Krikščionių demokratų partijos lyderis Fridrichas Mercas (Friedrich Merz), kuris, panašu, netrukus gali tapti Vokietijos kancleriu, kalbėdamas apie maždaug milijoną Sirijos imigrantų, vartoja aštrią retoriką. „Didelė jų dalis turi vykti namo“, – pastebi jis.
Vokietija, skirtingai nei Švedija, pilietybę suteikė tik mažesnei daliai savo imigrantų iš Sirijos.
Visai kitaip yra Švedijoje, kur keturi iš penkių atvykėlių iš Sirijos jau sugebėjo gauti Švedijos pasus (daugelis iš dabartinės vyriausybės), todėl grįžtamoji migracija tampa neįmanoma, jei Švedija laikysis savo tarptautinių įsipareigojimų ir toliau priklausys ES.
Fridrichas Mercas, Krikščionių demokratų partijos (CDU) lyderis, taigi ir kandidatas į Vokietijos kanclerio postą prieš artėjančius naujus rinkimus, kritikuoja dabartinę Vokietijos migracijos politiką ir reikalauja, kad didelė dalis Sirijos imigrantų būtų grąžinti į savo tėvynę.
Duodamas interviu visuomeniniam transliuotojui ARD, F. Mercas tvirtino, kad tik „trečdalis“ atvykusiųjų iš Sirijos Vokietijoje yra integruoti ir dirba, o „du trečdaliai nedirba“.
„Nemažai jų gali grįžti, o daugelis privalo grįžti“, – sakė F. Mercas, kuris taip pat pabrėžė, kad didelė dalis imigrantų iš Sirijos yra jauni vyrai.
F. Mercas akcentavo, kad tie, kurie nėra „integruoti“, tampa didžiule našta Vokietijos mokesčių mokėtojams. Remiantis oficialia statistika, Vokietijoje gyvena apie milijonas žmonių, atkeliavusių iš Sirijos. Iš jų 210 000 dirba, 250 000 „ieško darbo“ ir dar 150 000 yra bedarbiai.
Po Bašaro al Asado žlugimo Sirijoje diskusijos apie grįžtamąją migraciją įgavo pagreitį visoje Europoje. CDU seserinė partija Bavarijoje, CSU, taip pat pritaria greitai deportacijai, ypač nusikaltėlių. CSU frakcijos lyderis Bundestage Aleksandras Dobrindtas (Alexander Dobrindt) kalbėjo, kad savanoriškai sugrįžtantys asmenys turėtų gauti finansinę paramą, o nusikaltėliai turėtų būti deportuojami nedelsiant.
Tačiau šie pasiūlymai susilaukia ir pasipriešinimo. Žalieji, su kuriais CDU planuoja bendradarbiauti po vasario mėnesio rinkimų, jau atmetė raginimus masiškai grąžinti atgal imigrantus iš Sirijos. Lamija Kador (Lamya Kaddor), partijos atstovė vidaus klausimams, kritikuoja CDU poziciją.
„Derindama grąžinimo reikalavimus su finansinėmis paskatomis, CDU parodo, kad migracijos politiką naudoja kaip medžiagą rinkimams“, – sakė ji.
Lamija Kador mano, kad daugelis atvykusiųjų iš Sirijos jau tapo Vokietijos piliečiais ir prisideda prie visuomenės gyvenimo.
Taip pat ir Socialdemokratų partija (SPD) kaltina CDU neetiškumu.
„Kalbėti apie deportacijas dabar, kai Sirijoje padėtis tokia neapibrėžta, yra ciniška ir negarbinga“, – sakė SPD frakcijos vadovo pavaduotojas Dirkas Vyzė (Dirk Wiese).
Kita vertus, partija Alternatyva Vokietijai (AFD) pritaria CDU reikalavimams ir reikalauja imtis dar griežtesnių priemonių. Nors CDU vis dar atsisako bendradarbiauti su AFD, abi šios partijos dabar pasisako už griežtesnę migracijos politiką. Tikimasi, kad šios diskusijos bus lemiamos prieš artėjančius 2025 m. vasario mėn. rinkimus, nes migracijos klausimas šiuo metu dominuoja Vokietijos politiniuose debatuose.
Vokietija, Italija, Švedija ir t.t. Parašykite geriau plačiau apie padėtį Lietuvoje, ką NS jau pateikė ar ruošiasi pateikti svarstymui Seime šiuo klausimu?
Fridricho Merco Krikščionių demokratų partija (CDU) yra atsakingą už šitą bordaką ir Europos eilinį supartalinimą, milžinišką žalą, vadinasi, ir jis pats taip pat. Švedai, kaip ir lietuvių elitas, yra kvanktelėję, ne daugiau, dirbantys priešų naudai.
„lietuvių elitas“? Lietuvos elitas nėra kvanktelėjęs.
…nes jis nematomas.Ka matom – ne elitas,su mazom isimtim.Norint ji ivardint,reik gerokai pasukt galva…