Sėkmės formules į naują savo knygą sudėjęs psichologas, profesorius dr. Gediminas Navaitis teigia, kad poreikis ateiti į psichologo konsultaciją atsiranda tada, kai žmogus patiria stresą ir sunkumų jį įveikdamas. Štai kodėl pirmoji knygos „Sėkmės formulės“ dalis skirta streso valdymui.
„Stresas neatsiranda savaime. Labai dažnai jis – blogų įpročių pasekmė. Antroje knygos dalyje aptariu, kaip atsisakyti kenksmingų įpročių ir įgyti naujų. Gebantis valdyti stresą, turintis tinkamų įpročių dažniausiai daro profesinę karjerą ir sėkmingai kuria artimus, teikiančius laimę santykius. Trečia ir ketvirta knygos dalys – apie karjeros ir intymumo valdymą“, – taip savo knygą pristato G. Navaitis.
Jis teigia, kad knygą perskaityti reikėtų kiekvienam: „Tai, ką skaitėte šioje knygoje, reikėtų iškart pamiršti, o knygą atiduoti priešui, jeigu svetimas problemas nuolat suvokiate kaip savo, jei nuo vaikystės įdomiau nagrinėti savo jausmus, nei juos išgyventi, jei neįsivaizduojate, kuo dar, be psichologijos, galėtumėte užpildyti savo laisvalaikį. Tačiau, jei netenkina bet koks bendravimas, jei norite ne bet kokios pažinties, o svajojate apie princą ar princesę, jei netenkina bet koks darbas, o ketinate padaryti stulbinančią karjerą, nebandote iš dviejų blogybių rinktis mažesnės, o norite iš dviejų sėkmių rinktis didesnę, jei norite laimingai gyventi – knyga jums tikrai pravers.“
Įtraukiančią ir lengvai skaitomą knygą, kurioje profesorius G. Navaitis rėmėsi savo ilgamete mokymų ir konsultacijų patirtimi, išleido leidykla „Alma littera“. Su knygos autoriumi kalbėjosi žurnalistė Laisvė Radzevičienė.
Profesoriau, sakykite, ar streso lygį galima išmatuoti?
Streso lygis matuojamas balais. Žmonės, žinoma, skirtingi, vienam tas lygis gali būti vienoks, kitam – kitoks, tačiau egzistuoja statistika: kas per metus prarado artimą žmogų – 100 streso balų, kas išsiskyrė – 75 streso balai, kas susituokė – 50 streso balų, pakeitė darbą – 35, baigė universitetą – 30, pakeitė gyvenamąją vietą – 25 streso balai. Tai pokyčiai, prie kurių mes turime prisitaikyti.
Stresą aš prilyginčiau temperatūrai, – vieni jausis blogai, kai pakyla 37, kiti ir su 38 jausis puikiai.
Atkreipčiau dėmesį, kad šv. Kalėdoms yra skiriama apie 10 streso balų, nes reikia pasirūpinti dovanomis, vaišėmis ir pramogomis, o laiko kaip visada trūksta. Taigi, vertinant streso balais, Kalėdos kas mėnesį būtų tas pats, kaip vienos laidotuvės per metus.
Savo knygoje rašote apie tai, kad stresą valdyti yra įmanoma, tačiau žmogaus gyvenime juk būna situacijų, kai, rodos, žemė slysta iš po kojų, koks jau ten valdymas?
Prieš tūkstantį metų gydytojas ir filosofas Avicena atliko eksperimentą: šalia liūto narvo į kitą narvą uždarė ėriuką. Liūtas šokinėjo, riaumojo, o ėriukas kitame narve drebėjo. Po dviejų savaičių ėriukas nudvėsė, skrodimas parodė, kad mirtis jį ištiko dėl senatvinių kraujagyslių sistemos pokyčių. Patirdamas nuolatinį stresą, ėriukas per dvi savaites paseno.
Šis nelabai moksliškas, bet tikrai vaizdus eksperimentas iliustruoja šiuolaikinį požiūrį į stresą.
įsigijau knygą ir pasidomėjau straipsniu apie knygą. Straipsnyje visko perteikti neįmanoma. Nors minčių yra labai gerų ir čia – straipsnyje, bet siūlau įsigyti ir perskaityti knygą. Ji lengvai skaitoma, be įmantrių mokslinių sąvokų, kurias galima rasti kitų autorių darbuose.
„SĖKMĖS FORMULES į naują savo knygą sudėjęs „PSICHOLOGAS, PROFESORIUS „DR.” Gediminas Navaitis „profesoriškai”teigia..- STRESAS neatsiranda savaime..Streso lygis matuojamas(gaila profesorius nepaminėjo „prietaiso”, gal tinka ir stresui ir žemės drebėjimo balų matavimo prietaisas..) balais..šv. Kalėdoms yra skiriama apie 10 streso balų, nes reikia pasirūpinti dovanomis, vaišėmis ir pramogomis..Prieš tūkstantį metų gydytojas ir filosofas Avicena atliko eksperimentą: šalia liūto narvo į kitą narvą uždarė ėriuką..”
Nemažą atkarpą nugyvenęs „kaimo išminčius” tokiam šiandieniniam „psichologui, profesoriui, dr.” pasakytų.., gaila kad „sėkmės formulių profesorius” savo straipsnelyje konkrečiai neparašė, kokias jis sau, kaip žinovas, naudojo… Kaip ir ar dažnai jam teko „sėkmės formulių dėka užkaifuoti savoje laimėje”, kokia „sėkmės formulė sudirbo geriausiai”.. „Sėkmės formulių paslaptis žinantis psichologas, profesorius, dr.” Navaitis iš veido išraiškos nelabai atrodo, kad jam „sėkmės formulės” davė gyvenime „daug laimės”.. Šiandieninis „profesoriškas” STRESAS ankstesnių laikų tikrų psichologijos specialistų buvo įvardijamas kiekvienam galimam psichologinių problemų sulaukusiam žmogui konkrečiomis ir suprantamomis sąvokomis su atitinkamomis konkrečiomis rekomendacijomis, mirties atveju… begalinis liūdesys, širdgėla, baimė.., perdėtas jautrumas… Kaip ir anksčiau visiems žinomos, šimtmečiais išbadytos, vartotos ir vartojamos.. priklausomai nuo sveikatos, gyvenimo būdo „sėkmės formulės” suteikusios neilgą „laimę”, nuėmusios „stresą”… buvo alkoholis… Šiandiena alkoholis yra „atgyvena”, iš kanapių virvių nieks nepina, o „kaip sėkmės formulė” sudirbti užtraukus kanapės dūmą gali, dar kiti „ieškantys sėkmės formulių” uosto „koksą”(Ukrainos Zelia gali patvirtinti šią „sėkmės formulę”), kiti „sėkmės formulių ieškotojai” naudoja leidžiamus narkotikus(heroiną…)
Mažytis „ne profesoriškas” pastebėjimas šimtus metų iki lansberginio durnių laivo „eros”, kai dar nebuvo žemėje tokių „sėkmės formulių psichologų, profesorių..” visiems be išimties žmonėms prieš Kalėdiniai „rūpesčiai” nupirkti, padaryti artimiems žmonėms dovaną, kaip ir pačios Kalėdos, artimiems žmonėms išreikšti geriausius palinkėjimus… buvo visų visus metus labiausiai laukiama ir džiaugsmingiausia šventė….
P.S. „Sėkmės formulių žinovui” Navaičiui „streso matuoklis rodo”, kad artimo žmogaus praradimas „stresas 100 balų”.. Belieka patikslinti ankstesniame komentare išsakytą „netikslumą”.. Pas visus vyresnės kartos žmones būtinai, pas jaunesnius nebūtinai yra mirę artimi žmonės. Smetonos laikais, tarybiniais laikais pagalbas teikiančių psichologų nebuvo. Visais laikais žmonės susitvarkydavo, nugalėdavo juos užklupusį, Navaičio įvardytą „100 balų stresą”, kaip ir jų tėvai, seneliai.. patys, savo artimųjų, kaimynų, draugų.. padedami…, vieni greičiau, kiti lėčiau…
„Stresas neatsiranda savaime. Labai dažnai jis – blogų įpročių pasekmė“
Tas žodžio „yra“ praleidimas ir brūkšnys vietoj jo atrodo labai rusiškai.
Priešingai paplitusiam tikėjimui, žodis „yra“ lietuvių kalboje nėra draudžiamas.
Jo jo, „psichologo ir profesoriaus” Navaičio įvardytas „100 balų stresas” šiandieniniam „runkeliui” (tautos tatos Lansbergio Vyckos sugalvota vietinės populiacijos klasifikacija) „tikrai atsiranda, kaip blogų įpročių pasekmė”… Cha cha..
…tau jau ir bruksnelis atrodo rusiskai.Pats laikas kreiptis i Navaiti….nors manyc,kad ir anas cia bejegis.
…pona Navaiti seime buvo istikes tox stresas,kad uz mokesciu moketoju pinigus prisipirko arbatos servizu…ir buvo priverstas eit is seimo nervu ramintis kitur……
Įdomi ir naudinga knyga. Visiems rekomenduoju