Vykdant projektą „Gargždų muzikos mokyklos infrastruktūros tobulinimas“ ir renovuojant Gargždų muzikos mokyklos pastatą palikta esama fasado stilistika ir dekoro detalės. Virš pagrindinio įėjimo durų pavaizduoti rugių varpos ir pjautuvai atspindi tipišką XX a. 6-ajame dešimtmetyje sovietų valdžios propaguotą pseudoistorizmo architektūrinį stilių. Tai nuosaikusis šio stiliaus variantas, būdingas nuo sostinės nutolusių rajonų centrų reprezentaciniams pastatams.
Sovietinė ar ne simbolika ant Gargždų muzikos mokyklos?
Kartai, kuriai ano laikotarpio ideologija yra ne tik istorinis faktas, bet jų likimus griovęs ir šeimas tremtin pasmerkęs skaudus įvykis. Tai žmonės, kurie tiesiogiai susiję su pjautuvo simboliu paženklintu laikotarpiu Lietuvoje. Žmonės, kuriems rugio varpa yra ne romantiška nostalgija naminei duonai, o tiesioginė užuomina apie sovietmečio represijas ir nepriteklių. Nesvarbu, simboliai vaizduojami kartu ar atskirai, simbolika pasąmonėje siejasi su sovietmečiu, o ne tik su 6-ojo dešimtmečio architektūriniais sprendimais.
Į klausimą, ar ši simbolika ant pastato iš tiesų nėra ideologinė, visų pirma turi atsakyti specialistai. Todėl Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono skyriaus iniciatyva, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos nariai kartu su LR Seimo nariais Audroniu Ažubaliu ir Laurynu Kasčiūnu kreipėmės į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą bei Lietuvos heraldikos komisiją.
Taip pat kreipiausi į Klaipėdos rajono merą Bronių Markauską su prašymu inicijuoti pasitarimą savivaldybėje, įtraukiant specialistus ir visuomenės atstovus, nes turime priimti principinį politinį sprendimą. Kad ir kokį verdiktą priimsime, visiems bus aišku, kad vietos politikai neliko nuošalyje ir prisiėmė atsakomybę.
Jei to nepadarysime, sukursime terpę politikavimui ir galbūt net kaltinimams politinės valios trūkumu. Juk skaičiuodami trisdešimtuosius nepriklausomybės metus jau turime politinį stuburą.
Kokia nuomonė yra Jūsų?