Laurynas Kasčiūnas žada gilintis į VSD reformą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pranešė ketinantis aiškintis situaciją dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) reformos, sukėlusios kelių dešimčių žvalgybos pareigūnų pasitraukimą iš pareigų. Darbo netekusių VSD pareigūnų teigimu, reorganizaciją nutarta padaryti netrukus po to, kai pranešėjas suteikė informaciją tuometiniam NSGK pirmininkui V. Bakui, o taip siekta atsikratyti žvalgybos institucijos vadovams nelojaliais asmenimis. Skelbiama, jog tarp VSD palikusių darbuotojų buvo ir vadovaujančias pareigas ėjusių asmenų.
N. Venckienė pripažinta kalta
Teismas pripažino kalta buvusią teisėją Neringą Venckienę dėl pasipriešinimo pareigūnams, antstolio nurodymo nevykdymo ir smūgių sudavimo. Teismo nurodymu N. Venckienei paskirta laisvės atėmimo bausmė, tačiau įskaitant suėmime praleistą laiką, ji bausmę jau atliko, jai taip pat priteista atlyginti 6,8 tūkst. eurų žalą už ekstradicijos išlaidas.
Teisėjas R. Antanavičius pripažintas kaltu
Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį kaltu dėl kito teisėjo papirkimo pripažino Kauno apygardos teismo teisėją Ramūną Antanavičių, skirdamas jam 7523 eurų baudą. R. Antanavičius byloje kaltinamas tuo, kad tuometiniam Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjui Mindaugui Klemeniui 2017 metų birželį davė 600 eurų kyšį už tai, kad pastarasis sumažintų vairuotojui teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą.
Prezidento veikla
Prezidentas Gitanas Nausėda, artėjant Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių jubiliejui, pakvietė šios šalies karalių Pilypą VI apsilankyti Lietuvoje. Taip pat šalies vadovas susitiko su vizito į Lietuvą atvykusiu Ispanijos Premjeru Pedro Sánchezu ir Lietuvoje NATO oro policijos misijoje tarnaujančiais ispanų kariais. Šalių vadovai aptarė regiono saugumo klausimus, bendradarbiavimą NATO ir ES. Aptariant vidaus reikalų sritį verta paminėti Prezidento pasirašytus LR statybos įstatymo pakeitimus, įteisinančius statybininkų tapatybės identifikavimą (ID). Prezidento pasirašyti Statybos įstatymo papildymai nustato, kad statybvietėje dirbti statybos darbus galės tik tie asmenys, kurie turi statybininko tapatybės identifikavimo kodą. Įstatymo pataisos įsigalioja nuo 2022 m. sausio 1 dienos.
Popiežius Pranciškus sveiksta
Popiežiaus Pranciškaus reabilitacijos procesas po jam atliktos operacijos toliau vyksta „normaliai ir patenkinamai“, trečiadienį pranešė Vatikanas, atskleidęs, kad jog pontifikui buvo galutinai patvirtintas „sunkus“ storosios žarnos susiaurėjimas.
Nacionalinis susivienijimas reikalauja G. Landsbergio atsistatydinimo
Partija „Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja valdančiųjų pradėti neteisėtai sieną kertančius asmenis traktuoti kaip nusikaltėlius, stabdyti juos visomis turimomis priemonėmis, o į šalį visgi į šalį patekusių asmenų prašymus svarstyti skubos tvarka ir negalinčius pagrįsti teisės į prieglobstį sienos pažeidėjus nedelsiant deportuoti. Pareiškimo autorių teigimu, valstybė neturėtų žadėti jokios viešos paramos ir aprūpinimo nelegaliems migrantams, o šią krizę savo vykdyta neatsakinga ir neparengta politika išprovokavęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis privalo atsistatydinti arba būti atstatydintas. Pareiškimo autoriai taip pat primena, kad pagal Ženevos konvenciją, į Lietuvą atvykstantys asmenys negali pretenduoti į pabėgėlio statusą ir neturi būti taip vadinami.
„Black Lives Matter“ paskelbė JAV vėliavą „neapykantos simboliu“
Liepos ketvirtąją „Facebook“ paskelbtame įraše „Black Lives Matter“ (BLM) Jutos skyrius Amerikos vėliavą paskelbė neapykantos simboliu. „Kai mes, juodaodžiai amerikiečiai, matome šią vėliavą, mes žinome, kad nėra saugu būti šalia asmens kuris ją iškėlė. Kai pamatome šią vėliavą, žinome, kad ją iškėlęs asmuo yra rasistas. Pamatę šią vėliavą žinome, kad ją iškėlęs asmuo gyvena kitoje Amerikoje nei mes. Pamatę šią vėliavą, mes suabejojame jūsų intelektu. Mes žinome, kad jūsų reikia vengti. Tai neapykantos simbolis “, – rašoma pareiškime.
Smulkiam verslui trūksta darbuotojų
Nepaisant fakto, kad Užimtumo tarnyboje registruota virš 200 tūkst. bedarbių, smulkaus ir vidutinio verslo atstovai teigia negalintys rasti darbuotojų – jų teigimu, situacija blogėja, nes žmonės renkasi pašalpas, vietoje darbo. Valdžios atstovai sako, kad dažniausiai tai lemia socialinių įgūdžių stoka ar neatitinkanti kvalifikacija, profsąjungų teigimu, tinkamas sprendimas yra darbo sąlygų gerinimas ir atlyginimų kėlimas.
Naujosios Kaledonijos naujasis prezidentas palaiko nepriklausomybę
Ketvirtadienį Naujosios Kaledonijos prezidentu buvo išrinktas šios Prancūzijos valdos Melanezijoje nepriklausomybės šalininkas Louis Mapou (Luji Mapu). Šio rinkimų rezultato reikšmė didelė, mat iki trečio ir galutinio referendumo atsiskyrimo klausimu liko vos keli mėnesiai.
Tvoros su Baltarusija statybą planuoja statyti jau šiomis dienomis
Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko tvirtinimu fizinė spygliuotos vielos užtvara, skirta migrantų srautų suvaldymui, Baltarusijos pasienyje turėtų būti pradedama įrengti ketvirtadienį arba penktadienį. Kariuomenės atstovų tvirtinimu, minėtoji užtvara bus įrengta iš vadinamųjų koncertinų – aštrios vielos ritinių, juos guldant vieną ant kito ir sutvirtinant specialiais kuolais.
Savivaldybių patalpose apgyvendinta per pusę tūkstančio migrantų
Savivaldybių patalpose apgyvendinti 505 migrantai, neteisėtai kirtę Baltarusijos ir Lietuvos sieną, tačiau kai kurie merai pasigenda aiškumo iš centrinės valdžios dėl migrantų apgyvendinimo. Migrantai įkurdinti mokyklose bei įvairiuose nenaudojamuose pastatuose.
Lietuva palaiko tarptautinių pelno apmokestinimo principų peržiūrėjimą
Finansų ministrės Gintarė Skaistės teigimu, Lietuva palaiko siekį peržiūrėti tarptautinius pelno apmokestinimo principus, konstruktyviai dalyvauja procese ir tikisi, jog šį rudenį pavyks pasiekti detalų susitarimą, susitikime su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinio sekretoriaus pavaduotoju Ulriku Knudsenu. „Tarptautinių pelno apmokestinimo principų peržiūra yra pribrendęs sprendimas, geriau pritaikysiantis mokestinį režimą prie 21 amžiaus realybės. Palaikome tiek minimalaus pelno mokesčio tarifo nustatymą, padėsiantį užkirsti kelią agresyviam mokesčių planavimui, tiek ir siekį teisingiau paskirstyti globalių korporacijų uždirbamo pelno apmokestinimo teises tarp valstybių“, – pranešime sakė G. Skaistė.
Parengė Simonas Kaunelis