Nestebina, nes kitaip būti negali šalyje, kurią valdo draugų, giminių ir jiems prijaučiančiųjų klanai. Kiekvienas kas susidūrė su valstybinėmis įmonėmis pasakys, kad visų jų etatai užpildyti savais žmonėmis ir svetimas paukštis ten neįskris. O tas, kuris įskrido budriai saugos visas paslaptis ir savo lizdo neterš.
Galėčiau papasakoti tik tai ką pats kažkada sužinojau iš savo klientų. Kaip žmonės, kurie neturi užnugario, vietoje savo turėtos tėvų žemės Skuodo rajone gauna pelkės plotą Trakų rajone.
– Pats kaltas – sako jam klerkas.
– Reikėjo žiūrėti ką imi. Pats pasirinkai, su šautuvu niekas nevertė.
Arba ponia per didžiulę kovą susigrąžino žemę Vilniaus mieste. Dar kelyje iš NŽT į namus, ją pasivijo nežinomo žmogaus skambutis:
– Parduokit sklypą – sako jai anonimas, kuris neaišku kokiais keliais gavo jos telefono numerį. Nors man tai viskas aišku.
Supraskime vieną. Jei su verslo planais turi problemų tokie žmonės, kurie investuoja šimtamilijonines sumas, tai ką kalbėti apie paprastą žmogų – smulkų ar vidutinį verslininką. Apie tą skruzdėliuką, kuris deda eurą prie euro ir stengiasi išgyventi. Ar jį kas nors išgirs šioje klanų valdomoje valstybėje? Klausimas tyruose.
O kaip viskas gražiai prasidėjo. Perkirptos juostelės, šampano taurės ir fotoaparatų blykstės. Kvapą gniaužianti istorija susprogo it balionas įsirėžęs į kalėdinės eglės spyglius. Balius už 300 milijonų eurų baigėsi?
Nueinančios vyriausybės politikai stebisi:
„Apgailestauju, kad neindikavo savo susikaupusio rūpesčio man asmeniškai, tikrai galėjo. Bet kadangi visada problemas sprendžiu, tai sprendžiam ir šitą. Dalis sprendimų jau aiškūs“, – sakė I. Šimonytė.
„Arvydui Paukščiui ir grupės „Teltonika“ komandai mano kabineto ir ministerijos durys visada buvo ir yra atviros. Sprendėme problemas, matydami, kai kas nejuda priisimdavom atsakomybę, kartais už procesus, kurie nuo mūsų ir nepriklausė. Gavom technologiją iš Taivano. Sirgom už bendrą reikalą ir niekada nežiūrėjom biurokratiškai“, – savo feisbuko paskyroje teigė A. Armonaitė.
Kyla teisėtas klausimas, tai kodėl gi Teltonikos pagrindinis akcininkas A. Paukštys nesikreipė tiesiogiai į premjerę I. Šimonytę arba į ministrę A. Armonaitę? Atsakymas daugiau nei paprastas. Valstybėje, kurioje pirmenybė taikoma savų žmonių interesams yra pavojinga kreiptis pagalbos, jei nesi savas ir neįsirašei į ištikimųjų ratą. Keliai atviri tik tokiems kaip Germanas ar Navickas (buvusios ministrės Navickienės vyras).
Jei viduryje tarprinkiminio ciklo eini pas valdžią su prašymu ir jie tau padeda, lieki skolingas. Pagal nutylėjimą. Nebūtinai pinigine išraiška. Tai gali būti prašymai kažką įdarbinti, paremti kampaniją ir t. t. Arba kaip Mauricas turėsi atidirbti politikams kažkokiais ditirambais ir statistinėmis lentelėmis. Dabar gi, laikas yra saugus. Iškeliama problema ir smogi nueinančiai valdžiai kaip skuduru per veidą, tuo laimi naujos valdžios palankumą, kuri puls kiekviename žingsnyje įrodinėti, kad ji geresnė. Ir Paukštys niekam nebus skolingas ir prieš nieką įsipareigojęs. Protingas vyras.
Užbaigdamas noriu tikėti, kad ateitis priklauso kitokio tipo politikams. Tokiems, kurie politiką supranta kaip tarnystę. Tarnystę tiek nacionaliniam verslui, tiek ir visai visuomenei. Lauksime jų kaip Mesijo atėjimo. Ir jie tikrai ateis. Jie jau stovi už durų.
Už tai vos atkūrus nepriklausomybę sąjūdininkai, nepaisydami komunistų ir tautos priešinimosi, ir ėmėsi privatizacijos .t.y. valdiškų įmonių naikinimo. Kas buvo populiariai vadinama „ne taip darymu”. Po 1992 metų rinkimų tautos valia privatizavimo procesas perėjo į pačių valdiškų įmonių vadovų rankas ir gavo prichvatizacijos pavadinimą . Bet Sąjūdininkai ir Landsbergis vis viena liko kalti kam sugriovė mūsų gražią tarybų Lietuvą, su galinga valstybine pramone ir klestinčiais kolūkiais. Sunkus atvejis
O JŪS NORITE PASAKYTI, KAD BUVO NE TAIP ??? KAD NESUGRIOVĖ ??? JEI PINIGAI, KURIUOS prichvatizatoriai IŠVOGĖ, BŪTŲ SKIRTI VALSTYBINIŲ ĮMONIŲ ATNAUJINIMUI, (JUK NIEKAS NESTOVI VIETOJE, VISKAS TOBULĖJA) LIETUVA KLESTĖTŲ !!! ATGAVUS NEPRIKLAUSOMYBĘ, LIETUVA MEZGĖ ŪKINIUS RYŠIUS SU KITOMIS VALSTYBĖMIS. Tarybų LIETUVOJ VOGĖ SAUJOMIS, O DABAR – VAGONAIS ARBA MILIJONUS !!!!!
Vogė tai kas buvo niekieno, t.y. valstybės. Dabartiniai privatininkai kaip labai nesiskundžia kad iš jų būtų vagiama, bet kaip ir prie sovietų, savo turto nenusaugoja valstybė .Užtai kad valdiško turto niekam negaila, kaip buvo ir sovietmečių ir per amžius, amen.. O dar svarbesnis dalykas kad valdžiai niekas nenorėjo dirbti ir stengtis. Taip, atmosavo, prasistumdė dienelę ir namo. Spėju, Tamsta negyvenai Brežnevo laikais.
Kokie vituoziski bebutu simonytes „indikavimai”,o bet taciau prasimusa nuoga tiesa,ir jos begalinis „susirupinimas”…
Perskaičius komentarus aišku viena: šitie žmonės į valdžią niekada neateitų kaip į tarnystę, jų lūpose vien kritika ir pašaipos: jeigu įstengtų, prikibtų net prie lygiausios sienos. O patys neparašo nė trumpiausio straipsniuko. Atrodo, reikėtų džiaugtis, kad žmonės yra aktyvūs, neabejingi įvykiams, kad reiškia savo mintis, bet ne…Būtinai reikia pulti, įdurti yla ir išnarstyti iki siūlo galo – tik tada, matyt, ateina tikrasis katarsis. Dabar galite tikrai atsipūsti – pasitenkinote.
Negi ir tamsta dezistu dirbat Lrt? Kaltini varguolius fašizmu, nacizmu, ekstremizmu, antisemitizmu, antisionizmu, homofobija, ksenofobija ir dar, bala žino, kuo? Nežinai, kad už tikroviškus straipsniukus žmonės žudomi, sprogdinami, sodinami, fūros užvaromos ir t.t. Kur tamsta gyvenate, gal Mėnulyje, gal nuskridęs ten buvote, kaip Obama paklausė Trumpo, gerai žinodamas, kad už neigiamą atsakymą sėstų kaip dėl tų šešių milijonų ir niekad prezidentu nebetaptų. Meskit į šoną tą demagogijos meną ir nebehipnotizuokit mūsų prastulius ir mokslo pirmūnus, gerai? Nuo šios dienos nebedirbkit neakivaizdinių dezi propagandistu Lrt.
„Kiekvienas kas susidūrė su valstybinėmis įmonėmis pasakys“
Rusiškas veiksmažodžio laiko vartojimas. Lietuviškai būtų „kas yra susidūręs“. Beje, ir pats žodis „susidurti“ su reikšme „pažinti, būti dirbusiam su, susitikti, būti patyrusiam ką, turėti patirties su, turėti reikalų su“ ir pan. labai primena „stolknutsa“ ar „stalkivatsa“ (o kai tikrai kas nors susiduria, pavyzdžiui, automobiliai, tada surusėjusia lietuvių kalba sakoma „rėžėsi“ (vriezalsa).
Galiausiai, šį sakinį turbūt sakyčiau taip: „kas yra dirbęs su valstybės įmonėmis, patvirtins“.
užsirašykit pas psichiatrą kol nevėlu
Neurozės priežasčių gali būti labai daug.
Verslas nacionalinis? Įdomiai skamba. Jau toks pamėgtas žodis!!! Tai kada Tautiška giesmė bus pavadinta Nacionaline giesme, kad neliktų žodžio tautiška? O pabaiga jau tokia naivi, kad…
….pavydziu autoriui optimizmo.Manau,kad jokie mesijai neateis,nebent,mesininkai,sakantys….tu,brolyti,atrodai per riebus…..biski tave apipjaustysim/tinka tas pats ir zydu klausimu,solom/…..
Aš taip pat manau, kad atėjo laikas į valdžią ateiti Lietuvos Žmonėms, kurie rūpintųsi savo Žmonėmis, savo Tauta, Savo Lietuva ne valdydami, bet tarnaudami Jėzaus pavyzdžiu
Jau tris dešimtmečius tarnauja, prisiekdami Biblija. Juk Lietuva Marijos žemė. Tiesa, kodėl tiek didžiųjų raidžių priraitėte, ką?
Žmogus su tokiais kapitalais kaip Paukštys neprivalo lankstydamasis kreiptis į valstybės valdininkus. Yra žiniasklaida, jei valdininkas milina , tempia laiką – skelbk pasauliui per žiniasklaidą. Ko tyli , ko pats lauki?? Bet keisčiausias kitas dalykas; kam konservatoriams šauti sau į koją? Jie gi, įveikdami Prezidento ir opozicijos pasipriešinimą ir nepritarimą, užpykindami žemyninę Kiniją, ir atnaujino Lietuvos ryšius su Taivanu, aišku, tikėdamiesi ir pelningų verslo santykių. Tai, atsiprašome, kokio velnio konservatoriams patiems žlugdyti verslo sumanymą, kuris turėjo skeptikams parodyti Lietuvos ir Taivano ryšių sėkmingumą? Autorius, panašu, taip priprato kad dėl visko kalti konservatoriai, kad užmiršo dėl ko tauta jau ne kartą yra pavariusi ir socdemų valdžią. Už ką?
Yra ne žiniasklaida, o dezinfosklaida – melosklaida lietuviškai. Jos pagalba valdomos masės ir zubrylos. Ką nori čia užburti – užhipnotizuoti, paversti zombiu?
Nėra žinių sklaidos. Yra 1 ideologijos propaganda. Apmokama, aišku. Neskurstanti.
Geras klausimas ,,kokio velnio konservatoriams patiems žlugdyti verslo sumanymą, kuris turėjo skeptikams parodyti Lietuvos ir Taivano ryšių sėkmingumą? ” Tiesiog specialiai nežlugdė, o ėmė ir pamiršo, nes galėjo būsimos gamyklos atstovai nežinoti kaip „burokratiją” sutvarkyti su biurokratai. Pamiršo, kad Lietuvoje dar vis klesti KORUPCIJA ir sužinoje, kad įmonė turi problemų su biurokratais (matyt įmonės atstovai tikėjosi, kad Lietuvoje jau nebėra korupcijos), vis dar valdantieji nutarė patikslinti lietuvių kalbą ir KORUPCIJĄ įvardijpo BIUROKRATIJA. Ir štai dabar gal premjerės atstovai galimai paaiškins Teltonikos atstovams kaip tvarkytis su BIUROKRATIJA, o pasaulis greitai sužinos kad Lietuva pirmoji susitvarkė su KORUPCIJA ir tokios sąvokos Lietuvoje nebeliko.
Tikėjusiam trisdešimt keturis metus Linas Karpavičius, kuris ir šiandiena „baigdamas nori tikėti, kad ateitis priklauso kitokio tipo politikams. Tokiems, kurie politiką supranta kaip tarnystę…”, adekvačiam žmogui Karpavičiaus beviltiškas noras ir toliau „tikėti, kad ateitis priklauso.., ateis į valdžią liaudies tarnai…” yra daugiau nei beviltiška diagnozė…
„neindikavo savo susikaupusio rūpesčio man asmeniškai“. „Sirgom už bendrą reikalą“.
„Sirgom“, žinoma, čia yra rusicizmas (bolieli), o „neindikavo“, tai hm… šimonizmas turbūt.
Ne, angliškai čia netinka „didn’t indicate“. Būtų tiesiog „didn’t tell“, ar „didn’t let me know“, ar kaip nors panašiai.