2025-01-16, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Lenkija pritars pasiūlymui pasitraukti iš NATO ir Rusijos santykių steigiamojo akto

Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau pareiškė, kad Lenkija pritars pasitraukimui iš 1997 m. NATO ir Rusijos santykių deklaracijos dėl konflikto Ukrainoje.

Lenkijos Užsienio reikalų ministras r Zbigniew Rau

Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau (Zbigniew Rau) atskleidė, kad jo vyriausybė pritartų pasitraukimui iš 1997 m. NATO ir Rusijos santykių steigiamojo akto, nes po Rusijos veiksmų Ukrainoje nebeturėtų būti ribojamas NATO karių dislokavimas jo rytiniame flange.

Per savo metinį užsienio politikos pranešimą Lenkijos parlamente Rau teigė, kad Rusija jau sulaužė svarbiausius susitarimo principus.

Jis patvirtino, kad NATO dabar yra svarbiausia Lenkijos užsienio politikos ašis ir kad dėl to, jog Lenkija yra rytiniame aljanso flange, jos vyriausybei tenka papildoma atsakomybė užsitikrinti tinkamą ginkluotę.

Ministras davė ženklą, kad liepos mėn. Vilniuje įvyksiančiame aukščiausiojo lygio susitikime Aljansas prisiims būtinus įsipareigojimus, kad užtikrintų, jog jis bus pajėgus apginti NATO teritoriją nuo bet kokios agresijos. Tai sumažintų tolesnės agresijos riziką po konflikto Ukrainoje, teigė Rau.

būtent Rusija sulaužė šioje deklaracijoje prisiimtus įsipareigojimus

„NATO ir jos valstybės narės negali jaustis suvaržytos šios NATO ir Rusijos deklaracijos nutarimų savo karinių pajėgų dislokavimo prasme, nes būtent Rusija sulaužė šioje deklaracijoje prisiimtus įsipareigojimus”, – sakė Rau ir pridūrė, kad „bet kokie vienašališki NATO karinių pajėgų dislokavimo rytiniame flange apribojimai būtų suvokiami kaip silpnumas ir paskatintų tolesnę agresiją”.

Lenkijos vyriausiojo diplomato vertinimu, NATO pasielgė „neišmintingai” suteikdama Rusijai teisę reikalauti apriboti NATO pajėgas naujųjų NATO valstybių narių teritorijose. Jis toliau teigė, kad NATO sprendimas vienašališkai laikytis tokios pozicijos net ir po Krymo aneksijos pasiuntė Maskvai žinią, jog NATO sutiks su Rusijos reikalavimais kiekvienai pusei turėti įtakos sferas. Būtent tai paskatino Rusiją 2021 m. grasinti Ukrainai ir reikalauti, kad NATO atitrauktų savo karius iš rytinio flango.

Rau mano, kad NATO ir Rusijos santykių steigiamasis aktas dabartine forma nebegalioja, ir perspėjo, kad net jei Rusija vėl pradės gerbti tarptautinę teisę, reikės naujo šios šalies ir NATO susitarimo.

Šaltinis: Remix News

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Česlovas Iškauskas. Karaliaučiaus aneksija apima ir lietuviškąją kultūrą

Kol greitai naujuoju Amerikos prezidentu oficialiai tapsiantis Donaldas Trumpas reiškia ekspansines pretenzijas į Kanadą, Grenlandiją ir Panamos kanalą,...

JAV kongresas uždraudė translyčiams varžytis moterų komandose

JAV Atstovų Rūmai pritarė įstatymo projektui, draudžiančiam translyčiams varžytis švietimo įstaigų moterų sporto komandose. Apie tai pranešė „The...

Valensijos dešiniojo jaunimo lyderis: „Jauni žmonės Valensijoje parodė, kad „stiklinė karta“ gali tapti „plienine karta“

Pablo González Gasca yra gerai žinomas kaip Ispanijos patriotinės jaunimo organizacijos „Revuelta“ viešasis veidas. Ši jaunimo asociacija išgarsėjo...

Darius Kuolys. Kaip LRT cenzūruoja „The New York Times“ 

  Šiandien LRT portalas lietuviams atpasakoja vakar dienraštyje „The New York Times“ paskelbtą straipsnį apie Rusijos žvalgybos rengtas diversijas...