Pastarosiomis dienomis svarbiausi portalai (ČIA, ČIA, ČIA, ČIA ir LRT), regis, susipainiojo laike ir užuot kalbinę Prezidentūros atstovus apie Seime pristatomą biudžetą, tarsi susitarę įniko apie tai klausinėti exprezidentę Dalią Grybauskaitę.
Tik kuo čia dėta Grybauskaitė? Ar ji atsako už būsimojo biudžeto vykdymą?
Žinoma, ne. Tuomet kuo ir kam taip svarbi yra buvusios lyderės nuomonė?
Ji niekam nesvarbi ir neįdomi. Nebent tiems žiniasklaidos savininkams (o dauguma jų ne Lietuvoje), kurie labai nusivylę stabilia Prezidento Gitano Nausėdos lyderyste.
Šiems ponams patarnaujantys žurnalistiniai klapčiukai neriasi iš kailio menkindami triuškinančia piliečių dauguma išrinktą dabartinį Prezidentą ir jo aplinką.
Net ir nacionalinio transliuotojo laidose, kuris turėtų pritarti absoliučios visuomenės daugumos palaikomo prezidento žingsniams kurti gerovės valstybę, neretai skamba liūdesys ir nusiminimas, kad NE TĄ išrinko.
Exprezidentės eksponavimas stambiausiuose internetiniuose portaluose ir LRT nėra vienintelis ir atsitiktinis. Jis yra sisteminis. Ir žiūrovai bei skaitytojai tai seniai pastebi.
Pirmųjų puslapių antraštėse ar TV laidose retai pamatysime Gitano Nausėdos portretą, laidą ar pokalbį su juo. Užtat gan dažnai matysime Dalios Grybauskaitės asmenybę – atrodo, lyg 2019 metų prezidento rinkimų nebūtų buvę.
Jei nėra progos eksponuoti exprezidentės portreto ar publikuoti bet kokio turinio pokalbį su ją, tai bent tuo metu nerodomas G.Nausėda. O jei skelbiama publikacija ar pokalbis su juo, tai nebūtinai matomiausioje vietoje ar tarp svarbiausiųjų publikacijų. Dažniausiai apie naująjį Prezidentą, apskritai, nutylima.
Visuomenei tai pradeda kelti nerimą. Koks šio nuolatinio informacinio šou tikslas?
Kalbama, kad meinstryminė žiniasklaida (kažkodėl prie jos priskiriama LRT) siekia išlaikyti visuomenės sąmonėje D.Grybauskaitę kaip nepakeičiamą šalies lyderę. Nepakeičiamą tiek, kad po penkerių metų ji vėl būtų išrinkta Lietuvos prezidente.Todėl palaikomas visuomenės dėmesys įvairiais patarėjų prisiminimais, citatomis iš knygos apie exprezidentę ir kt.
Ši nepatenkintųjų naujuoju išrinktu Prezidentu kompanija supranta, kad to per maža visuomenės susidomėjimui D.Grybausktaite išlaikyti, kad šis darbas per visus penkis metus bus labai nelengvas. Jie supranta, kad vien prisiminimų apie exprezidentę nepakaks. Todėl bus siekiama jos asmenį lyginti su dabartiniu Prezidentu.
Kol kas šie palyginimai nėra dėkingi, todėl jų vengiama. Tačiau karštligiškai ieškoma G.Nausėdos klaidų, kad jį galima būtų sumenkinti ir pažeminti.
Štai E.Jakilaitis žeria jam kritiką dėl tariamai netinkamo elgesio Japonijoje imperatoriaus inauguracijos metu. Anot jo, kaip galima pozuoti sėdint, kai žmona stovi? Pats žurnalistas gerai supranta ir žino, kad tokios yra Japonijoje etiketo taisyklės. Todėl stebisi tyčia tam, kad sumenkintų Prezidentą. Arba stebisi, kad Prezidentas vieši Japonijoje, kai tuo metu Alytuje liepsnoja gaisras. Suprask, jeigu Lietuvoje kyla gaisrai (o jų kyla kasdien), Prezidentui neetiška palikti šalį.
Skamba kvailai, tačiau tokios mintys skleidžiamos visuomenei. O visuomenė turi suprasti, jog taip bus daroma sistemingai visus penkerius G.Nausėdos prezidentavimo metus.
Skaudžiausia, kad dabartinei Prezidento ir jo aplinkos ignoravimo politikai pritaria LRT. Taip, tas pats LRT, kuris yra išlaikomas visų mokesčių mokėtojų lėšomis.
Jeigu meinstryminės žiniasklaidos įgeidžių nepakeisime, tai galima pakeisti bent LRT antivalstybinę politiką.
Išeitis – reikia pakeisti LRT tarybos sudėtį, kurioje yra 4 prezidento deleguoti atstovai (G.Švedienė, N.Černiauskas, G.Lastauskienė, T.Blažekas), nes sprendžiant iš LRT laidų turinio šie atstovai kol kas atstovauja kam tik nori, tik ne visuomenės ir juolab ne dabartinio Prezidento vidaus ir užsienio politikos interesams.
tik jusu nuomone.Zmogui, kuris sugeba dar mastyti, labi aisku kam atstovuja lrt.
Kaltinti LRT antivalstybine veikla yra absursiška.
bet pagal jų laidas- tai labai panašu
Cia tik jusu nuomone.Zmogui, kuris sugeba dar mastyti, labi aisku kam atstovuja lrt.
Jau esame „gerbuvio valstybėje” , bet neužtektinai. Pasilyginkime su Europos vakarų valstybėmis ir jų algomis. Kainos jau pasivyjo. Kelti minimumą greitai būtu samoninga bet kuriai valdžiai. Kelti greitai MMA turėtu būti Prezidento šūkis. Sakot verslininkams nepatiks? O ar paklausėt ar patiko žemosios algos tam milijonui lietuvių kurie išvažiavo nes algos taip nepragyvenamos?
Nu kaip seimūnai/politikai keno klausot? Ką atstovaujate?