2025-01-16, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Liudvikas Jakimavičius. Prakeiktas virusas dvi Lietuvas vėl galėtų suauginti į vieną kamieną

Ne aš sugalvojau, kad yra dvi Lietuvos.

Ta tema kokį dvidešimt metų buvo valkiojama ir iki nuobodybės nuvalkiota žiniasklaidoje. Skirtis buvo labai aiški – elitas ir populistai – vatnykai.

Pandemijos ir karantino sąlygomis visi atsidūrė nelyg viename katile – abi Lietuvos. Ir man kyla klausimas, ar skirtis tarp dviejų Lietuvų dabar išsitrins, ar priešingai – griovys pagilės?

Mano galva, yra trys scenarijai:

Pirmasis – jei mums pavyks praslysti su gana mažais nuostoliais, tarp dviejų Lietuvų jokio susitaikymo neįvyks ir jokios visuomeninės santarvės neatsiras.

Antrasis, jei prasmuksime su nuostoliais panašiais į kitas Europos ir kaimynų valstybes su panašiomis netektimis, visuomenė iš esmės liks kokia buvusi, gal dar piktesnė, ir jokios politinės- moralinės visuomenės nuostatos iš esmės nesikeis.

Ir trečia, jei pandemija smogs kaip reikiant per visą mūsų visuomenę, ekonomiką bei socialinę ir politinę vertikalę, – pasikeitimai ir mūsų mąstyme, ir empatijos suvokime turėtų įvykti, ir tas prakeiktas virusas dvi Lietuvas vėl galėtų suauginti į vieną kamieną.

Paradoksas, bet aš labiausiai norėčiau trečiojo scenarijaus.

 

4 KOMENTARAI

  1. Pvz.didysis viarslinykas Butrimas jau lieja ašaras dėl viešbučio nuostoliu.Jei viešbutį būtu užsidirbęs pats,gal būt dabar žinotu, kaip suktis iš padėties, ar bent viešai neašarotû.Suaugti su tokiu į viena kamiena? Ačiū.Kuris tau špyga atkiš oirmai progai pasitaikius?Ačiū.Gal jūs,Gerb.Liudvikai asmeniškai paverkite kartu,o gal net ir pašelpkite,jei norite.Mums nesiulikite.

  2. Gaila, bet ir tu parodai nesupratimo ką reiškia demokratiškas valdymo būdas. Tai patirtis, kad pati žmonių dauguma dažniausiai žino kas jai geriau. Balsuoja visi turėdami po vieną balsą. Tuo būdų didžiausia proga, kad daugumos noras bus išreikštas. Daugumos žmonių noras dabar pravardžiuojamas „populizmas”. Tie kurie smerkia daugumos norą elgiasi prieš demokratiją. Mėgina ją nušalinti. Mėgina žmonių daugumą apgauti.
    Trečdalis Lietuvos išvažiavo nes čia nepateisinamai žemosios algos. Esame toje pačioje ekonomijoje su vakarų ES, bet algos 4 kartus žemesnės, o kainos susilyginusios po visą ES. Tačiau Lietuvoje kas dien mėgina tikinti, kad vsokiausios kitos priežastys kaltos dėl išvažiuojančių, o ne tai kad jiems pragyventi sunku ir vakaruos daugiau moka. Tad reikalavimai šią neteisybę tuojaus taisyti vadinti „populistiniais” ar juos vadinti demokratiškai samoningais. O kaip vadinti tuos kurie apgaudinėja su savo pareiškimais? Neišmanėliais? Rinkomanais? Papirktiniais? Pravardžiuoti visi moka.
    Patikėkime daugumos supratimu. Pagreitinkime MMA kėlimą su tikslu susilyginti su vakarais. Tuomet galėsime veizėti ar dar vis dvi Lietuvos, ar dar vis išvažiuoja po 40000?.

    • Problema ta,kad ” geradariai” valdžioje šoka pagal oligarchu dūdelę, ar,,kas juokingiausia ,patys yra oligarchai.Ir visaip stengiasi įtikinti tà dauguma,kad ji norėjo 10€ priedo prie algos ir 3 euras didesnės pensijos.Ir va,geradariai,” davė”..
      Kol dauguma leisis su savim taip elgtis,tol tuo ir naudosis.

  3. Scenarijus nori sužinoti – ar noriai būtumėt tarp su smugiuotųjų? Ar, vis tik, tikitės, kad rasis senesnių?

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Darius Kuolys. Kaip LRT cenzūruoja „The New York Times“ 

  Šiandien LRT portalas lietuviams atpasakoja vakar dienraštyje „The New York Times“ paskelbtą straipsnį apie Rusijos žvalgybos rengtas diversijas...

Krescencijus Stoškus. Gal Kondratovičius su valstybine kalba iš viso mažai turėjo reikalų

Šio ryto „Aktualioji studija“ (LRT): pokalbis su Vidaus reikalų ministru V. Kondratovičiumi, kurio tėvai ir seneliai gyveno Lietuvoje,...

Valdas Sutkus. Vienišumo amžius

Šiuolaikinis gyvenimas kupinas paradoksų. Technologijos, kurios turėjo sujungti pasaulį, tapo vienišumo katalizatoriais. Namai, kurie visada buvo ne tik...

Linas Karpavičius. Kaip vyksta iškrypimų normalizavimas

Bet kokio reiškinio, ligos, nepriimtino gyvenimo būdo normalizavimas turi pereiti kelias stadijas. Pirmas tikslas išjudinti temą iš nenormalumo būsenos....