900 jaunuolių pradeda garbingą tarnybą Lietuvos kariuomenėje.
Daugiau nei 40 procentų jų – savanoriai.
Gaila, bet interneto paieškoje nesuradau informacijos kaip yra pagerbiami jaunuoliai savanoriškai pasirenkantys privalomąją karo tarnybą. Būtina pagerbti juos ir išskirti iš kitų. KAM turi pagaminti ženklą, kuris išskirtų savanorį iš kitų tarnybą atliekančių karių.
Lenkiu savo žilstančią galvą prieš Savanorius ir jų Tėvelius.
Savanoriui ir jo tėvams – visuomenės pagarba.
Savanoriui – pirmenybė priimant į valstybinę tarnybą.
Savanoriui – pirmenybė po tarnybos likti profesionaliai kario tarnybai.
P.S. Patriotizmo genas tautoje gyvas. Ir tai džiugina. Ir nenužudys jo nei rusų tankai, nei leftizmo vaivorykštinė ideologija.
Visas straipsnis: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1768722/beveik-900-jaunuoliu-pradejo-karo-tarnyba-tarnauti-paskatino-patriotizmas-ir-karas-ukrainoje
r9ue66
Klausimas daugiaprasmis. Ką reiškia savanoriškai pasirenkantis privalomąją karo tarnybą? Jis jau ne savanoris. Savanoriai buvo tie, kurie savanoriškai 1990-1991 m. ėjo ginti Parlamento, TV ir kitų valstybės objektų, kada dar nebuvo Lietuvos kariuomenės. Jie kūrė Lietuvos kariuomenę, jie yra Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, turintys savo organizaciją – Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungą. Dabartiniai kareivėliai ta prasme nėra savanoriai. Jie atlieka įstatymu nustatytą pareigą Tėvynei. Tos garbės gal būt nusipelno tie vaikinai, kurie savo noru išėjo tarnauti į kariuomenę 1991, 1992 ar 1993 m., kada dar nebuvo kariuomenės. Jie padėjo ją kurti. Nereiktų painioti sąvokų. O kas dėl tarnavimo ar netarnavimo kariuomenėje šiomis dienomis, tai čia tikrai dar yra ką veikti, bet čia jau atskira kalba.