Likus vos kelioms savaitėms iki 2024 m., paskelbta nauja praėjusių metų pasaulinės migracijos ataskaita. Remiantis ja, legali migracija į kai kurias turtingiausias pasaulio šalis 2023 m. pasiekė naują rekordinį lygį. Dėl to taip pat sustiprėjo rinkėjų antiimigracinės nuotaikos.
Praėjusiais metais į kurią nors iš 38 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių persikėlė apie 6,5 mln. žmonių. Tai buvo dešimčia procentų daugiau, palyginus su ankstesniu 6 mln. rekordu, pasiektu 2022 m.
Pasak Financial Times, didžiausią imigracijos augimą patyrė Didžioji Britanija, kurią, nepaisant išstojimo iš ES, ir toliau kamuoja gausūs legalių ir nelegalių migrantų srautai. 2023 m. ši šalis pirmą kartą po Jungtinių Valstijų tapo didžiausia legalių migrantų priėmėja – grynoji migracija siekė 750 000, daugiausia įdarbinimui gydymo ir priežiūros sektoriuje.
2023 m. maždaug trečdalyje EBPO šalių, įskaitant Kanadą, Prancūziją ir Japoniją, buvo užfiksuotas rekordinis imigracijos lygis. Jungtinės Valstijos sulaukė 1,2 mln. legalių imigrantų.
Daugiau prieglobsčio prašytojų
Naujų prieglobsčio prašytojų skaičius 2023 m. EBPO šalyse išaugo 30 proc., iki rekordinių 2,7 mln., o tai lėmė iš Venesuelos, Kolumbijos, Nikaragvos ir Haičio į Jungtines Valstijas atvykstančių asmenų skaičiaus didėjimas.
Jungtinės Valstijos gavo daugiau nei milijoną prieglobsčio prašymų, t. y. daugiau nei visos EBPO narės Europoje kartu sudėjus.
Ekonomistai mano, kad padidėjusi migracija padėjo turtingų šalių ekonomikai atsigauti po pandemijos ir Rusijos invazijos į Ukrainą. Tačiau daugelis rinkėjų yra susirūpinę dėl nelegalios migracijos.
Sugriežtintos taisyklės
Jungtinėse Valstijose Donaldas Trampas (Donald Trump), kaip ir ankstesnės prezidentavimo kadencijos metu, agitavo už sienų uždarymą. Kitos šalys, kurios tradiciškai buvo tarp daugiausiai naujų migrantų priimančių šalių, taip pat sugriežtino atvykimo taisykles.
Kanada, Australija ir Didžioji Britanija ėmėsi priemonių darbo jėgos migracijai apriboti. Visos trys šalys taip pat persvarsto savo požiūrį į tarptautinius studentus, kurių augantis skaičius laikomas spaudimo perkaitusioms būsto rinkoms šaltiniu.
Kaip nepasieks rekordų prie tokio netramdomo žmonių dauginimosi skurdžiausiuose pasaulio regionuose. Bet tai tik pradžia. Greitu laiku dėl klimato šilimo (kaitimo) didėjanti dalis tų regionų taps nebetinkami gyventi. Tiesiog mirtinai pavojingi. Užteks kokiame Delyje prie +60 laipsnių išmirti kokiam milijonui indusų ir dešimtys ,jei ne šimtai milijonų patrauks į vėsią šiaurę…Mažai nepasirodys. Jokios užtvaros i r tvoros nesutramdys išprotėjusių migrantų.