2024-11-25, Pirmadienis

Karas Ukrainoje. Septyni šimtai septyniasdešimtoji (balandžio 3) diena

Locked N’ Loaded 

Dar vienas agresoriaus karo nusikaltimas – okupantai dronais ir/arba raketomis smūgiavo Dnipro. Atakuotos mokymo įstaigos, 13 žmonių sužeista, tarp kurių 5 vaikai.

Ukrainiečiai ėmė naudoti antžeminius dronus – savižudžius. Viename iš sektorių tokiais dronais atakuotas tiltas: https://t.me/arrowsmap/3951. Taigi akivaizdu, svarbios gynybinės sistemos dalies, t. y. dronų pajėgumo, galimybės yra labai plačios, o savikaina sąlyginai nedidelė.

Žiūrim ką turim fronte.

Luhansko kryptis.

Svatove. Kontaktinėje linijoje be pakitimų. Tiesa, pasirodė rusų aviacija, ji pabandė remti okupantų operacijas ant žemės, tačiau jiems pasistūmėti nepavyko.

Kremina. Agresoriaus vienetai vėl intensyviai ėmė spausti prie Terny, tačiau Ukrainos gynėjai sugebėjo apsiginti.

Lysychansk. Kautynių aktyvumas vėl nukrito. Tai, kad mūšių dinamika banguoja, gali būti ženklas, jog agresoriaus pajėgumai vykdyti intensyvias puolimo operacijas senka.

Donecko kryptis.

Bakhmut.

Agresoriaus pajėgos sugebėjo įsitvirtinti pietvakarinėje Ivanivske dalyje. Tik šiaurės vakarinė jos dalis yra no mans land (pirmiausia dėl to, kad ukrainiečiai kontroliuoja šiauriau esančias aukštumas), o visa likusi gyvenvietė yra rusų kontrolėje. Agresorius pažymi, kad sunku įsitvirtinti Ivanivske, nes:

Vandens lygis pakilo ir žemumoje esančios, su žeme sulygintos, gyvenvietės rūsiai yra apsemti;

Desantininkai skundžiasi pėstininkų nesugebėjimu išsilaikyti ir įsitvirtinti jų užimtose pozicijose. Tiesa, ši psichinė liga „mes (desantininkai, samdiniai, kadyrovcai, reguliarai ir etc.) kieti, o visi aplinkiniai (pėstininkai, reguliarai, mobikai, buriatai ir etc.) lochai, todėl mes dar ne Kyive, Berlyne, Lisabonoje“ buvo nuo pat karo pradžios.

Dabartinis pokytis kontaktinėje linijoje gali lemti, kad galimas rusų VEV yra (žiūrėti schemą):

Nuo Ivanivske bandyti pulti į pietus, su tikslu pasiekti svarbias aukštumas Klishiivka – Andriivka ruožo užnugaryje;

Atkirsti Ukrainos pajėgas šiame ruože, judėti į vakarus ir šiaurės vakarus kanalo link;

Taip būtų sudarytos sąlygos remti Chasiv Yar puolimą iš pietų ir pietryčių;

Tokią situaciją matėme praėjusių metų pavasarį – rusai buvo pasiekę pietines Chasiv Yar prieigas, tačiau tada nieko gero nuveikti nesugebėjo. Gegužę prasidėjo ukrainiečių kontratakos ir agresorius buvo nublokštas už Klishiivka – Andriivka ruožo. Tiesa, tada okupantai nekontroliavo Ivanivske, bet ir dabar rusams iki kanalo pietiniame flange dar labai toli. Laukia sunkūs mūšiai.

Avdiivka – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Be bandymų prasilaužti per Berdychi, agresorius atnaujino pastangas pajudėti link Umanske. Ukrainos pajėgos apsigynė bei vykdo kontratakas.

Centras. Agresoriui pavyko išplėsti savo pozicijas Pervomaiske, jie užėmė kaimelį šiaurinėse gyvenvietės prieigose. Taigi, rusų placdarmas Pervomaiske plečiasi. Jei taip toliau, okupantai galės nuo čia paremti savo veiksmus tiek link Nevelske (į pietus), tiek link Yasnobrodivka – Umanske (į šiaurės vakarus).

Pietinis flangas. Labai sunkios kautynės Novomykhailivka. Rusai spaudžia Ukrainos gynėjus ne tik pačioje gyvenvietėje, tačiau ir jos šiaurinėse bei pietinėse prieigose, tuo apsunkindami gynėjų padėtį.

Zaporizhia kryptis.

Kovinė rutina Robotyne pleište ir Staromayorske prieigose tęsiasi. Didelių pakitimų kontaktinėje linijoje nėra.

Pietų kryptis.

Tęsiasi lokalūs susidūrimai kairiajame Dniepro upės krante bei salose.

********************

Vokietija skiria 576 mln. eurų Čekijos iniciatyvai įsigyti artilerijos šaudmenų Ukrainai. Tokia suma padengs 180 000 sviedinių išlaidas

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas 

ANT VAKARIEČIŲ STALO – AUGANČIOS INFORMACINIO KREMLIAUS MĖŠLO KRŪVOS (2024 04 03)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas prancūzų žiniasklaidai pareiškė, jog neabejoja, kad Ukraina taps NATO nare. Viskas esą priklauso nuo šalies kelio į Aljansą žemėlapio, kitaip sakant, veiksmų plano.

Labai gražūs žodžiai. Tik būtų gerai, kad būtų ką priimti į NATO, nes fašistinė Rusija suintensyvino Ukrainos miestų griovimą. Ypač ukrainiečiams labai svarbu žinoti, kokių priemonių šiandien imsis Vakarai, kad sustabdytų Ukrainos miestų „tuštėjimo“ ir bombardavimo klausimą.

Kas ir kaip stabdys Kremliaus smūgius kritinei didžiųjų Ukrainos miestų infrastruktūrai? Kalbomis, kurios vis skystesnės? Kuriomis prašoma ukrainiečių neatakuoti karinės pramonės ir kitų svarbių objektų Rusijos Federacijos teritorijoje?

Artėjant balandžio 9 dienai, kai bus svarstomas JAV paramos Ukrainai klausimas, Kremlius įjungė savo dezinformacijos mašiną visu pajėgumu. Jo ruporai Vakaruose ir Rytuose pateikia įrodymus, esą Ukraina yra prisidėjusi prie teroro akto „Crocus City Hall“. JAV neva dangsto „teroristinį Kijevo režimą“, todėl tampa jo bendrininku.

Prieita iki kliedesių apie tai, kad esą Vašingtonas žiniasklaidos priemonėms nurodė išimti informaciją, kurioje skelbiama, kad teroro aktą įvykdė Kijevas. Taip kuriamas dar vienas mitas, kad žiniasklaida JAV yra priklausoma ir vykdo nurodymus iš viršaus. Maskva taip pat kaltina JAV suteikiant Kijevui žvalgybinę palydovų informaciją, kuri esą pasitarnauja rengiant Belgorodo, Kursko ir kitų driskyno tarpuvarčių atakas.

Propagandinę Kremliaus trydą vainikuoja Putino interviu Kiseliovui, kur fiureris pasičepsėdamas aiškina, kad dabar prie derybų stalo su Zelenskiu nesės, nes faktorius, kad ukrainiečiams baigiasi šoviniai, negali būti priežastis deryboms. Karo nusikaltėlio Putino teigimu, derybos galimos tik labai rimtomis aplinkybėmis. Trepsėdamas kojele, Putinas veblena apie NATO plėtrą, neleistiną artėjimą prie Rusijos sienos. O interviu pabaigoje užsimena, jog Rusija turi pažangiausias branduolines technologijas, kurias tuoj gali panaudoti.

Ši daugiasluoksnė Kremliaus informacinė operacija turi mažiausiai du tikslus: palaikomas nuolatinis spaudimas, kuriuo siekiama sumažinti arba visiškai sustabdyti Vakarų paramą Ukrainai ir dar kartą mirtinai išgąsdinti Vakarų lyderius, kad jie bijotų kaip nors ir kur nors pakenkti Rusijai.

Iš esmės, Putinas dar sykį pakartojo, kad karas prieš Ukrainą yra Rusijos karas prieš Vakarus. Maskva nepakeitė savo ultimatumo, jog NATO ir JAV privalo grįžti į 1997 metų geopolitines ribas. Tokia pagrindinė Kremliaus sąlyga ir šiandien. Ir nors mes vis kartojame šią žinią nuo karo pradžios, Vakarų lyderiai vis dar nesuvokia, kad Putinas nejuokauja. Jie mano, kad Maskvai pakaks dalies Ukrainos, Putinui atsibos, nebeapsimokės kariauti, kažkas kažkaip galbūt ims ir pasikeis ruskij mir tarpstančioje visuomenėje.

Ne, niekas niekaip nepasikeis. Rusija paskelbė netiesioginį karą Vakarams ir kol sprendimų priėmėjai Vašingtone ir Berlyne nepriims šio iššūkio labai rimtai, tol matysime banditų gaujos siautėjimą Ukrainoje. Kiekvieną smūgį Ukrainai, kuris lieka be atsako Rusijai, Kremlius priima, kaip sėkmingą smūgį prieš Vakarus ir pastarųjų baimę bei atsitraukimą. Tai nusikalstamą režimą įkvepia veikti dar aktyviau.

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

Po ukrainiečių smūgio Rusijos naftos perdirbimo gamyklai Tatarstane, Ukrainos pajėgos sunaikino, pažeidė ir sustabdė 14 proc. okupantų energetinių pajėgumų, skelbia ISW.

Maskva neturi priešnuodžio tokioms atakoms ir tai driskyno generalbalvonus varo į neviltį.

Kremliaus gynybos ir teroro štabe vis dažniau girdisi raginimai pulti Kijevą. Esą neužgrobus Ukrainos sostinės, atakos prieš Rusijos energetinę infrastruktūrą nesiliaus. Tačiau pulti Kijevą tiek šiuo metu, tiek vėliau – beprotybė. Milžiniškas miestas apsuptas keliais gynybiniais žiedais, drakono dantimis, kitais įtvirtinimais. Pulti 2,8 milijono gyventojų dydžio miestą gali tik beprotis. Tačiau Kremliaus strategai, panašu, prarado sveiką nuovoką ir mėgina lipti ant jiems paruošto grėblio.

Charkovo meras Igoris Terechovas pareiškė, jog rusai raketomis ir bombomis sugriovė beveik visą miesto energetikos infrastruktūrą. Pusantro milijono gyventojų turėjęs miestas patiria didžiules elektros, vandens tiekimo problemas. Dėl to Charkove kartais lieka tik apie 300 000 gyventojų. Kremlius, žinoma, siekia, kad Charkovas būtų netinkamas gyvenimui. Neturint naikintuvų, artilerijos ir raketų gynybai, šio miesto ilgainiui laukia sulyginimas su žeme.

↞ Veiksmai ant žemės ↠

Putinas pastatė baidyklę Baltarusijos laukuose ir liepė jai kalbėti, kad šalis ruošiasi karui. Ukrainos 3-iosios atskirosios šturmo brigados vado pavaduotojas Maksimas Žorinas pareiškė, jog vargiai tikėtina, kad Lukašenka rytoj kažkam paskelbs karą ar puls Kijevą.

Mūsų vertinimu, Lukašenkos pareiškimai ir Baltarusijos karinės pratybos yra informacinio karo elementas, į kuriuos politikai turėtų reaguoti. Žorino teigimu, tai geras signalas Europai vienytis ir ruoštis. Tačiau Europos Komisijos atstovas užsienio reikalams ir saugumui Peter Stano pareiškė, kad Europos Sąjunga nėra agresyvus blokas, o karinė grėsmė Europoje kyla iš dabartinių Rusijos ir Baltarusijos vadovų.

Kitaip tariant, Europa su Baltarusija ir Rusija nekariaus, tegu jos kariauja su Europa sau vienos pačios. Europa į tai nesikiš.

⥁ Lietuvoje ⥀

Havanos arba sąmokslo teorijų virusas.

Žiniasklaida pasigavo ir volioja miglotą temą apie kažkokį mistinį Havanos virusą, kuris esą sukelia galvos skausmą, kraujavimą ir viduriavimą. Šį virusą priešams esą „užneša“ Rusijos GRU agentai. Mistiniu virusu esą buvo užkrėstas ir mistinis Pentagono atstovas per NATO samitą Vilniuje.

Visą šį bezdalą pirmiausia paskelbė rusų žiniasklaidos priemonė, matyt, „turinti patikimų ryšių“ Pentagone, GRU, FSB ir kituose sluoksniuose. Temą pasigavo ir pasaulio žiniasklaida, patenkintas pakomentavo Putino kilimėlis spaudai Peskovas.

JAV CŽA kelis kartus paskelbė, kad neturi jokių duomenų apie „virusą“ apskritai. Lietuvos KAM taip pat pareiškė, kad jokia informacija apie mistinius užkrėtimus NATO viršūnių susitikime nedisponuoja.

Mums kyla vienintelis klausimas: kada šie kliedesiai sukurti SVR pasakų departamente?

Atkreipiame dėmesį, jog „Havanos viruso“ pasaka pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse bandoma platinti nuo 2014 m. 2022 m. pats CŽA direktorius W. Burnsas pareiškė, jog JAV žvalgyba neturi jokių duomenų apie tai, jog išskirtinai tik JAV pareigūnus galėtų pažeisti ultragarsu Rusijos, Kinijos ar Kubos specagentai. Netrukus šis mitas priskirtas sąmokslo teorijų kategorijai.

Kodėl jį prireikė išsitraukti ir volioti būtent dabar? Galimas daiktas, jog kai kam aktualu, kad Europos šalys, o ypač Lietuva, atrodytų nesaugios, nepatrauklios, negalinčios užtikrinti svečių iš užsienio saugumo. Galbūt, Kremliui labai reikia pademonstruoti, kad jis neva turi nematomą ir nenugalimą ginklą.

Šiaip ar taip, sąmokslo teorijos komercinėms žiniasklaidoms yra gerokai pinigines iš lengvatikių papildanti priemonė.

Reklama

Susiję straipsniai

Šiaurės Europos šalys atsisako kurti visuomenę be grynųjų pinigų

Dėl hibridinio karo ir kibernetinių atakų, kuriomis kaltinamos prorusiškos grupuotės, padažnėjimo Šiaurės Europos šalys imasi atsargumo priemonių –...

Nuo balso tausojimo iki suplanuotos dienotvarkės: kas svarbu dainininko kelyje

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko didžiulio auditorijos dėmesio sulaukęs antrasis tarpdisciplininis simpoziumas „Žmogus kuria balsą“. Besidomintieji...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penktoji (lapkričio 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Niekada nebuvo ir vėl. Anksčiau minėjome, kad atakuodami Ukrainos teritoriją S300/400 raketomis rusai prisižais. Juk...

Prieš D. Trumpo pergalę liberalioji žiniasklaida gyveno „mėlyname burbule“, – sako žurnalistas veteranas

Politikos analitikas ir bestselerių autorius Markas Halperinas teigė, kad prieš Donaldo Trumpo pergalę liberalioji žiniasklaida gyveno „mėlyname burbule“....