Trampas savo administracijoje pasitelkė vadinamuosius „Hawks“– politikus, kurie laikėsi griežtos pozicijos didžiųjų technologijų atžvilgiu ir skatino aktyvias priemones prieš didžiųjų technologijų monopolijas.
Bendrovė „Microsoft“ ir jos įkūrėjas Billas Gatesas parėmė demokratų kandidatę į prezidentus Kamalą Harris, nes buvęs prezidentas Donaldas Trumpas rinkosi kandidatus, kurie laikėsi griežtos pozicijos didžiųjų technologijų atžvilgiu, ypač kritikuodami jų cenzūros praktiką.
Spalio pabaigoje laikraštis „New York Times“ pranešė, kad Billas Gatesas paaukojo apie 50 mln. JAV dolerių politinių veiksmų grupei „Future Forward USA Action“, kuri rėmė Kamalos Harris kandidatūrą. Ši grupė buvo viena pagrindinių demokratų organizacijų, 2024 m. prezidento rinkimų metu inicijavusi reklamines kampanijas prieš Trumpą.
Nors Gatesas oficialiai nepalaikė Harris, jis pareiškė, kad „šie rinkimai yra kitokie“. Interviu „New York Times” jis sakė:
„Aš remiu kandidatus, kurie aiškiai siekia gerinti sveikatos priežiūros sistemą, mažinti skurdą ir kovoti su klimato kaita tiek JAV, tiek visame pasaulyje. Ilgai dirbau su skirtingų politinių pažiūrų lyderiais, tačiau šie rinkimai turi precedento neturinčią reikšmę.“
„New York Times“ rašė, kad Gatesas stengiasi laikytis neutralios pozicijos politikoje, bendradarbiaudamas tiek su demokratų, tiek su respublikonų administracijomis. Tačiau vis dėlto jo veikla vis labiau siejama su Demokratų partija ir jos kandidatais.
2023 m. „Microsoft“ prezidentas Bradas Smithas ir jo žmona Kathy Surace-Smith organizavo lėšų rinkimo vakarą, kuriame surinkti pinigai buvo skirti Bideno pergalės fondui. Smithas buvo vienas pagrindinių demokratų rėmėjų per pirmąją Bideno kadenciją.
Be to, „Microsoft“ bendrovė iškėlė buvusius darbuotojus, kurie vėliau dalyvavo konfliktuose su 45-uoju prezidentu. Christopheris Krebsas, buvęs „Microsoft“ kibernetinio saugumo politikos vadovas, vadovavo Kibernetinio saugumo ir infrastruktūros saugumo agentūros (CISA) darbui. Krebsas teigė, kad 2020 m. rinkimai buvo saugūs technologijų požiūru, tačiau jo vertinimą kritikavo senatorius Randas Paulas.
Vėlesniu Bideno valdymo laikotarpiu Federalinė prekybos komisija pradėjo antimonopolinį tyrimą. „Microsoft“ apkaltino „Google“ vykdant kampanijas prieš juos.
Donaldas Trumpas savo administracijoje laikėsi griežtos pozicijos didžiųjų technologijų atžvilgiu. Jis paskyrė Gailą Slaterį vadovauti Teisingumo departamento antimonopoliniam skyriui. Slateris pareiškė, kad sieks vykdyti konkurencijos įstatymus ir spręsti su didžiųjų technologijų platformomis susijusius klausimus.
Trumpas taip pat paskyrė Andrew Fergusoną vadovauti Federalinei prekybos komisijai. Fergusonas paragino tirti didžiųjų technologijų „neteisėtus sąmokslus“ ir skatinti skaidrumą turinio moderavimo klausimais, siekiant apsaugoti rinkos konkurenciją.
Jis rašė:
„Mes turėtume ne tik atkreipti dėmesį į cenzūrinį elgesį, bet ir ištirti struktūrines problemas, kurios galėjo suteikti šioms platformoms galią amerikiečių gyvenimui ir kalbai. Visų pirma turime ryžtingai taikyti antimonopolinius įstatymus prieš visas platformas, kurios neteisėtai riboja amerikiečių galimybes laisvai ir atvirai keistis idėjomis. Turime patraukti baudžiamojon atsakomybėn bet kokius neteisėtus interneto platformų susitarimus ir kovoti su reklamuotojų boikotais, keliančiais grėsmę šių platformų konkurencijai.“
„Cenzūra, net jei ji vykdoma skaidriai ir sąžiningai, kenkia Amerikos demokratijai. Komisija turi pasinaudoti visais savo įgaliojimais, kad apsaugotų visų amerikiečių žodžio laisvę“, – tęsė Fergusonas.
„Ši kompetencija apima įgaliojimus tirti slaptus susitarimus, kurie gali slopinti konkurenciją ir taip slopinti laisvą žodį internete. Turėtume atlikti tokį tyrimą. Ir jei atlikę tyrimą nustatysime antikonkurencinius kartelinius susitarimus, kurie palengvina arba skatina cenzūrą, turėtume juos sunaikinti.“
Donaldas Trumpas vadovauti agentūrai paskyrė Federalinės ryšių komisijos (FCC) komisarą Brendaną Carrą. B. Carras paragino didžiąsias technologijų platformas išardyti „cenzūros kartelį“, teigdamas, kad nuo jo priklauso Amerikos demokratija. B. Carras teigia, kad technologijų visatos šeimininkai kartu su „orveliško pavadinimo „NewsGuard“, faktų tikrinimo grupėmis ir reklamos agentūromis primetė „vienpusiškus naratyvus“.
„Microsoft“ bendradarbiauja su „NewsGuard“, kurios vienas iš įkūrėjų pasiūlė, kad 2020 m. Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio demaskavimas buvo „rusų sukurta apgaulė“.
Šonas Moranas yra „Breitbart News“ politikos reporteris.
breitbart.com