Vytautas Sinica | Veidaknygė
Tik faktai. Skelbia LRT:
„Valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neišlaikė 21 proc. jį laikiusių tautinių bendruomenių mokyklų abiturientų. Visos šalies mastu šio vienintelio privalomo, kad įgytum brandos atestatą, egzamino neįveikė 8,9 proc. laikiusiųjų.“
Skirtumas tarp kitakalbių ir valstybine kalba mokančių mokyklų daugiau nei dvigubas. Dažnai mėgstama brėžti skirtį tarp rusakalbių ir lenkakalbių mokyklų. Statistika aiškiai rodo, kad neišlaikiusiųjų dalis abiejų mokomųjų kalbų mokyklose iš esmės vienoda – 20 proc. Rusakalbės Vasilijaus Kačialovo gimnazijos Vilniuje direktorė LRT sako:
„Lietuvių kalbos valandų skaičiaus didinimas ne visada duoda gerą rezultatą, o kai mokiniai lietuvių kalba mokosi kitus dalykus, duoda gerų rezultatų“, – aiškino V. Kačialovo gimnazijos direktorė.
Aiškiau nebūna. Visas ugdymas visose mokyklose turi vykti valstybine kalba. Tai duoda gerų rezultatų, integruoja visuomenę, o ne programuoja atskirtį. Reikia ne stiprinti mokymą lietuvių kalbos kaip dalyko. Reikia tiesiog mokyti valstybine kalba vienodai visus šalies vaikus. Taip yra visur Vakaruose ir tik posovietinėse šalyse stringama. Ką Nacionalinis susivienijimas ir sako nuo pat partijos įkūrimo.