Ignalinos rajono savivaldybės vadovai šių metų sausio mėnesį suabejojo oficialiai pateikiama asmenų, sergančių Covid-19 liga, statistika. Sausio 28 dieną ji skelbė, kad rajone serga 147 žmonės. Patikrinus sąrašus, rasta nemažai klaidingos informacijos. Sąraše vis dar buvo jau pasveikę savivaldybės administracijos, seniūnijų, savivaldybės įstaigų darbuotojai. Buvo kreiptasi į Visuomenės sveikatos centrą, medicinos įstaigas. Per dvi dienas sergančių sumažėjo iki 77. Šiandienos, vasario 9-osios, duomenimis sergančiųjų rajone yra 50, tačiau ir tarp jų irgi esama asmenų, jau pasveikusių ir einančių į darbą. Ignalinos rajono savivaldybė kreipiasi į statistiką rengiančias institucijas ir prašo atsakingai žiūrėti į savo darbą, nes reali padėtis lieka neatskleista ir žmonės klaidinami.
Tikrai klaidingi? O jei sąmoningai klastoti? Tik kieno tai darbas ir kokiu tikslu? Žinoma, gali būti ir iš sovietmečio ataskaitų Maskvai paveldėta „darbo pergalių” skaičiavimo metodika. Juk už didesnes pergales ir premijos didesnės…. Kai tiek daug serga, nepasveiksta, tai jiems visko reikia daugiau, taigi, pinigų reikia. Jei serga, vadinasi, lovos užimtos. O šiuo atveju jos tik „užimtos” – vadinasi, valstybinės įstaigos lovas ir išteklius gali ir kitkam naudoti? Pvz., privačioms paslaugoms? Arba tik imituoti darbą? Tačiau išpūsti rodikliai gali būti ir hibridinio, gąsdinamojo poveikio dalis, siekiant kelti nesaugumo jausmą šalyje.
Siaubas, koks žmonių sąmoningas gąsdinimas! Turbūt to reikia, kad kai kam byrėtų pinigėliai į kišenes!!!
Kalbama, kad įgąsdintų žmones, mirčių ir susirgimų skaičius nuo Covid-19 padidinamas nuo 50 iki 70 kartų. Šis straipsnis irgi paliudija baisius sukčiavimus, ir čia joks ne apsirikimas, ir ne aplaidumas, nes tai daroma sąmoningai. Galima apsirikti vienu, dviem skaičiais, bet ne perpus. Jeigu kiekviena savivaldybė pradėtų tikrinti, ką padarė Ignalinos rajono savivaldybė, nebereikėtų jokio karantino, bet…