2025-01-01, Trečiadienis
naujienlaiškis

Kastytis Braziulis. Ant svarstyklių yra padėtas ne tik Ukrainos, bet ir mūsų saugumo klausimas

Artėja itin svarbus Europos Sąjungos įtakingiausiųjų ir jos politikos formuotojų vizitas į Kijevą. Vokietijos kancleris O.Šolcas, Prancūzijos prezidentas E.Makronas ir Italijos premjeras M.Dragi kartu vyksta į Ukrainą.

Bus derybos, svarstys svarbius Ukrainai ir Europai klausimus. Kokius? Kokia yra šių vadovų pozicija? Kuo ji skiriasi nuo Ukrainos pozicijos? Greitu metu sužinosime. Bijau nusivilti. O dabar, paprognozuokime.

Šie Europos Sąjungos lyderiai – taip, taip, gerai mane supratote, nes jie realiai valdo šią sąjungą – turi savo ypatumu, kurie yra aktualūs.

Italijos premjeras M.Dragi siūlė Ukrainai planą, kaip užbaigti karą. Plano esmė yra sėstis už derybų stalo su Rusija ir derėtis dėl „ginčytinų“ žemių. Tų, kurias rašistai užgrobė. Anot italo, jos yra ginčytinos. Tai esminis žodis.

Vokietijos kancleris Šolcas vienu metu ir duoda, ir neduoda, bet iš tikrųjų neduoda. Jis daug ir gražiai kalba, tačiau nieko nedaro (kalbu apie ginkluotę, juk nekovosi su euru rankoje prieš rašistų tanką). Be to draudžia ką nors gero daryti kitoms šalims pvz. Ispanijai, kuri nori Ukrainai duoti Leopard tankų.

Prancūzijos prezidentas Makronas pagarsėjo tuo, kad siūlo, ne, tiesiog primygtinai reikalauja, jog Europos Sąjunga, NATO ir kitos šalys neskriaustų putino, o „išsaugotų jo veidą“. Visus šiuos politikus vienija dar vienas ypatumas – jie visi skambina putinui ir tariasi.

Kokia gali būti darbotvarkė? Spėju, nes nežinau. Man atrodo svarbiausi yra šie klausimai:

1. Duoti Ukrainai kuo greičiau, kuo daugiau puolamųjų ginklų. Ukraina nori, bet šie lyderiai, bijau, kad ne.

Vyksta ginčas tarp dviejų pozicijų. Jei duosime Ukrainai puolamuosius ginklus, tai ji skriaus Rusiją ir su ja bus sunku susikalbėti.

Jei Ukrainai duosime ginklų, bet tik tiek, kad ji galėtų apsiginti, bet ne pulti, tai galėsime su Rusija draugiškai kalbėtis po karo dėl dujų, naftos ir kitų žemės gerybių, mąsto jie;

2. Suteikti Ukrainai kandidatės į ES statusą. Akivaizdu, kad šie lyderiai, nežiūrint į jų kalbas, nenori suteikti Ukrainai kandidatės statuso, nes per visus kitus plyšius ir plyšelius prateka informacija, kad Ukrainai reikia duoti kažkokį tai surogatą, tipo kandidatės į kandidatus statusą, kurio nėra jokiuose dokumentuose.

Kas yra šis naujadaras – niekas nežino. Bijau, kad už statuso suteikimą, jie, šie trys „ant žirgų” jojantys į Kijevą lyderiai, gali pareikalauti „ išsaugoti putino veidą“. Mes tau, Zelenski, statusą, o tu putinui žemes ir toliau visi laimingai gyvensime. Bijau, kad taip gali būti.

Šis vizitas atskleis ES ir NATO, kurios, tiesa, nei matau, nei jos girdžiu, esmę. Pagaliau suprasime kam padeda, ką remia senoji Europa putiną ar Zelenskį, rašistų ar demokratinių valstybių vertybes?

Ant svarstyklių yra padėtas ne tik Ukrainos, bet ir mūsų saugumo klausimas.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Vladimiras Laučius. Ko palinkėčiau 2025-iesiems?

Geležinės uždangos, Iron Curtain, ir tokios Rusijos izoliacijos, kuri nepaliktų jokių galimybių Putino režimo beneficiarams – pirmiausia Maskvos,...

Nuo tol šioje vietoje nuolat vyksta K. Škirpos atminimo pagerbimo akcijos

2025 metai prasidėjo Nacionalinio susivienijimo pasirodymu sausio 1 dienos renginyje Vilniuje. Į renginį atvyko kolegos iš Biržų, Ignalinos,...

Naujametinis vaišių stalas pagal Briuselį

Danutė Šepetytė Žengiant į Gyvatės metus, maistas turėtų būti prabangus, – pataria astrologė Vaiva Budraitytė, – gyvatė mėgsta prabangą,...

Stasys Butkus. Gedimino kalne iškėlėme vėliavą (prisiminimų ištrauka)

Pasikeitė Vyriausybė 1918 m. gruodžio 23 d. buvo įsteigta Vilniaus karo komendantūra. Pėstininkų kuopoje buvo 5 karininkai ir 64...