2025-02-23, Sekmadienis
Naujienlaiškis

Kyla lytiniu keliu plintančių ligų dažnis

Kadangi lytiniu keliu plintančių ligų dažnis kyla link debesų, žmonės turėtų „vadovautis mokslu“ ir suprasti, kad ištvirkavimas turi pasekmių.

Pexels nuotr.

Pirmajame savo knygos „Kaip mes čia atsidūrėme: mūsų antikrikščioniškos kultūros vadovas“ skyriuje pateikiu seksualinės revoliucijos Vakarams padaryto niokojimo apžvalgą. Sakyti, kad mūsų seksualinė ekonomika yra labai ligota, ne tik yra tiesa, tai tiesa nė kiek neperdedant.

Pirmame knygos skyriuje rašoma:

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) duomenimis, 2021 m. užfiksuota 1,6 milijono naujų chlamidijų infekcijų atvejų, 700 000 naujų gonorėjos atvejų (28 % padidėjimas nuo 2017 m.) ir 176 000 sifilio atvejų (74 % padidėjimas nuo 2017 m.). CDC apskaičiavo, kad dabar vienas iš penkių amerikiečių serga lytiniu keliu plintančia liga – t. y. apie 20 % gyventojų, o tiesioginės medicininės išlaidos kasmet sudaro 16 milijardų dolerių. Tyrimai rodo, kad maždaug vienas iš septynių kanadiečių nuo 14 iki 59 metų amžiaus gali sirgti lytiškai plintančia liga, ir kasmet užregistruojama 100 000 naujų chlamidijų infekcijos atvejų. Ši tendencija būdinga visur Vakaruose – pavyzdžiui, Anglijoje nuo 2021 m. lytiškai plintančių ligų atvejų padaugėjo 24 %, gonorėjos atvejų – 50 %, o 2022 m. užregistruoti 392 453 nauji ligos atvejai.

Yra daug svarių priežasčių, dėl kurių seksas turėtų likti monogaminėje santuokoje, o įvairios kultūros stigmatizuotų seksualinį elgesį už santuokos ribų. Tačiau viena iš jų yra labai kukliai pranešama istorija apie į neregėtas aukštumas kylantį užsikrėtimo lytiškai plintančiomis ligomis dažnį. Tiesą sakant, mūsų seksualinė kultūra tapo dauginimosi terpe naujoms lytiniu keliu plintančioms ligoms, įskaitant nepagydomą lytiškai plintančią infekciją, vadinamą 1 ir 2 tipų „genitalijų herpes simplex virusu (HSV)“ (genitalijų pūsleline – red.), kuri, remiantis naujausiu British Medical Journals lytiškai plintančių infekcijų tyrimu, yra labai paplitusi visame pasaulyje.

Remiantis Fox News ataskaita, 2020 m. 846 milijonai žmonių nuo 15 iki 49 metų amžiaus (kas penktas) sirgo lytinių organų pūsleline. Pasaulio sveikatos organizacija apskaičiavo, kad kas sekundę kažkas užsikrečia lytinių organų pūsleline, iš viso apie 42 mln. žmonių kasmet. Tiek 1, tiek 2 tipai yra nepagydomi, visą gyvenimą trunkantys ir galintys sukelti simptominę lytinių organų opaligę (GUD). Tyrėjai teigia, kad HSV-2 „beveik visada” sukelia lytinių organų infekciją, o HSV-1 dažniausiai sukelia burnos infekciją, tačiau gali būti perduodamas ir lytiškai.

Ataskaitoje teigiama: „Infekcija gali sukelti skausmingas lytinių organų opas ir pūsleles, kurios paprastai atsitiktiniais epizodais kartojasi visą gyvenimą. Duomenys rodo, kad 2020 m. daugiau nei 200 milijonų žmonių toje pačioje amžiaus grupėje patyrė bent vieną skausmingą simptominį epizodą. Ne kiekvienas HSV atvejis yra simptominis, todėl perdavimo tikimybė didėja. Tyrėjai teigė, kad dėl didelio „sergamumo ir ligotumo“ šia nepagydoma liga reikia „naujų prevencijos ir gydymo priemonių“, tačiau, žinoma, kaip sprendimas buvo siūloma ne monogamiška santuoka ir skaistumas, o naujos vakcinos.

„Simptominė genitalijų pūslelinė yra didžiulė pasaulinė našta, kasmet paveikianti 200 milijonų žmonių ir turinti didelę ekonominę kainą, kaip manoma, siekiančią 35 mlrd. dolerių per metus dėl sveikatos sistemos išlaidų ir produktyvumo praradimo“, pasakojo Fox News naujienų portalui tyrimo bendraautorius Laitas Abu Radadas (Laith Abu Raddad). „Norint įveikti šį neatidėliotiną sveikatos iššūkį reikia esminio sprendimo. Vakcinos, galinčios apsaugoti nuo HSV-1 ir HSV-2 virusų, atsakingų už lytinių organų pūslelinę, sukūrimas yra pagrindinis žingsnis siekiant kontroliuoti šią infekciją pasauliniu mastu“. Jis taip pat pastebėjo, kad šiuo metu nuo HSV, kuris gimdymo metu taip pat gali būti perduodamas iš motinos vaikui, gydymo nėra.

Mūsų kultūroje po seksualinės revoliucijos manoma, kad yra realu pakeisti klimatą, bet nerealu siūlyti žmonėms nenusimauti kelnių.

Tam pritarė ir Ana Vold (Anna Wald), Vašingtono universiteto medicinos, laboratorinės medicinos ir epidemiologijos profesorė. „Tikėtina, kad siekiant išgydymo prireiks genų terapijos, o tai yra potencialiai rizikingas būdas gydyti nemirtiną ligą“, – Fox News sakė A. Vold. „Taigi judėjimas link rezultato yra lėtas.“ Vold siūlė, kad geriausias sveikatos metodas, skirtas pasauliniam nepagydomų HSV plitimui, yra „prevencinė vakcina“; bet ir vėl nėra jokių užuominų, kad gal dėl tam tikro elgesio gaunamos ligos galėtų sumažėti keičiant elgesį. Mūsų kultūroje po seksualinės revoliucijos manoma, kad yra realu pakeisti klimatą, bet nerealu siūlyti žmonėms nenusimauti kelnių.

Tuo tarpu žmonės galbūt norėtų „sekti mokslu“ ir pripažinti, kad jų seksualiniai veiksmai turi realių pasekmių.

Straipsnio autoriaus Džonatono Van Mareno (Jonathon Van Maren) rašiniai buvo išversti į daugiau nei šešias kalbas ir, be LifeSiteNews, skelbti leidiniuose National Post, National Review, First Things, The Federalist, The American Conservative, The Stream, Jewish Independent, Hamilton Spectator, Reformed Perspective Magazine ir LifeNews. Jis yra žurnalo The European Conservative redaktorius.

LifeSiteNews

4 KOMENTARAI

  1. nuotraukoje pavaizduotas pachmielu (pagiriomis) o ne nuo sifilio besikankinantis pilietis, kuriam šiuo momentu moterys ne galvoje

  2. „Kadangi lytiniu keliu plintančių ligų dažnis kyla link debesų, žmonės turėtų „vadovautis mokslu“ ir suprasti, kad ištvirkavimas turi pasekmių.”…
    Neišsivaikščiojusį „kaimo inteligentą” prajuokino iki ašarų vietiniai „buduliai” papublikavę „pagąsdinimui” Džonatono Van Mareno straipsnelį.. Žinant, kad, pagal skelbtus, skelbiamus eurostato duomenis, lansberginio durnių laivo keleiviai jau ne vienas dešimtmetis pirmauja pasaulyje pagal savižudybes, eurosojūze pagal susgimus tuberkulioze ir sifiliu…, yra daugiau nei aišku, kad lansberginio durnių laivo dar neišsivaikščioję ir neišmirę keleiviai, ir be Džonatono Van Mareno straipsnelių, jau seniai „vadovaujasi mokslu” geriau nei reikia… Buvusioje „Komjaunimo tiesoje”, šiandieniame l.ryte, būna „mokslinio santykiavimo” aprašymų rubrikos, kas taip pat prisideda prie galimybės vietos populiacijai „šioje mokslinėje srityje tobulėti” ir, pasekoje, neužleisti kitiems galimiems „konkurentams” savo eurosojūze užsiimtų pirmavimo pozicijų pagal susirgimus sifiliu…

  3. Šiuo metu anglai aptarinėja jaunos anglės sekso nuotykius ,kuri per 24 valandas pasitratino su šimtu vyrų ,kas norėjo visą tai galėjo stebėti tiesiogiai internetu,ir jau planuoja 24 valandų maratoną su 1000 vyrų .Kita žinoma internete sekso darbininkė anglė sakosi per dvi savaites užsiiminėjusi lytine švietėjiška veikla su 158 studentais.Kaip žinome iš nesenų įvykių šitame reikale neatsilieka ir prancūzai.

  4. Kadangi straipsnyje beždžionių raupai nepaminėti, galima suprasti, kad tai nėra lytiniu keliu plintanti liga. Ir dar. Kodėl didelėmis žaliomis raidėmis paminėtos tik kelnės, o apie kelnaitės nei žodžio? Ar čia kažkokia potekstė?

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Edvardas Čiuldė. Falsifikacijų guru Gintautas Mažeikis vėl tarė savo žodį…

Aną kartą profesorius Mažeikis bandė įpiršti mums įsivaizdavimą, kad litvinizmas yra progresyvi ideologija, o galimo karinio konflikto su...

Lietuva atšventė Vasario 16-ąją

Galinga Vasario 16-osios eisena su deglais – budino lietuvių dvasią Vasario 16 d. švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 107-ąsias metines,...

Karo muziejus kariauja informacinį karą Kremliaus pusėje

Vytautas Sinica Škirpos gimtadienis Šiandien (vasario 18 d.) gimtadienį švęstų Kazys Škirpa. Lietuvos kariuomenės pirmasis savanoris Vilniaus karo komendantūros faktinis vadovas Pirmojo Lietuvos...

Linas Karpavičius. Atliekų rūšiavimo kultūra

Tvarumas, ekologija, progresas ir žiedinė ekonomika daugeliui iš mūsų yra įkalti į galvą postulatai, kurie pažada šviesų ir...