Tai amžina kova. Kuo silpnesnė Tauta, tuo mažiau teisių ji turi.
Konstitucija – visuotinis piliečių susitarimas. Tautos valia. Aukščiausia valdžia valstybėje. Piliečiai patys sprendžia kaip jiems gyventi, pagal kokias taisykles, kokios turi būti valdžios institucijos ir kiek jos gali turėti galių. Tai yra svarbiausias veiksnys ir tai yra didžiausias Tautos laimėjimas. Tauta priima Konstituciją ir tik Tauta gali ją keisti.
Konstitucinis teismas. Tauta sukūrė Konstitucinį teismą, kuriam priskyrė vienintelę funkciją – spręsti ar įstatymai ir kiti teisės aktai neprieštarauja Konstitucijai. Įstatymas, kuris prieštarauja Konstitucijai, praranda galias.
Konstitucinės doktrinos formavimas. Konstitucinio teismo teisėjai prisiskyrė sau papildomą funkciją – formuoti konstitucinę doktriną. Apie tokią doktriną Tauta Konstitucijoje nekalba. Devyni teisėjai, kartais mažiau, nes ne visi turi vieningą nuomonę, Tautai aiškina Tautos priimtos Konstitucijos nuostatas. Šio aiškinimo vis daugėja, daugėja tol, kol jis tampa konstitucine doktrina, o tikrovėje tikrąja Konstitucija. Anot Konstitucijos aiškintojų, Konstitucija yra gyva, o Tauta yra per kvaila suprasti ją. Kuo daugiau ją aiškinsime, tuo daugiau jos turėsime. Štai kokie atsiranda aiškinimo perliukai.
Konstitucinė dvasia. Su ja gali bendrauti tik išrinktieji. Ne kiekvienam yra duotos galimybės pabendrauti su dvasia, išklausyti jos ir suprasti ją. Ne kiekvienam ji pasirodo. Konstitucinė dvasia, vietoj Tautos, kuria naujas Konstitucijos nuostatas ir jas aiškina. Šios nuostatos tampa Tautos valia ir yra privalomos visiems šalies piliečiams.
Straipsnyje tesingai pasakyta, kad Konstitucinio teismo teisėjai patys sau prisiskyrė funkciją – formuoti konstitucinę doktriną. Šis teisėjų pasiskyrimas sau patiems teisę formuoti konstitucinę doktriną yra tTautos teisių uzurpacija, nes Konstitucija – tai Tautos valias ir jokie teisėjai neturi teisės formuoti jokių konstitucinių doktrinų neatsiklausę apie šias savo doktrinas Tautos nuomonės. Šių, manau, švabomasonų statytinių pastatytų teisėjų bandymas prisiimti sau patiems teisę formuoti konstitucines nuostatas – tai bandymas šią teisę perimti iš Tautos. Tai šių teisėjų bandymas sukurti taisykles, kaip turėtų gyventi Tauta, nors Konstitucijoje yra aiškiai parašyta, kad ne jokie teisėjai, ne jokie prezidentai ir ne jokie semūnai apsprendžia Tautos gyvenimo taisykles – bet tik pati Tauta. Visos konstitucinės šių statytinių teisėjų doktrinos, kurioms nepritarė Tauta – yra negaliojančios.
Demokratija – valdymo sistema, kai visa valdžia kyla iš piliečių valios, įstatymus leidžia laisvais ir reguliariais rinkimais renkami tautos atstovai, o valdo pagal konstitucijos nustatytus įgaliojimus veikianti vyriausybė. Piliečių valia įgyvendinama tiesiogiai referendumuose ir plebiscituose arba per savo išrinktus atstovus.
„Valdžė” tai tas svolačius, katras visą dešrą sau pasiemė? O kur dešra paprastam žmogui?
„Devyni teisėjai, kartais mažiau, nes ne visi turi vieningą nuomonę, Tautai aiškina Tautos priimtos Konstitucijos nuostatas.”
–
Tai yra savivaldžiavimas – aiškinti Konstitucijos KT neturi įgaliojimų. KT diktatūrą turime panaikinti.
Kodėl viešose apklausose niekad nebūna klausimo – ar pasitikite Konstituciniu teismu?! Nes tada ir paaiškėtų aukščiausio suvereno – TAUTOS – požiūris į KT. Kreipiuosi į užsislaptinusią pozicija.org redakciją: gal jūs galite šiame portale tokią apklausą surengti?
Gitanas Nausėda nusižengė Lietuvos Konstitucijai pasisavindamas sau teisę skirti nuo savęs kai kuriuos ministrus , paniekino net 200 000 rinkėjus rinkusius „Nemuno aušros ” partiją ir neleisdamas nuo šios partijos turėti ministrus . Kam tada reikia rinkimų ,jei nesivadovauja rinkimų rezultatais kai kurie aukštuose ir minkštuose krėsluose sėdintys.
…tulas nuoseda yra menkysta,pastumdelis ir kvai…..hmmm…nelabai protingas zmogelis – anas net himno niekaip nesugebejo pramokti….vis savo nauda jam rupejo…ko is tokio benoret..mandagiai kalbant..
Dėkokite Žemaitaičiui, kad Nausėda perrinktas antrai kadencijai.
…matai,kas nuo pliskos tau pasidare…..