2025-01-10, Penktadienis
Naujienlaiškis

Linas Karpavičius. Naujoji pasaulio tvarka

Naujoji pasaulio tvarka yra naujos globalios struktūros sukūrimas, kuri paremta duomenų rinkimu. Ji reklamuojama kaip vienintelis būtas išgelbėti planetą nuo pražūtingos klimato kaitos ir sukurti tvaresnę visuomenę. Ši struktūra pristatyta puikiame įpakavime ir pristatoma taip, kad tik ji gali išgelbėti mus ir mūsų pasaulį.

Bet jei įdėmiau įsiklausyti ir panagrinėti, tai nesunkiai galima suprasti tikruosius naujosios tvarkos tikslus. Kalba eina apie naująją naftą ir naująjį auksą – asmeninius kiekvieno žmogaus duomenis. Tačiau, norint, kad ši duomenų technologija veiktų, yra labai svarbu, kad žmonės neišeitų iš sistemos ribų ir būtų nuolat matomi bei stebimi. Priešingu atveju ne visi duomenys bus surinkti ir apdoroti. Todėl visame pasaulyje vykdoma didžiulė ir planinga žmonių koncentracija į miestus ir ne bet kokius miestus – į išmaniuosius miestus. Šiuose miestuose jie bus pasiekiami ir stebimi naujausių duomenų rinkimo technologijų pagalba, kurios ir taps naujosios visuomenės kontrolės pagrindu.

Išmaniuosiuose miestuose žmonės neturės vietos, kur galėtų nuo jų pasislėpti. 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę jų visi veiksmai – pirkiniai, vartojimo įpročiai, judėjimo maršrutas, lokacija bus žinomi, o žinant juos žmonių įpročius galima keisti ir formuoti norima linkme. Išmanieji telefonai, išmanieji laikrodžiai, išmanieji automobiliai, išmanieji skaitikliai, išmaniosios elektros lemputės, išmanieji lauko žibintai, išmanūs butai ir namai, išmanūs prietaisai, išmani energetika, išmanus transportas… Ši technologija turi vieną bendrą pavadinimą – SMART (Self-Monitoring Analysis And Reporting Technology). Išvertus tai reiškia „Savikontrolės ir ataskaitų teikimo technologija“.

Viskas tarnauja duomenų rinkimui. Visos šios technologijos suformuoja visur esantį duomenų rinkimo tinklą, kuris renka informaciją apie visas kiekvieno žmogaus gyvenimo smulkmenas.

Duomenys – didžiausias ateities turtas. Tie kas kontroliuos duomenis, tie kontroliuos ateitį. Ne tik žmonijos ateitį, bet ir pačios gyvybės ateitį. Tiek kiek sugebėsime išsaugoti privatumo, tiek išliksime neatpažinti sistemai ir tuo pačiu laisvi.

Visame pasaulyje radikaliomis priemonėmis žmonės iš kaimiškų vietovių varomi į miestus. Sudaromos nepalankios sąlygos gyventi kaimuose: uždaromos mokyklos, ligoninės, pašto ir bankų skyriai, auga infrastruktūros mokesčiai, daugėja veiklos, kuri draudžiama arba dirbtinai daroma nepelninga.

Olandija išsikėlė tikslą sunaikinti daugiau negu 3000 gyvulininkystės fermų tam, kad toje vietoje būtų pastatytas didžiausias pasaulyje išmanusis miestas (City Network).

Šis didelis miestas įsikurs trijų valstybių (Belgijos, Olandijos ir Vokietijos) teritorijoje ir po savimi sujungs Briuselį, Amsterdamą ir Kelną. Tai ne kas kita, kaip didžiulis duomenų kaupimo centras.

Fermų naikinimas pateisinamas klimato kaita. Kuo toliau, tuo aiškiau matosi, kad klimato kaita tai tik bandymas pateisinti žmonijos suvarymą į išmaniuosius miestus. Tai ne kas kita, kaip visa apimanti sekimo tironija.

Ar tikrai mes norime tokios ateities, ar tikrai mes norime tokio gyvenimo?

Nauja sistema įdiegiama ne per prievartą, bet per patogumą.

Ar žmonija gali tam pasipriešinti? Ar gali tokiai galiai pasipriešinti mažas žmogus? Gali. Nes daug kas priklauso nuo mūsų kiekvieno valios. Reikia suprasti, kad nauja sistema įdiegiama ne per prievartą, bet per patogumą. Kiekvienas laisvas rinktis. Kartais pasirinkimas gali būti nepatogus, bet šiais laikais už laisvę reikia mokėti.

Kokius veiksmus galime traktuoti kaip pasipriešinimą:

  1. Jūs gyvenate kaime arba sodyboje, arba nusprendžiate ten keltis.
  2. Nesivaikote paskutinių išmaniųjų technologijų madų.
  3. Buityje naudojate daug mechaninių įrankių.
  4. Skirtingai nei daugiabučių gyventojai, minimaliai naudojatės centralizuotomis komunalinėmis paslaugomis ir todėl nesate paveikus vis augantiems mokesčiams.
  5. Turite žemės, daržą ir sodą. Jei dar laikote naminius gyvulius – jūs tikras karys – partizanas.
  6. Turite šulinį arba gyvenate šalia alternatyvaus neapskaitomo gėlo vandens šaltinio.
  7. Atsiskaitydami už prekes ir paslaugas pirmenybę taikote gryniems pinigams.
  8. Nesinaudojate arba retai naudojatės prekybos centrų nuolaidų kortelėmis nes jų visų paskirtis viena – kaupti jūsų duomenis.
  9. Pereinate prie sveiko gyvenimo būdo. Atsikratote žalingų įpročių, farmos paslaugų, ir išmokstate pažinti vaistinguosius augalus.

Suprantama, kad mes neatsisakysime visų civilizacijos teikiamų džiaugsmų ir privalumų, o ir nereikia. Ir tai būtų kvaila. Tik viską naudokime pasverdami visus pliusus ir minusus. Jei nuolaidos kortelė duoda 50 procentų nuolaidą – kodėl gi nepasinaudoti, bet dėl 1–2 varganų procentėlių mano duomenų negausite.

Jei perku internetu, suprantama, kad mokėsiu kortele, bet prekybos centre pageidauju mokėti už pirkinius grynais.

Niekas nesiūlo rengti nelegalius vandens gręžinius, bet šulinys kieme yra legalu ir dar niekam niekada nepamaišė.

Ir taip toliau ir panašiai.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Jonas Jasaitis. Piliečio pozicija

Ramybė – kalėdiniuose ir naujametiniuose linkėjimuose bene dažniausiai minimas žodis. Ramybės reikia mūsų namams, apylinkėms, valstybėms. Tačiau pasaulyje...

Prof. Jonas Grigas. Ar galima pasiskolinti energijos iš kosmoso?

Energija yra pažangos varomoji jėga. Jos reikia vis daugiau. Ar galima pasiskolinti energijos iš kosmoso? Jei taip, ar turime...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkiasdešimt pirmoji (sausio 9) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Antra para dega Engels (Saratov sritis) naftos perdirbimo gamykla, kuri tiekia kurą šalia esančiai rusų...

Antanas Staponkus. Kada Lietuva turės valstybės laikrodį?

Lietuvos mokslų akademijoje (Vilnius, Gedimino pr. 3) 2025 m. sausio 14 d., 15–17 val., rengiamas Lietuvos sostinės Vilniaus...