Patikimi ES naujienų portalai pranešė, kad nuo karo pradžios t.y. vasario 24 dienos ES šalys iš savo šalių išvijo virš 400 Rusijos diplomatų, kurie iš tikrųjų yra ne diplomatai, o žvalgai. Diplomatinis rangas gina juos nuo baudžiamojo persekiojimo. Jei pagavai už rankos darant nusikaltimą, tai ką blogiausia gali jam padaryti, tai išvyti iš šalies.
Kokie yra pagrindiniai šių žvalgų uždaviniai?
Pirma, jie renka informaciją. Šiam tikslui pasiekti verbuoja agentus, papirkinėja, šantažuoja ir daro kitus nusikalstamus veiksmus.
Antra, jie per įtakingus politikus, valdininkus, verslininkus ar visuomenės veikėjus, kurie dirba jiems už labai didelius pinigus arba iš idėjos, įtakoja kitų valstybių svarbiausius sprendimus tam, kad jie būtų palankūs rasijai, o ne tos šalies žmonėms.
Trečia, jie padeda kitiems vykdyti žvalgybines operacijas. Jų būna įvairių. Visų jų tikslas vienas – griauti valstybę iš vidaus, kenkti jai.
Ketvirta, jie ruošia dirvą būsimam karui. Verbuoja reikalingus žmones, infiltruoja savo „nelegalus“, kuria įmones, organizacijas, kurios atėjus valandai X turėtų imtis atitinkamų veiksmų. Kokių?
1971 m. Rusų žvalgas O.Lialinas perbėgo pas britus ir viską jiems papasakojo. Jis sakė, kad Rusijos ambasada yra prikimšta šnipų. (Tuo metu Londone dirbo 550 diplomatų, o Maskvoje – tik 90.) 60 procentų diplomatų yra žvalgai, likusieji tikri diplomatai. Štai taip. O. Lialinas sakė, kad jis buvo atsakingas už diversijas ir „nelegalus“.
Tai žvalgai, kurie pradžioje gyvena kur nors Argentinoje, vėliau persikelia į Kostą Riką, dar vėliau į Prancūziją ir galiausiai į kokį nors britų miestelį. Jis naudoja padirbtus kitos šalies šiuo atveju Argentinos asmens dokumentus. Visiems jis argentinietis, emigrantas ieškantis skanesnės duonos Londone, o iš tikrųjų jis yra rusų šnipas – apgavikas.
O.Lialinas su savo agentais rengėsi užtvindyti Londono metro, raketomis sunaikinti britų bombonešius jų dislokavimo vietose ir išvesti iš rikiuotės svarbiausius šalies strateginius infrastruktūros objektus.
O.Lialino agentai buvo pasiruošę prasiskverbti į strateginių objektų administracinius pastatus ir jų koridoriuose pribarstyti specialias mažytes ampules su nuodais.
Rezidentūros (šnipų lizdo ambasadoje) struktūra. Ji, matyt, mažai pasikeitė. Uždaviniai pasiliko tie patys.
- Kryptis „PR“ – politinė žvalgyba;
- Kryptis „X“ – techninė – mokslinė žvalgyba;
- Kryptis „N“ – „nelegalai“;
- Kryptis „KR“ – išorės kontržvalgyba;
- Kryptis „EM“ – emigrantai, rusų diaspora (dažniausiai tai būna opozicijos aktyvistai);
- Kryptis „GP“ – pagrindinis priešas JAV (atskiras padalinys);
- „OT“ – operatyvinis techninis aptarnavimas;
- „RP“ – radioelektroninė žvalgyba;
- „I“ – kompiuteriai;
- Šifruotojas;
- „Radistas“;
- Sekretorė;
- Buhalteris;
- Vairuotojas.
Jau rašiau apie tai, kad kontržvalgyba yra valstybės pamatas, jei ji silpna, jei ji nekompetentinga, jei jos veikla nukreipta netinkama kryptimi ar jos išvis nėra, tai šalį valdo priešas per savo žvalgybą. Paprasta ir elementaru.
Būtent taip ir yra pas mus…po rusofobijos priedanga …