Lenkijos užsienio reikalų ministerija paaiškino, kad žmonių grupė pasienyje su Lenkija yra turistai Baltarusijoje, o ne pabėgėliai, todėl jie negali būti priimti į šalį, kaip pabėgėliai.
Lenkija nelaiko žmonių, kurie įstrigo Baltarusijos-Lenkijos pasienyje, pabėgėliais, – „Echo Moskvy“ pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Lukaszas Jasina.
Jo teigimu, tam, kad būtų galima kreiptis dėl pabėgėlio statuso, migrantui būtina patekti į Lenkiją tiesiogiai iš šalies, kur jam gresia pavojus.
„Jie (migrantai) visi legaliai atvyko į Baltarusiją, gavę turistines vizas. Tai reiškia, kad jie patenka į Europos Sąjungą iš saugios valstybės – tai labai svarbus aspektas. Jeigu jie ateitų pas mus iš nesaugių, kaip čia pasakius… įvykių, tai galėtų teisėtai pretenduoti į šį dokumentą. Tačiau jie atvyko į Baltarusiją legaliai, jie kaip turistai. Tai neįmanoma, kad turistai, kurie neteisėtai kirto sieną tarp Lenkijos ir Baltarusijos, gautų tokią galimybę“, – aiškino diplomatas.
Patys migrantai, įstrigę Baltarusijos-Lenkijos pasienyje, nuolat akcentuoja, kad nenori likti nei Baltarusijoje, nei pačioje Lenkijoje. Didžioji dalis jų planuoja pasiekti Vokietiją, kiti – Didžiąją Britaniją, kuri net nebėra ES dalis.
Padėtis Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje komplikavosi pirmadienį, kai ten susirinko keli tūkstančiai migrantų, norinčių patekti į ES teritoriją. Ten sutelktoms Lenkijos saugumo pajėgoms pavyko atremti migrantų mėginimą masiškai prasiveržti per pasienio užtvaras. Lenkų pareigūnai šiuos įvykius pavadino sudėtingiausiu migracijos krizės etapu.
Primename, kad migrantų krizė kilo kuomet A. Lukašenka, keršydamas už ES sankcijas, leido faktiškai neribotą migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos atvykimą į šalį lėktuvais. Maža to, atvykėliai nėra niekaip reguliuojami, gali laisvai vykti prie valstybinės sienos ir bandyti patekti į ES šalis.
Lenkai absoliučiai sąmoningai paaiškino. Šitaip seniai turėjo aiškinti žiniasklaida.
Jų gyvų nereikia imti. Valstybinė siena turi būti ginama ugnimi.