2025-01-10, Penktadienis
Naujienlaiškis

Lietuvos nacionalinė filharmonija išreiškia pasitikėjimą Sergejumi Krylovu

Reaguojant į pastarojo meto karo Ukrainoje aktualijas, labai aišku ir suprantama, kad visi mes tampame tiesioginiais šių dienų įvykių dalyviais. Ypač aišku, kad Rusijos vykdomos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje tolesnis bendradarbiavimas su Rusijai atstovaujančiais muzikantais komplikuojasi. Pirmadienį Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktorė Rūta Prusevičienė pareikalavo Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovo Sergejaus Krylovo išsakyti savo aiškią poziciją dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje.

Kovo 2 d. Lietuvos nacionalinė filharmonija gavo S. Krylovo laišką, kuriame muzikantas nepritaria ir smerkia Putino karinę agresiją, jo vykdomą prieš suverenią, nepriklausomą šalį Ukrainą. S. Krylovas Italijos spaudoje publikavo atvirą laišką-protestą prieš Rusijos karą Ukrainoje ir pradėjo humanitarinės pagalbos Ukrainai organizavimo kampaniją. Dėl šios priežasties muzikantas laikinai stabdo koncertinę veiklą ir suspenduoja Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovo pareigas.

Atsižvelgiant į S. Krylovo poziciją, Lietuvos nacionalinė filharmonija išreiškia pasitikėjimą S. Krylovo ištikimybe tiesai bei laisvei, jo parama Ukrainos nepriklausomybei bei kovai su Rusijos karine agresija. Garsus smuikininkas, solistas ir dirigentas S. Krylovas nuo 2008-ųjų eina Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovo pareigas, yra Rusijos ir Italijos pilietis, turintis nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje.

Smuikininko Sergejaus Krylovo laiškas

Atsižvelgdamas į naujausius įvykius, norėčiau labai aiškiai išdėstyti savo poziciją. Kaip ir daugelis taiką mylinčių žmonių visame pasaulyje, esu labai sukrėstas žiauraus smurto, šios savaitės tragiškų įvykių ir, savaime suprantama, griežtai nepritariu ir smerkiu Putino karinę agresiją prieš suverenią, nepriklausomą šalį Ukrainą.

Aš asmeniškai niekada nejaučiau ir viešai nereiškiau paramos vyriausybių ar prezidentų politiniams veiksmams ir sprendimams. Aš esu muzikantas, pagal nutylėjimą taikdarys; kalbu universalia klasikinės muzikos kalba ir groju įvairiai publikai visame pasaulyje.

Mane visada asmeniškai įkvėpė didysis Yehudi Menuhinas, koncertavęs sąjungininkų kariams, išgyvenusiems koncentracijos stovyklas, ir publikai pokario Berlyne bei Sovietų Sąjungoje. Muziką jis laikė tikra susitaikymo priemone.

Praėjusią savaitę Maskvoje dirigavęs kitas puikus muzikantas Paavo Järvi savo pareiškime sakė: „Šiuo koncertu savo jauniesiems kolegoms norėjau palikti šiek tiek meilės ir vilties žmonijai… meilės ir vilties, kuri išliktų jų širdyse ir prisiminimuose metus, o gal dešimtmečius izoliacijos, kuri tikrai ateis.“

Šią tamsią valandą meldžiu už taiką, kad baigtųsi beprasmis kraujo praliejimas ir baisios nekaltų žmonių kančios. Iš visos širdies tikiuosi, kad taika bus atkurta kuo greičiau. Šis karas turi būti nedelsiant sustabdytas.

Sergejus Krylovas

LNF inf.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Prof. Jonas Grigas. Ar galima pasiskolinti energijos iš kosmoso?

Energija yra pažangos varomoji jėga. Jos reikia vis daugiau. Ar galima pasiskolinti energijos iš kosmoso? Jei taip, ar turime...

Antanas Staponkus. Kada Lietuva turės valstybės laikrodį?

Lietuvos mokslų akademijoje (Vilnius, Gedimino pr. 3) 2025 m. sausio 14 d., 15–17 val., rengiamas Lietuvos sostinės Vilniaus...

Edvardas Čiuldė. Švytėjimas

2017 m. kovo 1 d. Įpusėjęs spindulinio gydimo kursą nusprendžiau mokytis angų kalbos daug rimčiau nei visais kitais kartais,...

Dirbtinį apvaisinimą atliekančios įstaigos kritikuojamos dėl dirbtinio intelekto naudojimo sprendžiant, kurie kūdikiai turėtų gimti

Kai nusprendėme, kad priimtina žmones paversti prekėmis, juos sukuriant dirbtinai kaip pirkinį, neišvengiamai pradėsime taikyti atrankos kriterijus, pagal...