Naujienų srautas: Milijardierius prieš priverstinį žmonių skiepijimą…, Vokietijos kancleris: „Mes netoleruosime antivakserių…

JAV:
Ilon Mask: „Aš esu prieš priverstinį žmonių skiepijimą. Tai ne tai, ką mes turėtume daryti Amerikoje“. Milijardierius kalbėjo apie Baideno mandatą ir sakė, kad neteisinga versti žmones, vadindamas tai antiamerikietiška. „Tesla“ vadovas pridūrė, kad buvo paskiepytas, tačiau žmonėms tai neturėtų kainuoti darbo vietos.

MALTA:
Malta yra pirmoji ES šalis, legalizavusi kanapes asmeniniam vartojimui. Mažiausios Europos Sąjungos valstybės parlamentas balsavo už įstatymą, kuris leis auginti, pirkti ir laikyti kanapes rekreaciniais tikslais ir tam tikrais ribotais kiekiais. Dabar kiekvienas, nuteistas už kanapių laikymą, gali kreiptis, kad teistumas būtų panaikintas.

DIDŽIOJĮ BRITANIJA:
Mahametas vėl pirmauja populiariausių naujagimių berniukų vardų sąraše Jungtinėje Karalystėje.

JAV:
J. Baidenas: „Dabar mes žiūrime į 2022 m. ir noriu pasakyti visiems savo draugams respublikonams: „Ruoškis, bičiuli, tavęs laukia problemos“.

JAV:
Beveik 100% paskiepytas Amerikos universitetas uždaromas dėl Omicron padermės plitimo ir padidėjusio koronaviruso atvejų. Likus kelioms dienoms iki semestro pabaigos Cornell universitetas uždaro savo miestelį ir perkelia baigiamuosius egzaminus į nuotolinio mokymosi formatą dėl koronaviruso plitimo tarp studentų ir darbuotojų. Pagal universiteto svetainę, 97% darbuotojų ir studentų buvo paskiepyti, t.y. 100% dėstytojų, 98% kitų darbuotojų ir 99% studentų.

ITALIJA:
Gimstamumas pasiekė 160 metų žemumą, nes gimstamumas mažėja 12 metų iš eilės. Tai žemiausias Nacionalinės statistikos tarnybos paskelbtas lygis nuo 1861 m. Pernai šalyje užregistruoti 404 892 naujagimiai, o mirčių skaičius – 746 146 atvejai. 35,8% vaikų gimė ne santuokoje. 2008 metais šis skaičius siekė tik 19,6 proc.

HONKONGAS:
Omikrono padermė užkrečia maždaug 70 kartų greičiau nei Delta ir pirminė Covid-19 padermė, nors ligos sunkumas greičiausiai bus daug mažesnis, rodo Honkongo universiteto atliktas tyrimas, kuris suteikia svarbos ankstyviesiems Pietų Afrikos gydytojų stebėjimams.

JAV:
Tęsiamas dokumentų išslaptinimas apie 35-ojo JAV prezidento J.F. Kenedžio nužudymą. Tarp paskelbtų dokumentų – daug įrodymų apie Lee Harvey Oswaldo ryšį su SSRS ir Kuba. Lee Harvey Oswaldas palaikė ryšį su sovietų KGB agentais likus dviem mėnesiams iki J.F. Kenedžio nužudymo.

DIDŽIOJĮ BRITANIJA:
Britų analitinė kompanija Quacquarelli Symonds paskelbė besivystančių Europos ir Centrinės Azijos šalių universitetų reitingą. Sąraše pirmauja Maskvos Lomonosovo valstybinis universitetas. Antroji vieta priklauso Karolio universitetui Prahoje (Čekija). Trečiasis – Sankt Peterburgo valstybinis universitetas. Vilniaus universitetas 19-oje vietoje.

ESTIJA:
Įmonės iš Estijos aktyviai užsiima Baltarusijos naftos produktų gabenimu per savo teritoriją, rašo vietos žiniasklaida. Tai ypač pasakytina apie valstybės įmonę „Operail“. Baltarusiškų prekių tranzito per Estiją augimas 2021 metų sausio-spalio mėnesiais išaugo 4,3 karto ir pasiekė 522 mln. eurų.

BALTARUSIJA:
Baltarusija prašo iš Rusijos naujos didelės paskolos „Bendra prašomų lėšų suma – 3,5 mlrd. USD, tai leis kompensuoti krentančias pinigines įplaukas iš Europos skolai refinansuoti“, – sakė pirmasis ministro pirmininko pavaduotojas Nikolajus Snopkovas, praneša „BelTA“.

VENGRIJA:
Vengrijoje prasideda 5–11 metų vaikų skiepijimo nuo koronaviruso kampanija. Valdžios duomenimis, pas gydytojus paskiepyti tėvai užrašė 16 tūkstančių vaikų, dar 22 tūkstančiai laukia savo eilės. Vengrija gavo 138000 dozių Pfizer vaikų dviejų dalių vakcinos.

VOKIETIJA:
Vokietijos dujų reguliuotojas teigia, kad per pirmąjį 2022 m. pusmetį sprendimas dėl „Nord Stream 2“ nebus priimtas, rašo „Bloomberg“

RUSIJA:
Valstybės Dūma tikrins informaciją apie QR kodų (Galimybių paso atitikmuo) priešininkų finansavimą iš užsienio.

DANIJA:
Buvusi Danijos imigracijos ministrė Inger Stoiberg nuteista 60 dienų kalėti už prieglobsčio prašančių porų išskyrimą ir vaikų atskyrimą nuo tėvų.

VOKIETIJA:
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas savo pagrindinėje kalboje siunčia signalą: „Mes netoleruosime antivakserių ekstremistų… Mūsų demokratija yra griežta demokratija“.

JTO:
JT Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją dėl kovos su nacizmo šlovinimu. Iniciatorius buvo Rusija. Už dokumentą balsavo 130 šalių, 49 susilaikė. Prieš rezoliuciją balsavo dvi šalys – JAV ir Ukraina. Dokumente valstybėms rekomenduojama imtis priemonių, kad būtų išvengta Antrojo pasaulinio karo rezultatų peržiūrėjimo ir nusikaltimų žmoniškumui neigimo.

Parengė Linas Karpavičius

1 KOMENTARAS

Komentarai nepriimami.

Reklama

Susiję straipsniai

Vilniaus tarybos narys A. Stankūnas dėl galimos sisteminės korupcijos kreipėsi į teismą

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas spalio 1 d. kreipėsi į Vilniaus m. apylinkės teismą, prašydamas panaikinti...

Vytautas Sinica. Ar turėsime policiją?

Vyksta nepaprastos svarbos teismo procesas. Byla iš esmės lemsianti, ar turėsime policiją Lietuvoje. Ne veltui DELFI tai šiandien...

Raudonasis Putino maras Donbase

Alvydas Medalinskas | Veidaknygė 2024.10.05 Kaip ir buvo galima tikėtis, po Vuhledaro kritimo Rusijos puolimas nesustojo. Nors buvo ekspertų, kurie...

Asta Katutė. Prasideda…

Prieš porą dienų masinės „specialistų“ muštynės Kaune, dabar jau smurtas prieš nepilnametes... Kas seka situaciją Europoje, tam nėra...