Vienintelės Vokietijos konservatyvios partijos populiarumas apklausose auga.
Ar konservatoriai taip pat vieną dieną galėtų padaryti proveržį Vokietijos politikoje? Partijos Alternatyva Vokietijai (AfD), patyrusios didžiulį politinį spaudimą, įskaitant grasinimus visiškai ją uždrausti, palaikymas auga, ypač toje dalyje, kuri kadaise buvo vadinama Rytų Vokietija. Remiantis apklausų įmone Insa, dabar tai yra stipriausia politinė partija visoje rytinėje šalies dalyje, kurioje gyvena daugiau nei 16 milijonų žmonių.
Jei kitą sekmadienį vyktų federaliniai rinkimai, AFD Rytų federalinėse žemėse surinktų 27 procentus balsų, o CDU (Krikščionių demokratų sąjunga) gautų vienu procentu mažiau. SPD (Vokietijos socialdemokratų partija ) ir Žalieji gautų atitinkamai tik 15 ir 14 procentų. Kadangi FDP (Laisvoji demokratų partija) pasiektų tik 7 procentus, tai tik 36 procentai ten balsuotų už valdančią, vadinamą šviesoforo koaliciją. Kairiajai partijai tektų 8 procentai.
Tačiau AfD populiarumas kyla taip pat ir Vakarų Vokietijoje, kur AfD palaikantys dabar vidutiniškai sudaro 12 procentų. Pirmauja CDU, renkanti 28 procentus, o Žalieji (21) ir SPD (19) taip pat lenkia AfD. FDP (8) ir Kairieji (5) lieka už AfD nugaros. Žemutinėje Saksonijoje, kur rinkimai vyks spalio 8 d., Infratest dimap teigimu, AFD gaus 9 procentus. Tai vienas iš žemiausių AfD rezultatų tarp visų Vokietijos žemių.
Šalies mastu 15 procentų vokiečių balsuotų už AfD, ir parama partijai auga, jei lygintume su vos prieš savaitę stebėtu pritariančių jai skaičiumi. Konservatorių partija dabar vos trimis procentais atsilieka nuo socialdemokratų partijos, vadovaujamos kanclerio Olafo Šolco (Olaf Scholz), dabar palaikomos 18 procentų rinkėjų.
AfD pastaraisiais mėnesiais apklausose susilaukė nenutrūkstamai augančio palaikymo partijai garsiai kritikuojant kairiosios pakraipos vyriausybės sankcijų prieš Rusiją politiką. Partija taip pat ragino atidaryti „Nord Stream 2“ dujotiekį tarp Rusijos ir Vokietijos. Tačiau artimiausioje ateityje tokia politika greičiausiai nebebus įmanoma po įtariamo sabotuojančio išpuolio, pažeidusio dujotiekį, kurio kurį laiką naudoti nebus įmanoma.
Specifiniai kultūriniai ir ekonominiai veiksniai nulėmė, kad AFD kur kas populiaresnė Vokietijos rytuose nei Vakaruose. Rytų vokiečiai išlieka skeptiškesni masinei imigracijai ir kultūrinėms Vakarų tendencijoms, tačiau taip pat labiau jaučia palankumą Rusijai. Tačiau vienas didžiausių sunkumų šiame Vokietijos regione, skatinančių visuomenės palaikymą AfD, yra dabartinė ekonominė krizė, kai infliacija smogia Rytų vokiečiams daug sunkiau nei tiems, kurie gyvena Vokietijos vakaruose, dėl jau matomų mažesnių pajamų ir skurdo lygmens rytuose.
Didžiosios partijos Vokietijoje ilgą laiką teigė, kad niekada nesudarys koalicijos su AfD. Taip pat buvo elgiamasi su Švedijos demokratais (SD) Švedijoje. Ir vis dėlto surinkę daugiau nei 20 procentų balsų šio mėnesio pirmoje pusėje, SD sudarė tokią valdžios pasidalijimo sutartį, kokios daugelis Švedijos politikų niekada neįsivaizdavo būsiant įmanoma.
Šaltinis: Remix News