2025-01-23, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Lenkija iki rudens paskaičiuos, kokio dydžio reparacijų už Antrojo pasaulinio karo įvykius reikia reikalauti iš Rusijos.

 

Arkadiusz Mularczyk

Lenkijos valdžios institucijos planuoja iki šios Seimo sesijos pabaigos, t. y. iki spalio mėnesio, paskelbti ataskaitą apie reparacijas, kurias nori išieškoti iš Rusijos už Antrojo pasaulinio karo metu padarytą žalą.

Kaip rašo „European Pravda”, tai penktadienį interviu agentūrai PAP pareiškė Lenkijos užsienio reikalų viceministras Arkadiuszas Mulyarchickas.

Pareigūnas sakė, kad Lenkija nuolat tyrinėja reparacijų iš Rusijos temą, „ir šioje Seimo kadencijoje norime šią temą paviešinti”.

„Šia tema yra dar daugybė tyrimų būdų. Norime parengti ataskaitą, kuri bus svarbi diskusijose tiek Lenkijoje, tiek užsienyje”, – sakė Mulyarczykas.

Priminęs, kad Lenkija anksčiau kėlė reparacijų klausimą Vokietijai, Lenkijos užsienio reikalų viceministras pasakė, kad „proveržis karo reparacijų klausimu” jau įvyko.

Dauguma lenkų pritaria reparacijų iš Vokietijos už Antrąjį pasaulinį karą išieškojimui

„Mūsų drąsa ir iniciatyva skatina kitas nukentėjusias šalis kalbėti apie tai. Esu įsitikinęs, kad ir toliau rengsime konferencijas ir informuosime, kad šį klausimą Vokietija turėtų spręsti dvišaliais susitarimais su atskiromis šalimis”, – sakė jis.

Primename, kad praėjusiais metais Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, jog šalis turėtų kelti klausimą dėl reparacijų išieškojimo iš Rusijos už Antrojo pasaulinio karo metu invazijos padarytą žalą.

Kalbant apie Vokietiją, Lenkija reikalauja 6 trilijonų 220 milijardų zlotų (1,32 trilijono JAV dolerių) kompensacijos už Antrojo pasaulinio karo žalą. Kita vertus, Berlynas teigia, kad reparacijų ir karo žalos atlyginimo klausimas yra išsemtas.

Plačiau šia tema skaitykite straipsnyje: Reikalavimas dėl trilijonų: kur nuves Lenkijos bandymas išieškoti reparacijas iš Vokietijos?

eurointegration.com.ua

1 KOMENTARAS

  1. Lietuvai tiktų jieškoti 5 metų žalą iš Vokietijos ir 50 metų žalą iš Rusijos. Didžiausia žalos dalis tai už nužūdytų ir suluošintų žmonių gyvybes.

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

ISTORIJOS KLASTOTĖS IR GALIMI JOS KLASTOTOJAI (II dalis)

Tęsiame publikacijų ciklą „Istorinė atmintis“. 2019 m. kovo 12 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) priėmė svarbų sprendimą byloje...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis šešiasdešimt penktoji (sausio 23) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Švedija investuoja į Ukrainos ilgo nuotolio ugnies priemonių (dronų, raketų) gamybą. Dar viena Skandinavijos šalis...

Naujas LVSO koncertų pusmetis: metas ryškiausioms žvaigždėms

Ieva Bačiulytė Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, šį pusmetį stebins klasikos žvaigždžių...

Edvardas Čiuldė. Lėkšti Sverdiolo papostringavimai apie lėkštumą

Arūnas Sverdiolas savo interviu, paskelbtame lrt.lt, sako, kad viskas šiandieniniame Lietuvos gyvenime yra lėkšta, o politinio vyksmo supratimą...