tiesos.lt
Mokymo modulis verčia dalyvius pritarti radikaliems teiginiams, tvirtinantiems, kad taip vadinamas „įvardinimas mirusiu vardu“ (angl. – deadnaming) yra „smurto aktas“, o „socialinė lytis yra spektras“.
Masačusetso technologijos institutas (MTI) verčia studentus ir dėstytojus išklausyti mokymo kursą „LGBTQ+ 101“, kuriame skelbiami radikalūs teiginiai, pavyzdžiui, kad translyčiu save įvardijančio asmens vardo, jam suteikto užgimus, vartojimas yra „smurto aktas“.
„LGBTQ+ 101: švietimas, sąjungininkavimas ir savigyna“ pavadintas internetinis mokymo modulis atitinka dėstytojams, personalui ir baigiamųjų kursų studentams keliamus reikalavimus seksualinio priekabiavimo prevencijos tema. Jį sudaro vaizdo įrašų, žodžių sąrašų ir klausimų apmąstymams rinkinys. „Personalas, dėstytojai ir baigusieji doktorantūrą jungiasi prie jūsų žiūrėdami šį mokymo šaltinį“, – teigiama mokymų medžiagoje.
Mokymų metu stumiamos radikaliai kairuoliškos pažiūros į lytį prieš liepiant mokymų dalyviams atsakyti į eilę „žinių patikrinimo“ klausimų, į kuriuos turi būti atsakyta teisingai, kad mokymus būtų galima tęsti. Naujienų portalas The Daily Wire gavo ir peržiūrėjo visą eilinį mokymų modulį.
Vienoje dalyje aptariama ir apibrėžiama „įvardinimo mirusiu vardu“ sąvoka – tai asmens, kuris save identifikuoja kaip translytį ir kuris pasivadino nauju vardu, užgimus suteikto ir dažnai teisėto vardo naudojimas. Mokymuose tai apibrėžiama kaip „veiksmas, kai į translytį ar nedvinarį (nepriskiriantį savęs nei vienai iš dviejų lyčių, angl. – nonbinary) asmenį kreipiamasi vardu, kurį jis naudojo prieš tranzitą“. Juose netgi teigiama, kad „Įvardinimas mirusiu vardu yra neteisingas ir gali sukelti trauminę reakciją“, bei įspėjama dėl „priskyrimo ne tai lyčiai (angl. – misgendering)“.
Tačiau greta to, kad „Įvardinimas mirusiu vardu“ jų suvokiamas kaip įžeidžiantis, jis dar apibūdinamas ir kaip smurtinis. „Net jei tai daroma netyčia“, tai „iškelia į paviršių visą neigiamą gyvenimo patirtį, susijusią su tuo vardu… tai laikoma smurtiniu veiksmu“.
Mokymuose taip pat pabrėžiama, kad biologinė lytis (angl. – sex) ir socialinė lytis (angl. – gender) yra skirtingi dalykai. „Biologinė ir socialinė lytis skiriasi“, – teigiama juose. „Apskritai „vyriškis / patinas (angl. – male) ir „moteriškė / patelė (angl. – female)“ yra biologinę lytį apibūdinantys, o „moteris“ (angl. – woman) ir „vyras“ (angl. – man) – socialinę lytį apibūdinantys terminai.“ Toliau aiškinama, kad „ socialinė lytis yra spektras“.
Mokymuose taip pat aptariama „socialinę lytį patvirtinanti priežiūra“, kuria vadinamos „įvairios socialinės, psichologinės, elgesio ir medicininės intervencijos, skirtos palaikyti ir patvirtinti asmens socialinės lyties tapatybę, kai ji prieštarauja tai lyčiai, kuri jam buvo priskirta užgimus“. Toliau teigiama, kad „šios intervencijos padeda translyčiams asmenims suderinti įvairius jų gyvenimo aspektus – emocinius, tarpasmeninius ir biologinius – su jų socialinės lyties tapatybe“.
Tuo tarpu „nedvinario“ terminu apibrėžiamos „įvairios socialinės lyties tapatybės, kurios yra „už lyčių dvinariškumo ribų“.
MTI atstovas spaudai naujienų portalui The Daily Wire sakė, kad dėstytojai, darbuotojai bei trečio kurso magistrantai privalo išklausyti mokymų modulį, skirtą seksualinio priekabiavimo prevencijai, ir kad, be „LGBTQ+ 101“, yra dar dvi galimybės.
Tarp kitų mokymų yra „Reagavimas į atskleidimo atvejus MTI“, kuriame nagrinėjamas „seksualiniam priekabiavimui priskiriamas elgesys“ ir „kaip palaikyti žmogų, kuris jums atskleidžia apie seksualinį priekabiavimą,“ o taip pat „Galios dinamika“, kuriame nagrinėjami „galios pasireiškimo būdai mūsų santykiuose ir jūsų požiūris į galią, įskaitant jūsų jausmus, susijusius su galios turėjimu ir kitų autoritetu“.
Personalui ir dėstytojams taip pat nurodoma, kad jų darbo vietos būtų labiau „patvirtinančios“, vartojant vienus terminus ir vengiant kitų. „Savo laboratorijose / katedrose / kabinetuose / klasėse reguliariai suteikite erdvės pasidalyti savo įvardžiais. Venkite vartoti dvinarę, lytimis suskirstytą kalbą… vietoj to vartokite „jie“ (angl. – they) ir „žmonės“ (angl. – people) kaip lyties požiūriu neutralius terminus“, – rašoma mokymuose.
„Ar esate matomas ir patikimas sąjungininkas?“ – klausiama mokymuose. „Ką pastaruoju metu nuveikėte arba ką planuojate nuveikti prisidedančio prie to, kad jaustųsi, jog LGBTQ+ priklauso MTI?“
Dalyje, pavadintoje „Pakalbėkime apie sąjungininkiškumą“, mokymų dalyviai patikinami, kad „yra daug įvairių sąjungininkiškumo formų“, prieš išaiškinant, kad „keisti cislyčiai (angl. – cisgender, t. y. žmonės, kurių biologinė ir socialinė lytis sutampa) asmenys gali būti translyčių ir nedvinarių asmenų sąjungininkai“, o „baltaodžiai keistalyčiai ir heteroseksualūs asmenys gali būti keistalyčių ir translyčių spalvotųjų asmenų sąjungininkai“.
„Kokių konkrečių veiksmų galite imtis, kad taptumėte aktyviu sąjungininku / geresniu LGBTQ+ narių gynėju?“ – klausiama.
Mokymuose klausytojai nuolat meldžiami imtis veiksmų LGBT darbotvarkei skatinti ir vis klausiama: „Ką galite padaryti politikos lygmenyje…, kad padėtumėte daryti įtaką / keisti politiką, kad ji būtų labiau įtraukianti LGBTQ+ asmenis jūsų laboratorijoje / katedroje / klasėje?“
Šaltinis Daily Wire