2025-01-10, Penktadienis
Naujienlaiškis

Karo prieš Ukrainą tiesiog nebūtų buvę, jei ne Maskvos šnerves pasiekęs Vakarų baimės kvapas

James’as Sherr’as, pristatinėjantis dar 2013-aisiais išleistą knygą apie Rusijos įtaką

Darius Kuolys | Veidaknygė

Rusijos karo prieš Ukrainą tiesiog nebūtų buvę, jei ne Maskvos šnerves pasiekęs Vakarų baimės kvapas, jei ne Vakarus ištikęs saulėlydis… – nuo pirmųjų Rusijos teroro dienų geliantis supratimas.

„Mes, Vakarai, nesugebame kolektyviai suprasti, kad rusai mūsų negerbia. Jie supranta mūsų ekonomikos dydį, technologinį pažangumą, kariuomenių pajėgumą, bet nemato to, kas kare yra nepakeičiama, – ryžto ir sugebėjimo prisiimti riziką ir rimtas aukas. Galingiausiose NATO šalyse šiandien to beveik nėra…

[…]

JAV dar 2021-aisiais turėjo visomis išgalėmis stengtis atgrasyti Rusiją nuo karo Ukrainoje ir mes galėjome tai padaryti. Prezidentas Bidenas turėjo labai aiškiai per televiziją nacionaliniu lygiu paskelbti: JAV nestovės nuošalyje žiūrėdamos, kaip Ukraina bus trypiama ir naikinama.

[…]

Rusai kelis kartus išbandė Bideną 2021-aisiais ir jis neišlaikė nė vieno testo.

[…]

Mes ne tik leidome jiems atgrasyti mus, leidome sukurti sąlygas, kai mes atgrasome save, kai įsivaizdavome papildomas raudonąsias linijas net ir be tų, kurias nubrėžė jie“, – sako Rusiją seniai tyrinėjantis britų ir amerikiečių mokslininkas James’as Sherr’as, šiandien dirbantis Tarptautiniame gynybos ir saugumo centre Taline.

Iš esmės atkartodamas dar 2016-aisiais Taline rusų istoriko Marko Solonino pasakytus žodžius:

„Netikėk! Neprašyk! Nebijok! – šiais trimis principais Vakarai turi remtis santykiuose su Rusija. Kuo labiau Vakarai demonstruos silpnumą, tuo daugiau jie provokuos Rusijos agresiją, tuo labiau stums Europą ir Rusiją į baisias pasekmes“.

Kuo labiau Vakarai demonstruos silpnumą, tuo daugiau jie provokuos Rusijos agresiją.

Vakarų pralaimėjimas yra jau pats plataus masto Rusijos įsiveržimas į Ukrainą. O kertinis Vakarų klausimas, regis, buvo ir išlieka: ar gebėsime įveikti savo pačių saulėlydį?

Interviu su Sherr’u Britų ekspertas Sherras: rusai kelis kartus išbandė Bideną ir jis neišlaikė nė vieno testo


Netikėk! Neprašyk! Nebijok!

Markas Soloninas / Nuotrauka iš portalo newizv.ru

„Netikėk! Neprašyk! Nebijok! – šiais trimis principais Vakarai turi remtis santykiuose su Rusija. Kuo labiau Vakarai demonstruos silpnumą, tuo daugiau jie provokuos Rusijos agresiją, tuo labiau stums Europą ir Rusiją į baisias pasekmes“, – sakė istorikas Markas Soloninas dar 2016-ųjų kovą Taline. Gal bent dabar, baisių pasekmių sulaukus, įsiklausytina?

„Netikėk! Kuo nereikia tikėti? Kad dabartinė Rusija – europinė šalis. Rusija – ne Europa. Rusija – tai čekistų ir banditų valdžia. Man neaišku, kas verčia dalį Europos politikų to nematyti. Kas verčia Rusijos banditus ir čekistus vadinti „mūsų kolegomis“, „mūsų rytų partneriais“? Kas verčia kviesti juos bendradarbiauti, kooperuotis, integruotis? Rusija gali būti integruota į laisvą Vakarų pasaulį tik kaip vėžio auglys „integruojamas“ į organizmą. Kitų būdų integruoti Rusiją regimoje ateityje mes neturime…

Neprašyk! Beprasmės yra visos Vakarų pastangos paaiškinti Rusijos lyderiams, kaip gera būti renkamais laisvos šalies vadovais. Tai beviltiška. Prašymais iš banditų ir čekistų neįmanoma nieko pasiekti.

Žmonės, kurie tampa banditais ir čekistais, turi tam tikrą psichologinę struktūrą. Svarbiausias šios struktūros dėmuo – tai savo viršenybės virš visų aplinkinių jausmas. Be šio vidinio jausmo žmonės netampa banditais, o tapę banditais ir nuolat imdamiesi neteisėtos prievartos, jie dar labiau įsitikina, kad esą virš visų, o visi aplinkui – tik niekingi sliekai…

Bet koks silpnumo demonstravimas prieš tokią publiką tik provokuoja agresiją. Tai atrasite parašyta kiekvienoje brošiūroje, skirtoje mokyti mokinius saugaus gyvenimo. Kažkas trukdo Vakarų politiniams lyderiams suprasti šią paprastą tiesą.

Kuo labiau Vakarai demonstruos silpnumą, tuo daugiau jie provokuos agresiją, tuo labiau stums Europą ir Rusiją į tas baisias pasekmes, kurių mes nenorime matyti. Ir dėl šito Vakarai tūkstančius kartų buvo įspėti dar iki Krymo okupacijos…

Nebijok! Nereikia bijoti. Bijoti išvis kvaila. Baimė paralyžiuoja valią ir trukdo gintis. Baimė provokuoja prievartautoją prievartauti. Tai svarbu žinoti naktį vienam susidūrus su agresyvia gauja. Bet Europa, Vakarai daug stipresni už Rusiją. Europa neturi nė mažiausio pagrindo kažko bijoti ir juo labiau demonstruoti savo baimę…

Ir noriu priminti Amerikos prezidento Franklino Roosevelto žodžius, kuriuos jis tik išrinktas pasakė pirmoje savo kalboje: „vienintelio, ko mes turime bijoti, tai savo baimės“. Jei Europa neprovokuos prievartautojo savo išgąsčiu, nebus jokio pagrindo nerimauti dėl saugumo.“

Daugumai žinomas Marko Solonino 2016-ųjų pranešimo įrašas ČIA.

2 KOMENTARAI

  1. Rusai visada išstatydavo save stipresniais negu iš tikro buvo. O kad amerikonams be vargo galima krauti makaronus — ne naujiena.

    Rugpjūčio pabaigoje visas pasaulis kalbėjo ir rodė nuotraukas, kuriose Plesetsko kosmodrome, šachtoje „Jubiliejnij“ įvyko sprogimas, bandant paleisti sunkiąją skystakurę tarpkontinentinę balistine raketą „Sarmat“, kurią projektuoja ir gamina patys rusai Krasnojarske. Ši raketa turi pakeisti dar sovietmečiu Dniepropetrovsko „Južmaš“ gamykloje pagamintas tarpkontinentines balistines raketas RS 36M arba „Vojevoda“ (amerikiečiai jas vadina „Satana“), kuriu garantinis laikas senai pasibaigęs ir, kurių terminus iki pat 2014 m. vis pratęsdavo ukrainiečių specialistai, atlikę techninę profilaktiką.

    2022 m. kovo pabaigoje, praėjus mėnesiui po rusų fiasko Ukrainoje, kai visas pasaulis šaipėsi iš Rusijos armijos dėl patirtos nesėkmės, Kremlius pranešė apie sėkmingą tarpkontinentinės balistinės raketos „Sarmat“ bandymą iš Plesetsko kosmodromo. Kitaip tariant, parodė pasauliui savo karinės galios raumenis.

    Tik yra vienas momentas. Norint sukurti tokią raketą, reikia mažiausiai 10 metų ir daugybės bandymų. Pav. pirmasis „Vojevoda“ variantas RS 36 buvo bandomas 45 kartus (12 bandymų nesėkmingi).

    Akivaizdu, kad 2022 m. kovo mėnesį rusai paleido ne „Sarmat“, o seną sovietinę „Vojevodą“, kurių turi apie 30 vnt., bet pasaulis, įskaitant ir amerikonus, tuos makaronus priėmė už gryną pinigą.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Daugiau kaip 40-ies partizanų palaikai kelerius metus dėl lėšų neskyrimo saugomi nepalaidoti

Valstybei neskiriant lėšų įrengti specialų memorialą Leipalingio kapinėse Druskininkų savivaldybėje, daugiau kaip 40-ies partizanų palaikai kelerius metus saugomi...

Richard Welch. Seksualinis švietimas – švietimas nukreiptas prieš gyvybę

Seksualinis švietimas, iš tikrųjų ugdantis klaidinga linkme, seksualinis mokymas ir propaganda yra vienas didžiausių moralinių ir dvasinių iššūkių,...

Kursko operacija paneigia rusijos kariuomenės nenugalimumo mitą

Sausio 7 d. vakare karinis analitikas Evgenas Dykyj kalbėjo Kyiv24 televizijos eteryje apie Kursko sritį, nes praeitą savaitgalį...

Kviečiama į paminėjimą: nekaltumą vertina ne komisijos ar istorikai, o tik teismas

2025 m sausio 12 d. Ukmergėje, Lėno miestelyje ir Lėno miške minimas žymiausias Vyčio apygardos partizanų mūšis su...