2024-12-05, Ketvirtadienis

Naujasis FCC pirmininkas žada nutraukti didžiųjų technologijų spaudimą žodžio laisvei

Naujai paskirtas JAV Federalinės ryšių komisijos (FCC) pirmininkas Brendanas Carras aiškiai išreiškė savo siekį išardyti vadinamąjį „cenzūros kartelį“.

Apie savo planus, kaip spręsti besaikės cenzūros problemą socialinės žiniasklaidos platformose ir už jų ribų, jis kalbėjo interviu laidoje „Sunday Morning Futures“.

„Kova su technologijų cenzūra bus vienas svarbiausių mano prioritetų. Turime atkurti amerikiečių teisę į žodžio laisvę“, – pabrėžė B. Carras.

Jis išskyrė didžiųjų technologijų bendrovių, tokių kaip „Facebook“, vaidmenį šiame kartelyje, kaltindamas jas bendradarbiavimu su reklamuotojais ir valdžios pareigūnais tam, kad ribotų visuomenės teisę į laisvą saviraišką.

„Paminėjote „Facebook“ ir kitas bendroves. Jos dalyvavo cenzūros kartelyje, bendradarbiaudamos su reklamuotojais ir valdžios institucijomis, siekdamos užgniaužti paprastų amerikiečių žodžio laisvę. Tai turi liautis, nes cenzūra nėra tik darbo sustabdymas – ji stabdo idėjas“, – teigė Carras.

Toliau jis pažymėjo, kad cenzūra ne tik riboja žodžio laisvę, bet ir slopina inovacijas bei ekonomikos klestėjimą. „Amerika yra novatorių šalis. Nutildydami kalbą, nutildote ir idėjas. Atgavus žodžio laisvę, atsiveria kelias naujam ekonomikos klestėjimui.“

B. Carro paskyrimas įvyko tuo metu, kai vis daugiau kaltinimų didžiosioms technologijų kompanijoms dėl šališkumo ir tam tikrų nuomonių slopinimo. Tai ypač ryšku, kai „Twitter“ ribojo diskusijas apie Hanterio Bideno nešiojamąjį kompiuterį, o „Facebook“ ir kitos platformos sulaukė pasipriešinimo dėl informacijos ribojimo per COVID-19 pandemiją.

Net ir „Meta“ vadovas Markas Zuckerbergas neseniai išreiškė apgailestavimą dėl sprendimų cenzūruoti turinį, spaudžiant Bideno administracijai.

Prierašas

Brendanas Carras, anksčiau ėjęs vyresniojo respublikono komisaro pareigas FCC, buvo paskirtas prezidento Donaldo Trumpo, kuris jį pavadino „laisvo žodžio kariu“. Nors FCC tiesiogiai nereguliuoja didžiųjų technologijų kompanijų, ji prižiūri tokias sritis kaip plačiajuostis internetas ir tinklo neutralumas. Carras siūlo peržiūrėti ir galbūt sumažinti teisinę apsaugą, numatytą Komunikacijos padorumo akto 230-ajame skyriuje, kuris saugo interneto platformas nuo atsakomybės už vartotojų sukurtą turinį.

Be to, Carras kreipėsi į minėtų kompanijų vadovus, prašydamas pateikti informaciją apie jų bendradarbiavimą su „NewsGuard“ – pelno siekiančia „faktų tikrinimo“ įmone, kuri, kaip teigiama, neigiamai vertina konservatyvias žiniasklaidos priemones. Jis siekia išsiaiškinti, ar šios technologijų kompanijos reikalauja, kad jų paslaugų naudotojai remtųsi „NewsGuard“ vertinimais, ir kaip tai gali paveikti jų apsaugą pagal 230-ąjį skyrių.

Carras taip pat pabrėžė, kad didžiosios technologijų kompanijos, bendradarbiaudamos su reklamos agentūromis ir vyriausybinėmis institucijomis, cenzūruoja paprastų amerikiečių laisvę reikšti savo nuomonę. Jis siekia išardyti šį „cenzūros kartelį“ ir atkurti žodžio laisvę.

Naujas FCC pirmininkas, tikėtina, yra pasiryžęs apriboti didžiųjų technologijų kompanijų, tokių kaip „Google“, „Meta“ ir kitų, įtaką žodžio laisvei. Jis teigia, kad šios kompanijos dalyvauja veiksmuose, kurie riboja laisvą nuomonių raišką ir skatina cenzūrą.

Carr siekia peržiūrėti įstatymines apsaugas, tokias kaip Komunikacijos padorumo akto 230-asis skyrius, kuris saugo internetines platformas nuo atsakomybės už vartotojų pateikiamą turinį. Jis taip pat nagrinėja, ar šios įmonės dirba su faktų tikrinimo iniciatyvomis, kurios galimai yra šališkos.

reclaimthenet.org

3 KOMENTARAI

  1. Kaip tai pavyks, dar bus matyti, bet labai puiku, kad pagaliau problemos egzistavimas atvirai pripažintas. Taip, cenzūra yra.

    Jei dar Lietuvoje kaip nors pavyktų elertė Monikutę iškrapštyti, būtų išvis puiku.

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkioliktoji (gruodžio 4) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainiečiai dronais smūgiavo agresoriaus kariniam oro uostui Dyagilevo mieste (Riazan sritis). Čia veikia agresoriaus strateginių...

Edvardas Čiuldė. Naujos pramogos labirintų parke

Plečiasi ir modernėja ne visados geriausia to žodžio reikšme pramogų infrastruktūra Lietuvoje, atsiranda naujos paslaugos, štai ateitininkų būrelio...

Tamas Orban. Europos Komisija: nelegalių migrantų deportavimas – vienas svarbiausių prioritetų

Europos Komisija parengs naują teisės aktų rinkinį, kuriuo bus siekiama supaprastinti nelegalių migrantų deportavimą ir kuris bus vienas...

Asta Katutė. Ar kultūra ir menas Lietuvoje atsiranda tik XX a.?

Toks klausimas kyla susipažinus su „Lietuvos sezonu Prancūzijoje“ paskelbta programa. Istorikas M. Vyšniauskas straipsnyje pateikia išsamią apžvalgą, ką...