2025-02-25, Antradienis
Naujienlaiškis

Norvegijos arktinis regionas prašo ES Komisijos nustatyti 26 valandų darbo dieną

Šiauriausias Norvegijos regionas paprašė Europos Komisijos suteikti jam leidimą nustatyti laiko juostą su 26 valandų dienomis.

Atsiprašau? Pakartokite tai dar kartą.

Tradicinės (nuobodžios) 24 valandų dienos: lauk. Šiuolaikinės (revoliucinės) 26 valandų dienos: įvestos.

Šiuo keistu planu, kurį propaguoja vieno Arkties rato miestelio, esančio netoli Rusijos sienos, meras, siekiama padidinti vietos vertybes, pailginti šeimos laiką ir pritraukti į regioną naujų gyventojų. Visos idėjos gražios, tačiau praktiškai detalės lieka geriausiu atveju miglotos.

Laiške Europos Komisijai, kuri patvirtino, kad gavo prašymą, regionas prašo ES institucijos nurodyti Norvegijos valdžios institucijoms pritarti laiko juostos, kurioje vietoj 24 valandų dienos būtų 26 valandos, sukūrimui.

Kaip naujosios laiko juostos veiktų praktiškai?

Laiško autorė Vadsø merė Wenche Pedersen nėra tikra. „Apie tai daug negalvojome”, – sakė ji. „Laikrodis nuo 12 persikels į 13… ir turime pažiūrėti, kaip tai vyks. Nemanau, kad jie pasakys „taip”, todėl apie visas detales dar negalvojome”.

Tiesa.

Pedersen teigimu, regionui sunkiai sekasi pritraukti naujų gyventojų. Tačiau meras tikisi, kad tai pasikeis, parodžius unikalias regiono vertybes.

„Įgyvendindami projektą „MOREtime” siekiame švęsti ir propaguoti šį unikalų gyvenimo būdą, siūlydami žmonėms galimybę daugiau kokybiško laiko praleisti užsiimant tokia veikla kaip žvejyba, medžioklė, naujų kalbų mokymasis ar tiesiog buvimas su artimaisiais”, – laiške sakė Vadsø.

„Kas yra gero gyvenant čia? Tai laikas”, – sakė ji „POLITICO”.

„Mes nebėgiojame paskui autobusus ar traukinius, nereikia ilgai keliauti į darbą ir pan.”, – pridūrė ji. „Esame labai patenkinti, kad gyvename Norvegijos dalyje, kur turime daugiau laiko pabūti su draugais, su šeima ir kartu.”

Pedersen tikisi, kad pailginus dienų trukmę daugiau žmonių bus įkvėpta persikelti gyventi į atokų regioną. Užtikrinti, kad vietovė būtų apgyvendinta, yra „svarbiau nei bet kada anksčiau” atsižvelgiant į Rusijos karą prieš Ukrainą, pridūrė Pedersen.

„Mums patinka mūsų gyvenimo būdas ir manome, kad tai galėtų būti labai įdomu, ypač šeimoms su mažais vaikais”, – sakė meras. „Manau, kad tai ramesnis ir geresnis kasdienis gyvenimas nei, pavyzdžiui, dideliame mieste”.

Ar tai iš tikrųjų galėtų įvykti?

Norvegija nėra ES narė, tačiau šalis priklauso Europos ekonominei erdvei (EEE). Nors vasaros laiko režimą reglamentuoja ES direktyva, ar ji turi įgaliojimus kurti atskiras laiko juostas, yra kitas klausimas.

Pasak Komisijos pareigūno, laiko juostos yra pačių šalių reikalas, todėl mažai tikėtina, kad ES galės patenkinti regiono prašymą.

Vis dėlto Pedersen tikisi bent jau paskleisti žinią apie šiaurės Norvegijos unikalumą.

„Šiuo požiūriu esame vienas turtingiausių Europos regionų, nes […] turime daugiau laiko”, – sakė Pedersenas.

Šaltinis

https://www.politico.eu/article/norway-arctic-region-asks-eu-commission-for-26-hour-day/

2 KOMENTARAI

  1. Ot, įdomu – kuris žingsnis gali labiau patraukti svieto dėmesį:
    – mūsų sostinės „strategų”, palaiminusių ekskrementais atsiduodantį reklaminį filmuką,
    ar norvegų, sumaniusų parą prailginti iki 26 valandų?

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Neringa Lašienė. Išlaisvinti Vytį. Kas išsigando laisvės?

Kovo 11-osios Lietuvoje laisvas baltojo raitelio skrydis kažkam labai nepatiko Šimtmečius siekiančią Lietuvos valstybės praeitį simbolizuoja Lietuvos...

Nepaisant rinkėjų posūkio į dešinę, Vokietijoje matysime tos pačios politikos tęstinumą

Sekmadienį, vasario 23 d., vykusius Vokietijos nacionalinius rinkimus laimėjo centro dešiniųjų CDU/CSU aljansas, surinkęs 28,5 proc. balsų, o...

Kaip Vokietija finansavo Rusijos karą prieš Ukrainą

Tekstas iš Audriaus Bačiulio veidaknygės Vokietijos verslininkai pervedė Rusijai milijardus eurų už dujas. Angelos Merkel vyriausybė ignoravo Ukrainos perspėjimus...

Vytautas Sinica įregistravo siūlymą leisti VSAT naikinti laikinus leidimus gyventi Lietuvoje

Siekiant efektyviau kontroliuoti migraciją, siūloma Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) suteikti įgaliojimus naikinti laikinus leidimus gyventi Lietuvoje. Mišrioje Seimo...