2025-01-09, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Karas Ukrainoje. Penki šimtai devyniasdešimt pirmoji (spalio 7) diena

Locked N’ Loaded

Agresorius vėl surengė smūgį prie Myrhorod. Rusų teigimu taikinys – energetinė infrastruktūra. Tuo pačiu, galima priminti, kad šiame mieste yra karinis oro uostas, kurį agresorius atakavo vakar. Neatmestina, kad šie smūgiai yra susiję, pvz. siekiant sutrikdyti oro uosto aprūpinimą elektra.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Kaip ir tikėtasi, kurį laiką bandęs sukaustyti ukrainiečių vienetus Kremina sektoriuje, agresorius pradėjo puolimą ir Svatove sektoriuje. Stiprus puolimas šiauriniame flange (Lyman Pershyi – Synkivka). Rusams pasistūmėti nepavyko.

📍 Kremina. Rusai tuo pačiu tęsia puolimą Makiivka link, dar šiek tiek pasistūmėjo no mans land.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Prie Andriivka Ukrainos gynėjai bando įsitvirtinti rytinėje geležinkelio pusėje, vyksta permainingos kautynės. Tuo pačiu, rusai bando atsiimti ką vakar prarado prie Kurdiumivka, bet jau gali būti per vėlu – okupantai patiria didelius nuostolius ir negali pajudėti į priekį.

📍 Avdiivka – Mariinka. Agresorius tęsia operacijas įprastuose ruožuose. Rusai skelbia, jog jiems pavyko pasistūmėti Mariinka, tačiau to patvirtinti negalime. Susidaro įspūdis, kad puolimo tempas yra nukritęs.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Ukrainos pajėgos pastūmė rusus vakariniame flange (į šiaurės vakarus nuo Kopani). Okupantai čia ima naudoti termobarinių raketų sistemas „Solntsepiok”, t.y. ugnimi uždengti didelį plotą ir taip stabdyti ukrainiečių puolimą. Ankstenių operacijų patirtis rodo, kad šių sistemų naudojimas indikuoja, kad rusų vienetams yra labai riesta. Kituose ruožuose agresorius kontratakuoja.

📍 Velyka Novosylka. Tęsiasi susidūrimai prie Pryiutne, situacija nėra iki galo aiški.

📌 Pietų kryptis. Agresorius tradiciškai organizavo smūgį Ukrainos jūrų uostų infrastruktūrai. Ukrainos pajėgos savo ruožtu, atakavo karinį objektą esantį Sevastopol.

*********

Gelbėtojai Charkive.

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas 

DĖL KO PRAKAITUOJA VAKARŲ LYDERIAI? (2023 10 06)

Geopolitinė padėtis

Praėjusį mėnesį vykę trijų didžiausių Žemėje gyvenančių glušių, keliančių grėsmę visos žmonijos egzistavimui, susitikimai pradeda rodyti pasauliui savo ligotų susitarimų vaisius. Riebuiliui Kimui bėgiojant po savo konclagerį pirmyn atgal su atomine bomba, teroristinės Rusijos fiureris, branduolinis vladyka ėmė mojuoti „Burevestniko“ kuoka.

Vakar sakydamas kalbą užsienio politikos ekspertų forume, V. Putinas paskelbė, kad Rusija faktiškai baigė kurti sparnuotąją raketą ir sunkiąją tarpžemyninę balistinę raketą „Sarmat“ bei sieks pradėti jų gamybą.

„Atlikome paskutinį sėkmingą branduolinės pasaulinio nuotolio sparnuotosios raketos „Burevestnik“ bandymą“, – vapėjo jis, nepateikdamas detalių. Tai pirmasis pranešimas apie esą sėkmingą „Burevestnik“, kurią pagal prasmę, matyt, reiktų versti „Audronaša“, bandymą. Pirmą kartą apie šią raketą V. Putinas užsiminė 2018 m.

NATO kodiniu pavadinimu „Skyfall“ vadinama raketa daugelio Vakarų ekspertų yra vertinama skeptiškai, ypač dėl to, kad esą ją varantis branduolinis variklis gali būti labai nepatikimas. Manoma, kad ji gali nešti branduolinę arba įprastinę kovinę galvutę, o dėl branduolinės varomosios jėgos potencialiai gali išbūti ore daug ilgiau nei kitos raketos ir įveikti daug didesnį atstumą.

Kai V. Putinas pirmą kartą atskleidė, kad Rusija kuria šį ginklą, 2018 m. sakydamas kalbą apie šalies padėtį, jis teigė, kad jo veikimo nuotolis būtų neribotas, todėl jis galėtų apskrieti aplink pasaulį nepastebėtas priešraketinės gynybos sistemų.

Žinoma, kad tai yra visiški kliedesiai. Dėl to, kad tokį ginklą sunku valdyti ir kelia didžiulę grėsmę, Šaltojo karo metais tiek JAV, tiek Sovietų Sąjunga, kūrusios branduolinius raketinius variklius, projektus galiausiai nutraukė.

2019 m. rugpjūtį per bandymus Rusijos karinio jūrų laivyno poligone Baltojoje jūroje „Burevestnik“ sprogo, mažiausiai penki branduolinės energetikos inžinieriai ir du kariškiai žuvo, o radioaktyvumas regione trumpam pakilo.

Kartu pasirodė pranešimų, kad be branduolinio vladykos grasinimų, taip vadinamas Rusijos parlamentas, Dūma, ketina svarstyti galimybę pasitraukti iš susitarimo dėl branduolinių ginklų neplatinimo.

Kaip puikiai suprantate, nieko tas parlamentas nesvarstys, o darys tai, kas bus liepta. Klausimas, ar tas bus liepta?

Sprendžiant iš viso šio cirko, tokia tikimybė tikrai yra, ir spėjame, kad gana didelė. Rusijai iš Kinijos buvo duota žalia šviesa atominiam šantažui ir bauginimui, ir karo nusikaltėliai Maskvoje tikrai nepraleis progos.

Baimė, perauganti į paniką Vakaruose dėl branduolinio karo grėsmės yra vienintelis veikiantis, itin Vakarų šalių sprendimų priėmėjams skausmingas, svertas. Putinas ir jo sėbrai nebūtų teroristai ir Hagos Tribunolo klientai, jei juo nepasinaudotų.

Šioje vietoje dar kartą norime pasakyti ir apgailestauti, kad prakaituojančiais sugniaužtais kumštukais ir virpančiais keliais Vakarų lyderiai nebesuvokia skirtumo tarp baimės ir grėsmės. Taip, juos gali būti apėmęs klaikus siaubas – ir tai visiškai suprantama, Kremlius labai stengiasi juos išgąsdinti, tačiau reali grėsmė yra labai, labai maža.

Kol Vakarai gyvens nuolatinėje baimėje, tol karas nesibaigs. Ir, deja, ne tik Ukrainoje, ir ne tik ant žemės.

Reikšmingi postūmiai

Kremliaus žmogžudžiai vakar nurodė smogti į kaimo kavinę ir parduotuvę. Rytų Ukrainos Hrozos kaime rusiška „Iskander“ raketa jas nušlavė nuo žemės paviršiaus. Žuvo mažiausiai 51 civilis gyventojas, o gelbėtojai dar dabar ieško išgyvenusiųjų vienintelės kaimo kavinės liekanose. Po smūgio, kūno dalys buvo išmėtytos netoliese esančioje vaikų žaidimų aikštelėje, kuri taip pat buvo smarkiai apgadinta per išpuolį. Mobilieji telefonai buvo surinkti ir sudėti netoliese esančiame kieme, retkarčiais vienas kitas iš jų suskambėdavo, apšviesdamas sudaužytą ekraną.

V. Zelenskis, dalyvaujantis Ispanijoje vykstančiame maždaug 50 Europos vadovų aukščiausiojo lygio susitikime, kurio tikslas – pritraukti Ukrainos sąjungininkų paramą, pasmerkė smūgį kaip „akivaizdžiai brutalų Rusijos nusikaltimą“ ir „visiškai sąmoningą teroro aktą“.

Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre šį smūgį pavadino „siaubingu“ ir sakė, kad jis parodė, kodėl Jungtinės Valstijos daro viską, ką gali, „kad padėtų drąsiems Ukrainos žmonėms kovoti už savo laisvę, kovoti už savo demokratiją“.

Kaip matome, nei JAV, nei ES, nei visas pasaulis nedaro „visko“. Tiesą pasakius, deja, nedaro net mažos dalies to, ką gali.

Tuo tarpu rusų teroristai, gelbėtojams tebeieškant kūno dalių Hroznoje, apie 7 val. ryte šiandien smogė Charkivo centrui. Po pirmųjų smūgių miesto karinės administracijos vadovas Sinegubovas pranešė, kad žuvo 10 metų berniukas. „Po griuvėsiais rastas 10 metų vaikas, deja, berniukas žuvo. Preliminariai sužeista 16 žmonių, tarp jų 11 mėnesių vaikas. Gelbėtojai dirba smūgių vietoje, ardo griuvėsius“, – pažymėjo jis.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas dar iki šių kruvinų smūgių sakė, kad Vokietija dar nepriėmė sprendimo dėl ilgojo nuotolio raketų „Taurus” pristatymo Ukrainai. Esą, taip elgiamasi dėl siekio užkirsti kelią karo „eskalavimui“. Jis pažymėjo, kad jo vyriausybė „visada turi atsižvelgti į tai, ko iš mūsų reikalauja Konstitucija ir kokios yra mūsų galimybės“.

Britų ir vokiečių spaudos teigimu, Vokietijos kancleris ypač nerimauja, kad Kyjivas gali panaudoti „Taurus“ raketas, kurių veikimo nuotolis siekia iki 500 km, Kerčės tiltui, jungiančiam Rusiją su okupuotu Krymu, atakuoti.

Be to, O. Scholzas bijo, kad „Taurus” raketų tiekimas gali sukelti tiesioginę konfrontaciją su Rusija, nes Vokietija turėtų pateikti „geoduomenis” arba personalą vietoje, kad padėtų Ukrainai naudoti šį kovinį komplektą.

Bijo ir nerimauja, nerimauja ir bijo. O gal viskas daug paprasčiau. Gal kancleris yra įtikėjęs, arba įtikintas, kad Rusija pasitenkins Ukraina, ir „Burevestnikai“ mainais į Ukrainos žemes ir žmones, nekris į Berlyną.

Tikėjimas ir viltis visada eina greta kvailumo, veidmainystės ir prisitaikėliškumo. Stiprus žmogus, lyderis, juos visada atskiria. Silpnas žmogus, sekėjas juos visada sumaišo.

Ispanija perduos šešias oro gynybos sistemas MIM-23 „Hawk“ Ukrainai. Nebe pirmos jaunystės, patirtį sukaupusi raketų „žemė-oras“ sistema „Hawk“ vis dar gali užtikrinti trumpojo nuotolio ir taškinės oro gynybos pajėgumus.

Trumpai

Fiureris Putinas pranešė, kad rugpjūčio 23 d. sudužus samdinių vado Jevgenijaus Prigožino lėktuvui žuvusių žmonių kūnuose esą rasta rankinės granatos fragmentų. Jo teigimu, katastrofą tiriantys ekspertai nerado jokių požymių, kad privatus lėktuvas būtų patyręs „išorinį smūgį“.

Atrodo, FSB pasakų departamentas nusprendė Vakarus įtikinti, kad „savi šaudė į savus“. Vietiniams Rusijos zombiams ši pasaka nėra skirta, nes visi jie „vis tiek žino, kaip viskas buvo iš tikro“.

O kiek tokių žinovų yra Lietuvoje!..

Izraelis tyliai padėjo Azerbaidžanui okupuoti Kalnų Karabachą, tiekdamas jam galingus ginklus prieš praėjusio mėnesio žaibišką puolimą. Likus vos kelioms savaitėms iki Azerbaidžano 24 valandų puolimo rugsėjo 19 d., Azerbaidžano kariniai krovininiai lėktuvai ne kartą skraidė tarp pietinės Izraelio oro bazės ir aerodromo netoli Kalnų Karabacho, kaip rodo skrydžių stebėjimo duomenys ir teigia Armėnijos diplomatai, nors Vakarų vyriausybės ragino vesti taikos derybas.

Taip. Tik viena svarbi detalė čia yra praleidžiama. Izraelio lėktuvai skraidė Turkijos prašymu. Jei kas manote, kad tai yra visiška nesąmonė, dar kartą pasižiūrėkite į faktinius Turkijos ir Izraelio santykius. Lėktuvai iš Turkijos į Izraelį ir atgal skraido dažniau ir pilnesni, nei į Europą.

Per bepiločio lėktuvo ataką Sirijos Homso mieste ketvirtadienį vykusioje perpildytoje kariuomenės diplomų įteikimo ceremonijoje žuvo 80 ir buvo sužeista 240 žmonių, pranešė sveikatos apsaugos ministras. Tai vienas iš mirtiniausių pastarojo meto išpuolių prieš Asado kariuomenę, kuri jau daugiau kaip dešimtmetį kovoja pilietiniame kare.

Aukščiausia Vakarų Europos viršukalnė Monblanas per dvejus metus neteko daugiau kaip dviejų metrų ir sumažėjo iki žemiausio lygio nuo tada, kai prieš 22 metus buvo pradėti tikslūs matavimai, nes šiltesnės vasaros sumažino sniego dangą, ketvirtadienį pranešė mokslininkai.

Kas dvejus metus matavimus atliekančių topografų komanda spaudos konferencijoje Šamoni Prancūzijos Alpėse pranešė, kad šiuo metu kalno aukštis yra 4805,59 m, t. y. 2,22 m žemesnis nei paskutinį kartą matuojant 2021 m. rugsėjį – 4807,81 m.

Kai Afrikoje ir Azijoje kaitra taps nepakeliama, o gėlas vanduo bus brangesnis už naftą, ES ir Lietuva, turinti didžiausias gėlo vandens atsargas bei dar pakenčiamą gyvenimui klimatą, taps ištroškusių ir apdegusių milijonų pabėgėlių dėmesio centru. Ar tam kas nors ruošiasi?

Lietuvoje

Kaimukis kvėpuoja kandidatų į prezidentus kėlimo vajumi. Kaip grybai po lietaus dygsta įvairiausio kvapo ir raugo norintieji. Vieni nuodingi, kiti mažiau, treti – gerai apvirus – ir visai valgomi. Ir visi jie nori užimti Daukanto aikštės rūmų centrinę kėdę, visi nori pozicijos, galios, šlovės, įeiti į istoriją.

Taip mūs kaimuky gražu būna tik prieš rinkimus. Paplavos liejasi laisvai, kapstomasi po mėšlą, į dešinę ir į kairę dalinami pažadai, rinkėjui šokami viliotiniai.

Sąrašai, reitingai, manipuliacijos, skaičiavimai, emocijos, išdūrinėjimai. TV dėžutės, pasakos, biudžeto eilutės.

Ir visame šitame knibždėlyne, visoje šioje politinėje kebeknėje, visų vienas kitą pažįstančių ir vienas kitą įtakojančių „Žvaigždžių šou“ dėl vietos po saule, mums kyla tik vienas vienintelis klausimas.

Ar kas nors be rankų spaudimų, selfių, kelionių, vienadienės šlovės ir begalinio streso, ardančio sveikatą ir protą, dar pagalvoja apie tai, kad šilta kėdė nėra tikslas?

Kad reikia idėjų, reikia plano ir noro dirbti?

*********

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas 

Gali būti tekstas vaizdas

RUSIJOS LAUKIA DAUGIATŪKSTANTINĖS „DRONŲ ARMIJOS“ KOŠMARAS (2023 10 07)

Geopolitinė padėtis

Jungtinės Tautos pareiškė, kad tirs išpuolį Hrozoje, per kurį žuvo 52 žmonės. Organizacija į įvykio vietą išsiuntė komandą, kuri turi surinkti visą reikalingą informaciją. Kremlius, be abejo, neigia, kad tai jo darbas. Teroristai pareiškė, kad jie atakuoja tik karinius taikinius. Tuo tarpu užsienio šalių žurnalistai, fiksuojantys atakų Hrozoje, Charkive pasekmes, konstatuoja, jog tai visiškai beprasmės aukos. Niekaip nesuvokiama, ko siekiama tokiomis masinėmis žudynėmis.

Mes paaiškinsime.

Tai dar vienas Kremliaus nusikaltėlių, tikėtina, GRU specialaus PSYOPS padalinio suplanuotas teroro aktas, nukreiptas tikslingai prieš civilius gyventojus. Siekiama įbauginti ukrainiečių tautą, palaužti kovotojus, sukelti begalines kančias ir skausmą kuo daugiau Ukrainos gyventojų. Taip pat siekiama suduoti smūgį Ukrainos vadovybei, kad Kyjivas savo gyventojų akyse atrodytu bejėgis, negalintis apginti savo šalies piliečių. Ne veltui suaktyvėjo žinutės apie aneksuotų Ukrainos teritorijų pripažinimą Rusijai ir pasirengimą deryboms.

Apie Donbaso ir Krymo atidavimą Rusijai, mainais į taiką, jau pragydo ir mūsų skaitytojams gerai žinomi „karo pranašai“ Ukrainoje, kuriems Vilniuje buvo tiesiami raudoni kilimai ir meldžiamasi, tarsi išvydus vandeniu einantį Jėzų. Tai byloja apie didžiules Kremliaus pastangas priversti Kyjivą sėsti prie derybų stalo ir pasiekti laikinos taikos susitarimą. Driskiai suvokia, kad būtina daryti pertrauką, atstatyti prarastus pajėgumus ir ruoštis tolimesniam kaimynų plėšimui.

Todėl ir Rusijos fiurerio Putino siūlymas atnaujinti dujų tiekimą Vokietijai išlikusiu Nord Stream 2 vamzdžiu yra ne kas kita, kaip saldainis kancleriui O. Scholzui už jo pagirtiną Kremliaus supratimu užsispyrimą neduoti Ukrainai „Taurus“ raketų.

Tad šiuo metu pagrindinis klausimas – ar nepalūš Vakarai, ar nepalūšime mes, ar neliks Ukraina viena?

Kremlius toliau mojuoja branduoline kuoka, grasindamas, kad persvarstys branduolinių bandymų draudimą. Putino informaciniai ruporai, tokie, kaip Skabejeva, pareiškė, kad pats laikas atnaujinti branduolinius bandymus, susprogdinant naujus užtaisus kur nors Sibire. Maskvos fašistams Sibiro tautos ir tautelės nieko nereiškia. Išnaikinai vienus, užvežei kitų. Mažos tautinės bendruomenės Kremliaus nacistams bevertės. Štai šis požiūris ir atspindi patį didžiausią imperinės Rusijos blogį – laikyti šalia Rusijos esančias valstybes, tautas menkavertėmis, silpnomis, nereikšmingomis. Remdamiesi šiuo iškreiptu, liguistu mąstymu, rusai eina į svetimus namus žudyti jų šeimininkų.

Baltarusijos diktatorius Aleksandras Lukašenka prisijungė prie branduolinių Maskvos grasinimų ir garsiai perskaitė Maskvos paruoštuoką, jog ginkluodamos Ukrainą Jungtinės Valstijos skatina Rusiją panaudoti branduolinius ginklus.

„Man susidaro įspūdis – dar kartą sakau, kad tai mano nuomonė, – kad amerikiečiai stumia rusus naudoti baisiausią ginklą. Jie apginkluoja Volodymyrą Zelenskį ir jo kariuomenę bei aprūpina tolimojo nuotolio raketomis. Netgi raketas, galinčias nuskrieti 300 km“, vogravo kolūkio pirmininkas. Lukašenka pridūrė, kad jei tokia raketa pataikytų į Rusijos teritoriją, Maskva turėtų atsakyti.

Kai Vakarai duos ilgojo nuotoliu raketas, o lyderiai nustos prakaituoti ir drebėti – Kremlius nustos gąsdinti ir ieškos būdų tartis. Pagrindinis karas vyksta ne mūšio lauke, o sprendimų priėmėjų galvose.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainos kariuomenė tęsia kontrpuolimą Bachmuto ir puolimą Chersono kryptimis, daužydama driskių techniką ir amunicijos sankaupas fronto užnugaryje. Rusijos Kursko sritis vakar buvo atakuota bepiločiais orlaiviais. Maskvos meras Sobianinas teigia, jog anksti rytą numuštas sostinę atakavęs dronas.

Driskių okupacinės pajėgos savo ruožtu atakavo Odesos regioną viršgarsinėmis „Onyx“ tipo raketomis. Jos buvo paleistos iš laikinai okupuotame Kryme esančio pakrantės raketų komplekso „Bastion“. Pataikyta į poilsio zonoje esantį pensionato pastatą ir uosto infrastruktūros grūdų sandėlį. Raketos sprogimo banga sukėlė gaisrą garažų kooperatyve, apgadinti keli daugiabučiai namai. Nukentėjo keturi žmonės.

Kyjivas praneša, jog netrukus į frontą bus išsiųsta beveik 2 tūkst. dirbtinį intelektą turinčių bepiločių orlaivių. Valdomi „paukščiai“ padės saugiai vykdyti žvalgybą, koreguoti artileriją ir rasti gerai užmaskuotus rusų objektus. Naujo tipo dronai pajėgūs stebėti priešą dideliame aukštyje, koreguoti artileriją ir netikėtai smogti. Vien šią savaitę ukrainiečių dronai sudaužė daugiau nei 220 Rusijos gelžgalių.

Mes labai laukiame, kada ukrainiečių dronai atakuos didžiuosius Rusijos miestus, o ypač Maskvą ir teroristų irštvą Kremliuje.

Trumpai

Ukrainos Aukščiausioji Rada pritarė 2023 m. valstybės biudžeto pakeitimo projektui, kuriuo papildomos lėšos skiriamos gynybos reikmėms. Išlaidos gynybai padidintos 8,28 mlrd. dolerių

Po to, kai ES pažadėjo neabejotiną paramą prezidentui V. Zelenskiui, blokas susidūrė su vienu didžiausių politinių galvos skausmų. Aktyviai svarstoma, kaip ir kada priimti į ES kariaujančią Ukrainą. Dauguma ES valstybių nuo 2022 m. vasario mėn. karo pradžios teigė, kad jos tvirtai sieks „ilgalaikės vienybės“ su Ukraina, kuri galiausiai virstų Kyjivo naryste.

Vengrijos premjeras (na kas gi daugiau) Viktoras Orbanas ėmė primygtinai reikalauti Ukrainos narystės idėją pergalvoti iš naujo. „Niekada nesame vykdę plėtros į šalį, kurioje vyksta karas. Ir mes nežinome, kur yra veiksmingos sienos, kiek žmonių ten gyvena“, – sakė V. Orbanas, atvykęs į ES aukščiausiojo lygio susitikimą Granadoje.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pareiškė, kad ES yra labai susirūpinusi dėl smurto ir įtampos tarp Kosovo ir Serbijos. Tuo tarpu Serbijos gynybos ministras Milošas Vučevičius vakar pareiškė, kad jei bus duotas įsakymas įžengti į Kosovo teritoriją, Serbijos ginkluotosios pajėgos pasirengusios tai padaryti efektyviai ir sėkmingai.

ES strategai siekia skatinti šešias Vakarų Balkanų valstybes – Kosovą, Serbiją, Juodkalniją, Bosniją ir Hercegoviną, Šiaurės Makedoniją ir Albaniją – tapti ES narėmis. „Dėl Rusijos išpuolio prieš Ukrainą ES plėtra įtraukiant Vakarų Balkanus yra geopolitinė būtinybė“, – teigia Baerbock.

Bendradarbiavimas, kuriuo siekiama europinės ekonominės plėtros bei vystymosi vadinamas „Berlyno procesu“.

Galima prigalvoti visokių „Berlyno“ projektų, tačiau būtina realiai įvertinti, ar jie turi perspektyvą. Svarbu, kad neatsitiktų taip, kaip su „Berlyno tilto“ projektu, kuriuo buvo mėginama įtraukti Rusiją ir Baltarusiją į europinę erdvę, skleidžiant demokratines vertybes, dalinant ES struktūrinių fondų milijardus. Deja, milijardai nepakeitė ir nepakeis imperialistiniu virusu sergančių valstybių.

Mūsų giliu įsitikinimu, pirmiausia reikia iš rusų ir serbų galvų išdaužyti imperinį mąstymą ir tik tada galima galvoti apie kažkokius integracinius procesus.

Brazilijos Tefės ežero, esančio greta Amazonės upės, pakrantėje rasta dešimtys negyvų upinių delfinų. Spėjama, kad galėjo žūti apie 10 proc. unikalių gyvūnų. Mokslininkai vis dar aiškinasi jų žūties priežastis, tačiau manoma, kad tam įtakos turėjo visuotinis atšilimas ir klimato kaita. Mat ežeras šiemet buvo net 9 laipsniais šiltesnis, nei įprasta ir, kaip teigiama, virto ne vandens telkiniu, o sriuba.

Mes nebeturime argumentų, kaip įtikinti žmones nustoti kištis į gamtos procesus, nuolat reguliuoti – didinti, mažinti, naikinti atskiras rūšis. Gamta pati susireguliuos, kaip kad nutiko Holoceno periodo metu, kuomet ėmė trauktis ledynai ir susidarė palankus klimatas klestėti gyvūnijai ir augmenijai. Deja iš visų rūšių, sunaikinusi milijonus kitų, ėmė dominuoti vienintelė – Homo sapiens, tačiau „sapiens“ pasireiškia tik tuo, kad ji naikina ne tik viską aplinkui, bet ir save.

Lietuvoje

Vakar atsitiktinai teko būti didelės avarijos pasekmių liudininkais. Susidūrė keli automobiliai. Vienas nuskriejo į laukus, kitas, visiškai sudaužytas, atsidūrė vidury sankryžos. Viduje – prispausti žmonės.

Toliau viskas vyko žaibo greitumu: vienas po kito stojo automobiliai, žmonės siūlė pagalbą, skambino kviesdami gelbėtojus. Priešgaisrinės tarnybos automobiliai kaukdami sirenomis atlėkė per tris minutes, įvykio vietoje kaip mat pasirodė policininkai, vyrai tekini skubėjo prie nukentėjusiųjų, susijaudinę klausinėjo ar viskas gerai, tuoj pat atskubėjo keli greitosios pagalbos automobiliai.

Kelių minučių bėgyje avarijos vietoje jau virė tikras skruzdėlynas, gelbėjant patekusiuosius į nelaimę. Niekas nieko neklausinėjo, kas kaltas, visi itin greitai ir kruopščiai dirbo savo darbą.

Štai tokie mes esame iš tikrųjų.

Tokie vieningi galime ir privalome būti visur ir visada. Policininkai, medikai, gelbėtojai, eiliniai piliečiai, kurių elgesys kelia pasididžiavimo jausmą, jog gyveni tokioje nuostabioje, gerų, jautrių žmonių šalyje.

Skaitantiems šias eilutes pareigūnams ir sustojusiems padėti tautiečiams tariame didelį ačiū ir žemai lenkiamės.

Jūs visi mums esate labai labai svarbūs.

Todėl norime jūsų paprašyti važiuoti keliais labai atsargiai. Neplepėti, neskubėti, „neskrolinti“ telefoniukų, o tiesiog vairuoti. Ramiai. Lietuva tokia maža, o mūsų tiek nedaug.

Būkite saugūs.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis keturiasdešimt devintoji (sausio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Agresorius naktį Ukrainos teritoriją atakavo 38-iais Shahed dronais. Ukrainiečiai 28 numušė, o 10 dėl EW...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis keturiasdešimt aštuntoji (sausio 6) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Naktį agresorius Ukrainos teritoriją atakavo dviem raketomis Kh59 ir 128 dronais Shahed ir dronais –...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis keturiasdešimt septintoji (sausio 5) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukraina surengė smūgius agresoriaus teritorijoje. Vėl atakuotas Milerovo karinis oro uostas (Rostov prie Dono sritis)....

Karas Ukrainoje. Tūkstantis keturiasdešimt šeštoji (sausio 4) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Jūsų dėmesiui – gruodžio mėnesio apžvalga. Tarptautinis frontas Visą mėnesį toliau vyravo strateginė nežinomybė dėl tolimesnės karo...