Nuo vasario 10 dienos duonoje ar makaronuose bus leidžiama naudoti vabalo didžiojo milčiaus (Tenebrio molitor) geltonų miltinių lervų miltus. Jie taip pat gali būti naudojami sūrio, pyragų ir uogienių gamyboje.
Didysis milčius anksčiau buvo laikomas kenkėju ir maistas nuo šių vabalų (kartu ir jų lervų) buvo saugomas. Dabar jos jau gali būti naudojamos maiste.
Prieš patekdami į mūsų maistą vabzdžiai pirmiausia turi būti paveikiami UV spinduliais, kad šie nužudytų galimus patogenus. Tokį maistą reikalaujama ženklinti. Jei maiste yra vabzdžių, tai turi būti aiškiai nurodyta. „Ši informacija turi būti pateikta šalia sudedamųjų dalių sąrašo arba, jei jo nėra, šalia maisto produkto pavadinimo“, – teigiama ES reglamente 2025/89.
Prancūzijos bendrovė „Nutri’Earth“ paraišką gaminti produktą rinkai pateikė dar 2019 metais. Vėliau sekė įvairūs patikrinimai ir procedūros. Paraiška patvirtinta. Svarbus įvykis įmonei: juk tik jai leidžiama tokiu būdu apdoroti miltines lervas ateinančius penkerius metus. Bendrovė gamins žaliavą ne tik žmonių maistui, bet ir naminių gyvūnėlių ėdalui.
Pagaliau radosi žmonių ir naminių gyvūnų teisė į vienodą maistą. Abi gyvūnų grupės galės maitintis lervomis!
Įmonės taupo pinigus. Miltinės lervos auginamos grūdų auginimo regionuose panaudojant žemės ūkio šalutinius produktus – maisto atliekas. Jos gali ženkliai mažinti klimato kaitos poveikį. Taip yra todėl, kad jų ekologinis pėdsakas yra mažesnis nei daugelio kitų maisto produktų sudedamųjų dalių (ypač kai naudojami galvijų ir kiaulių gyvūniniai produktai). Miltinių lervų gamyba yra efektyvesnė nei gyvulininkystė, nes reikia mažiau pašarų ir vietos.
Ir apskritai: kur jūs matėte, kad vergai būtų maitinami mėsa ir pieno produktais?! Per didelė prabanga sunumeruotą padarą maitinti žmonių maistu. Šiuolaikinių žmonių fermų, daugiabučių megapolių koncepcijoje tai nenumatyta.
Be miltinių lervų, maisto gamyboje gali būti naudojami ir kiti vabzdžiai ar jų lervos. Racionas bus plečiamas, ir tai tikrai gera žinia visai „fermai“.
Iš pradžių daug nedės – prie gero naujo maisto pratins pamažu, kad kokia avarija viduriuose neįvyktų. Kol kas UV spinduliais apdorotų miltinių lervų miltų gali būti tik iki keturių procentų gaminio sudėties. Miltinės lervos džiovinamos, sumalamos ir apdorojamos UV spinduliais. Apdorojus UV spinduliais miltuose padidėja vitamino D3 kiekis. Jei jis maisto produkte viršija tam tikrą ribą dėl to, kad pridedama miltinių lervų miltų, ant produkto pakuotės turi būti nurodyta: „Sudėtyje yra vitamino D, pagaminto apdorojant UV spinduliais.“
Tad viskas be jokios prievartos – arba valgot pigiai, arba valgot brangiai. Pigiai valgote maistą su lervomis, brangiai be jų. Jei neturite pinigų geram maistui, tai tik jūsų asmeninė problema.
Be to, ant gaminio reikia deklaruoti, kad miltai gali sukelti alergines reakcijas, jei žmonės yra alergiški vėžiagyviams ar namų dulkių erkėms. Tik bendrovei „Nutri’Earth“ ateinančius penkerius metus Europos Sąjungoje bus leidžiama prekiauti UV spinduliais apdorotų miltinių lervų miltais. Vaisių kompotuose gali būti iki 3,5 gramo miltų dedamosios, o sūryje – iki vieno gramo.
ES reglamente dėl miltinių lervų miltų taip pat teigiama: „Prieš termiškai džiovinant lervų reikia mažiausiai 24 valandas nešerti, kad jos galėtų atsikratyti žarnyno turinio.“
Matote, nedėkingieji, kaip jumis rūpinamasi? Galėjo sušerti su visais ekskrementais, bet ne – dar parą laikys, kad išsituštintų, o tada jau ir „laisviems piliečiams“ galima patiekti.
Jeigu jūsų dar neįtikina, kad jumis rūpinamasi nuoširdžiai ir taip norima taupyti jūsų pinigus, gal įtikins žinia, kad „Nutri’Earth“ siekia suteikti natūralų, ekologišką vitamino D3 šaltinį tam, kad žmonėms nebereikėtų vartoti brangių maisto papildų.
Viskas dėl mūsų gerovės.
Šaltiniai: apollo-news.net; blick.ch
Juokingiausia, kad su laiku, ar brungiai ar papigiai, viskas bus su vabalais, užpildais ir kitais „skanumynais”, o kainos skirtuma matuos tik tarp „kokybiškesnių” pakaitalų ir užpildų. Tai yra jeigu nuo pigesnio triesit taip, kad kilsit nuo unitazo, tai su kokybišku tuštinsities biški čirščiau. 😀 O tikra mėsytė, bus tik spec parduotuvėse, kur paprasti mirtingieji nepateks. Mes vėlyvojo sovietmečio bezdlai, tai dar neaišku kaip ilgai trauksim, bet daugelio mūsų vaikų laukia „labai šviesi ateitis”. Tiesa toli gražu ne visiem šitiem beverčiam valgytojam ta ateitis išvis numatyta. Sėkmės graužiant vabala. 😀 Beje, vabalų chitinas yra alergenas ir galimai kancerogenas. Skanaus!