Greg Isenberg, Late Checkout CEO:
Ką tik turėjau labai įdomius pietus su 22 metų Stanfordo universiteto absolventu. Protingas vaikinas. Puikus gyvenimo aprašymas. Tačiau kažkas buvo ne taip.
Jis vis stabtelėdavo sakinio viduryje, ieškodamas žodžių. Ne sudėtingų žodžių – pagrindinių. Tarsi jo smegenys būtų uždelsusios.
Galiausiai paklausiau, ar jam viskas gerai. Jo atsakymas mane pribloškė.
„Kartais dabar pamirštu žodžius. Aš taip pripratau, kad ChatGPT užbaigia mano mintis, kad kai jos nėra, mano smegenys jaučiasi… lėtesnės.“
Jis viskam naudojo dirbtinį intelektą. Rašymui, mąstymui, bendravimui. Jis tapo jo išorinėmis smegenimis. O dabar jo vidinės smegenys silpnėjo.
Privertė mane pagalvoti apie skaičiuotuvus. Prisimenate, kaip mokytojai sakydavo, kad turime mokytis matematikos, nes „ne visada turėsite skaičiuotuvą“? Jie klydo.
Bet galbūt jie buvo teisūs dėl kai ko gilesnio.
Atliekame pirmąjį didelio masto žmogaus gebėjimų pažinti eksperimentą. Kas atsitinka, kai visa karta savo mąstymą perduoda kitiems?
Nesupraskite manęs neteisingai, mane be galo jaudina tai, ką dirbtinis intelektas ir dirbtinio intelekto agentai padarys žmonėms, lygiai taip pat, kaip jaudinausi 2009 m., kai pradėjo veikti „App Store“.
Tačiau galvodami garsiai turite galvoti, kad šis vaikinas, su kuriuo buvau susitikęs, nėra vienintelis, kuris bus visiškai priklausomas nuo dirbtinio intelekto.
Dar daugiau, jie taps visiškai priklausomi ir pasidarys biorobotais, kuriais bus manipuliuojama kaip kad naująją Lietuvos gynybos biorobote Š.