Šeštadienį protestuotojai vėl plūstelėjo į Kanados sostinę, norėdami prisijungti prie jau antrą savaitę vykstančios protestų akcijos „Laisvės konvojus“.
Šeštadienį Kanados policija pranešė, kad Otavoje susirinko apie 5 000 protestuotojų, dar šimtai žmonių susirinko Toronte, taip pat Kvebeke, Frederiktone ir Vinipege.
Protestuotojai triukšmingai reikalauja, kad visų lygių vyriausybės atšauktų pandeminius apribojimus, įskaitant reikalavimus skiepytis, dėvėti kaukes, užsidaryti verslams ir nesibūriuoti.
Protestas „dėl sunkmečio“ tęsis ten, kur prireiks ir tiek, kiek reikės
„Protestas peržengė vakcinų ribas, dabar kalbama apie visą sunkmetį“, – CNN sakė protestuotojas James MacDonald (Džeimsas Makdonaldas), pridūręs, kad nuo praėjusio savaitgalio yra Otavoje ir neketina išvykti, kol pandeminiai suvaržymai nebus panaikinti.
Praėjusį savaitgalį demonstrantai pasiekė Kanados sostinę Otavą, o organizatoriai sakė, kad protestai tęsis ten, kur prireiks.
Otavos policijos viršininkas protestus pavadino „beprotybės varomu sukilimu visoje šalyje“, ir teigė, kad jo miestas yra apgultas ir jam prireiks daugiau pastiprinimo, nei yra gavęs iš šiol.
„Neturime pakankamai išteklių, kad tinkamai ir veiksmingai spręstume šią situaciją“, – šeštadienį per policijos tarnybų posėdį įspėjo Otavos policijos viršininkas Peteris Sloly (Peteris Slolis).
Policija laukiau daugiau pajėgų.
Otavos gyventojai jaučiasi protesto įkaitais
Protesto akcijos metu nepranešta apie smurtą, tačiau ji yra „triukšminga ir chaotiška“, o kai kurie gyventojai, ypač Otavoje, sakė, kad jaučiasi demonstrantų įkaitais.
„Suprantu, kad policija nenori tiesiogiai įsikišti, bijodama smurto, – šią savaitę žiniasklaidai sakė vienas Otavos gyventojas, – tačiau jaučiuosi taip, lyg būtume palikti vieni“.
Daugybė Otavos įmonių skundžiasi miesto pareigūnams, kad praranda pinigus ir klientus, dauguma jų Otavos centre jau daugiau nei savaitę nedirba arba dirba sutrumpintomis darbo valandomis.
Otavos policija teigė, kad nuo praėjusios savaitės, kai prasidėjo protesto demonstracijos, ji reagavo į daugiau kaip 400 iškvietimų, susijusių su demonstracijomis. Atliekama mažiausiai 50 baudžiamųjų tyrimų, iš jų 11 susiję su neapykantos kurstymu.
Policija pranešė, kad netoli protesto akcijos kilo problemų atlaisvinant kelią greitosios pagalbos automobiliams, ir pareiškime dar kartą įspėjo, kad tai „nepriimtina ir nebus toleruojama“.
Kvebeko miestas taip pat pranešė apie tūkstančius protestuotojų ir šimtus sunkvežimių, kurie užkimšo gatves, o gyventojai ir svečiai bandė pasidžiaugti žiemos karnavalo pradžia.
„Mes prašome laisvės, štai ir viskas“, – sakė viena pora, kuri šią savaitę prisijungė prie protesto Otavoje.
Nors protestus pradėjo sunkvežimių vairuotojai, prie jų prisijungė ir aukojo pinigus, tarp jų buvo daug tokių, kurie teigė, kad yra paskiepyti ir iki šiol laikėsi pandeminių taisyklių.
Protestas ilgam
Po vieną ar šeimomis atvykę protestuotai buriavosi prie laužų, nepaisydami šalto oro, o prie Parlamento iškilo vaikams skirti statomi pripučiami batutai.
Protestuotojai mojavo Kanados vėliavomis ir laikė plakatus su pandeminiams apribojimams nepritariančiais užrašais.
Policija per naktį pastatė užtvaras, kad apribotų transporto priemonių patekimą į miesto centrą, visgi protestas sulaukė tūkstančių žmonių. „Laisvės konvojaus“ organizatoriai naujienų agentūrai AFP teigė besitikintys, kad protestuotojų skaičius išaugs iki dešimties tūkstančių.
Ankstyvą šeštadienį vyravo gana šventiška ir rami atmosfera.
Policija yra pažadėjusi kuo greičiau nutraukti „neteisėtus“ protestuotojų veiksmus.
Visgi šeštadienį buvo matomi ženklų, kad dalis protestuotojų pasirengę ilgalaikei akcijai. Jie pastatė medinę pašiūrę ir palapinių su maisto atsargomis protestuotojams bei kuru vilkikams.