Jūsų dėmesiui ištraukos iš Vokietijos Bundestago deputato Hansjoerg Mueller kalbos, kurią jis ketino skaityti š. m. gruodžio 4 d. Vilniaus konferencijoje „Europos Sąjungos ateitis – suverenių valstybių sąjunga“, tačiau neatvyko dėl ligos.
… Didieji koncernai neturi tėvynės, o turėdami valdžią ir pinigus yra pajėgūs kiekvienoje šalyje daryti savo įtaką politikai. Tuo jie atsakingus politikus priverčia tarnauti koncernų interesams, t. y. prieš savo šalį ir savo tautą.
Priešinga strategija, kuri gali atnešti sėkmę, reikalauja, kad kiekvienoje šalyje politikoje ir ekonomikoje atsirastų naujas patriotiškai nusiteikusių jėgų elitas, kuriam nacionaliniai interesai būtų svarbiausi.
Verslininkų sluoksnis turėtų priklausyti viduriniąjai klasei, nes tik vidurinioji klasė jaučia tamprų ryšį su savo Tėvyne.
Donaldas Trampas parodė pavyzdį, pasakydamas „America first“. Aš norėčiau visame Europos kontinente girdėti: Germany first, Poland first, Estonia first, Latvia first and – last but not least – Lithuania first!
Kaip Lietuva ir Vokietija gali ekonomiškai sėkmingai bendradarbiauti?
Lietuva turi didingą istoriją, iš kurios dabartinė lietuvių karta gali pasisemti jėgų. Vėlyvaisiais viduramžiais Lietuva buvo didžiausia Europos valstybė: ji driekėsi nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Prisiminkite tai, mieli lietuviai, kiek daug audrų savo garbingoje istorijoje jau patyrėte ir dar patirsite.
Neskatinkite savo jaunosios kartos emigruoti į Vakarus. Suteikite savo jaunimui geras galimybes dirbti ir gyventi jūsų nuostabioje šalyje. Tam būtina sukurti darbo vietas, kurios užtikrintų stabilias pajamas.
Kaip turėtų būti kuriamos darbo vietos? Pavyzdžiui, skatinant užsienio įmones investuoti Lietuvoje, o ne kur nors kitur. Ir nepamirškite sukurti savo viduriniąją klasę, nes tik viduriniosios klasės atstovams priklausančios įmonės lieka ištikimos savo šaliai.
Lietuvos vyriausybė turėtų kurti specialiasias programas, skatinančias savo viduriniosios klasės vystymąsi, ir kurios būtų naudingos tik lietuviškoms įmonėms. …
Nuosekliai vykdykite „Pirmiausiai Lietuva“ politiką, nesileiskite klaidinami „lygiateisės“ Europos didžiųjų šalių simfonijos trenksmo. Stabdykite, kur tik galite, gerovę griaunančius Briuselio centralistus.
Mes, vokiečiai, ir mūsų viduriniosios klasės įmonės tame mielai norėtume būti jūsų partneriais.