Lietuvos šeimų sąjūdis išplatino pareiškimą dėl persekiojimo už pažiūras, kuriuo ragina valdžios, teisėsaugos institucijas ištirti psichiatro Aleksandro Alekseičiko atleidimo iš darbo aplinkybes.
Atvirai remiami Europos sąjungos institucijų, nuolankiai tylint ir pritariant Lietuvos valdžiai, LGBT ir genderizmo ideologai ir mažumų diktatūrai pataikaujantys asmenys ir toliau atvirai persekioja kitaip manančius žmones, kurių Lietuvoje yra absoliuti dauguma. Iš darbo atleistas psichoterapijos Lietuvoje pradininkas, nusipelnęs šalies gydytojas Aleksandras Alekseičikas.
Pretekstu susidorojimui buvo panaudotos 2023 metų vasarą vykusio gydytojo asmeninio pokalbio su R. Navickaite metu pareikštos mintys. Pokalbis tik šių metų birželį buvo paskelbtas kaip interviu „Šiaurės Atėnuose“, nederinus publikuojamo teksto su autoriumi A. Alekseičiku ir jam to nežinant.
Nedelsiant buvo pradėta vieša A. Alekseičiko ujimo ir niekinimo kampanija žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir darbovietėje. Gydytojas kaltinamas tuo, kad sovietiniais metais gydė psichoterapijos priemonėmis homoseksualius asmenis ir iki šiol neatsisako juos konsultuoti, jei kreipiamasi asmeniškai. Vilniaus miesto Psichinės sveikatos centro administracija surengė eilę patikrinimų, svarstymų ir atleido gydytoją iš pareigų esą „už darbo etikos pažeidimus“.
Bet koks dangstymasis darbo kodeksu negali paslėpti nuo visuomenės akivaizdaus fakto, kad susidorota ideologiniu pagrindu ir A. Alekseičikas atleistas už pažiūras. Jokių įstatymo pažeidimų nebuvo praeityje ir dabar nėra padaryta. Homoseksualumas buvo pripažįstamas liga, įrašyta į tarptautinį ligų sąrašą iki 1992 metų ir buvo oficialiai gydomas.
Konversinė terapija ir dabar Lietuvoje nėra uždrausta ir homoseksualiems asmenims jų pačių prašymu teikiamos konsultacijos ir psichoterapinė pagalba dėl depresijų ir kitų sunkių būsenų yra absoliučiai legali. Gauti tokią pagalbą yra neatimama pacientų teisė, o ją teikti – gydytojo pareiga.
Dangstymasis darbo kodeksu negali paslėpti nuo visuomenės akivaizdaus fakto, kad susidorota ideologiniu pagrindu ir A. Alekseičikas atleistas už pažiūras.
Visuomenėje plačiai žinomo, gerbiamo žmogaus, kuriam suteiktas nusipelniusio šalies gydytojo vardas, ištisos psichoterapijos krypties pradininko ir kūrėjo, kuriam daugybė žmonių dėkingi už sugrąžintą sveikatą ir pilnavertį gyvenimą, mobingas, viešas persekiojimas ir atleidimas iš darbo už savo pažiūras ir legalią gydytojo veiklą yra antikonstitucinis ir antiįstatymiškas veiksmas, ne tik pažeidžiantis konstitucines A. Alekseičiko teises, bet ir keliantis grėsmę viešajam visuomenės interesui ir teisingumui.
Lietuvos šeimų sąjūdis:
1. Kreipiasi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą kaip Konstitucijos garantą, reikalaudamas viešai pareikšti visuomenei savo poziciją dėl Konstitucijos laužymo persekiojant A. Alekseičiką už jo pažiūras.
2. Kreipiasi į išrinktąjį Lietuvos Respublikos Seimą, Žmogaus teisių komitetą ir į Seimo kontrolierių įstaigą, reikalaudamas nedelsiant pradėti tyrimą dėl žmogaus teisių ir Konstitucijos pažeidimų Vilniaus miesto Psichinės sveikatos centre.
3. Kreipiasi į Generalinę prokuratūrą, reikalaudamas pradėti tyrimą dėl Baudžiamojo kodekso 154 straipsnyje numatytos veikos viešai žeminant ir niekinant gydytoją A. Alekseičiką, dėl Baudžiamojo kodekso 1481 straipsnyje numatytos veikos, kuria padarytas neigiamas poveikis jo socialiniam gyvenimui ir emocinei būsenai, dėl Baudžiamojo kodekso 169 straipsnyje numatytos veikos, kuria A. Alekseičikui dėl įsitikinimų ir pažiūrų buvo sutrukdyta dalyvauti savo darbo veikloje ir suvaržytos jo teises ir laisvės.
4. Kreipiasi į Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrių reikalaudamas apginti viešąjį interesą, kuris akivaizdžiai yra pažeistas keliant visuomenėje įtampą ir nepasitikėjimą teisingumu Lietuvoje, atleidus A. Alekseičiką iš darbo už legaliai vykdomą gydytojo veiklą ir pažiūras.
5. Kreipiasi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisiją, reikalaudamas ištirti, ar nebuvo pažeista žurnalistinė etika, publikuojant „Šiaurės Atėnų“ laikraštyje kaip interviu nederintą su autoriumi R. Navickaitės pokalbio su A. Alekseičiku tekstą, kuris buvo panaudotas kaip pretekstas gydytojo viešam persekiojimui.
6. Kreipiasi į Lietuvos Respublikos piliečius ir gydytojų bendruomenę, ragindamas prisidėti prie gydytojo A. Alekseičiko teisių ir orumo gynimo, rašant laiškus savo išrinktiems Seimo nariams, teisėsaugos ir valdžios institucijoms su reikalavimu sustabdyti žmonių persekiojimą už savo pažiūras ir įsitikinimus. A. Alekseičiko vietoje rytoj galime būti kiekvienas iš mūsų.