2025-01-12, Sekmadienis
Naujienlaiškis

Päivi Räsänen apeliacinio teismo procesas atidėtas vieneriems metams.

Politikė sako, kad toks ilgas procesas atbaido naudotis saviraiškos laisve.

Helsinkio apeliacinis teismas paskelbė Päivi Räsänen bylos, kurios pirmasis etapas kovo mėnesį buvo baigtas krikščionio parlamentaro pergale, posėdžių datas.

2023 m. rugpjūčio 22–24 d. apeliacinis teismas turėjo išklausyti Räsänen ir jos kaltinimą, vadovaujamas bylą pralaimėjusio valstybės prokuroro. Krikščionių demokratų politikę ir Biblija tikinčią krikščionę Helsinkio teismas vienbalsiai išteisino dėl neapykantos homoseksualams kurstymo, kai viešai išreiškė savo nuomonę apie tai, ką Biblija sako apie seksualumą ir santuoką.

Räsänen sakė tikintis, kad naujas teismo procesas įvyks anksčiau. Ruduo pirmiausia buvo numatytas kaip laikas, kai bus išspręstas apeliacinis skundas. „Iš mano pusės, ikiteisminis tyrimas ir teisminis procesas vyksta jau daugiau nei trejus metus ir tęsis dar ilgus metus“, – sakė krikščionių parlamentaras.

„Man gaila, kad šis procesas užtrunka taip ilgai, nes vien tai, kad vyksta teismas, net ir be apkaltinamojo nuosprendžio, riboja saviraiškos laisvę“, – sakė ji. „Kaltinimai, tardymai ir teismai kelia visuomenės baimę pareikšti savo įsitikinimus. Raginu visus naudotis žodžio ir religijos laisve, nes tai yra geriausias būdas užkirsti kelią savicenzūrai, kuri nutildo atviras diskusijas“.

„Tačiau esu tikra dėl būsimo posėdžio ir esu patenkinta apygardos teismo sprendimu. Mano požiūriu, pergalės apygardos teisme būtų visiškai pakakę, tačiau aukštesnės instancijos teismų išteisinamieji nuosprendžiai turi platesnę reikšmę“.

Ji tikisi, kad byla, net jei ji bus perduota iki Suomijos Aukščiausiojo Teismo, „pasitarnaus kaip teisinis gairės dėl bet kokių panašių kaltinimų ateinančiais metais. Tikiuosi, kad ateityje niekas kitas nesusilauks panašių kaltinimų“.

Päivi Räsänen tvirtino, ką yra sakiusi anksčiau: „Asmeniškai aš esu pasirengusi ginti žodžio ir religijos laisvę visais reikiamais įstatymų lygmenimis, net jei reikia, Europos Žmogaus Teisių Teisme“.

 

1 KOMENTARAS

  1. Stebint tai, kas aplink vyksta, norom nenorom peršasi išvada, kad labai patogu apsimesti, jog tarp gėjų ir homoseksualų nėra skirtumo, jog gėjai = homoseksualai?
    Jei skirtumo nebūtų, kam reikėtų to kito apibūdinimo, kam reikėtų ligi tol buvusiam šnekamosios k. žodžiui* suteikti sąvokos statusą? Juk ne šiaip tuo pasirūpinta, ne šiaip nesitenkinta sąvoka „homoseksualizmas”? A ne todėl, kad net Lietuvoje, nekritiškai kopijuojančioje viską, kas nelietuviška, ne visi homoseksualūs žmonės sutinka jų privatų gyvenimą viešu paversti, ne visiems patinka viešumoje elgtis, tartum jie būtų viduramžių turgaus cirko juokdariai? Kad daugelio jų orumas, subtilumas, puikus išsilavinimas ir išauklėjimas neleidžia reikalauti laikyti juos tuo, kuo jie nėra? Kad jie nesutinka, jog jų, nelygu kokių vabalų ar kt. žemės padarų, vienintelė vertė – sangulavimas?.. Na, o tiems kitiems labai naudinga, jei kas, apsimesti, jog jie – tas pat, kas homoseksualai?

    ……………………………
    * 1992 m. EN-LT žodynas: gay = 1) linksmas; 2) nedoras, ištvirkęs; 3) ryškus, margas, blizgus

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkiasdešimt trečioji (sausio 11) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainos pajėgos agresoriaus teritorijoje surengė smūgių seriją dronų spiečiais. Smūgių mastą leidžia įvertinti rusų teiginys,...

Meloni: „Pavojus demokratijai kelia Sorosas, o ne Muskas“

Zoltán Kottász Konservatyvioji Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni užsitraukė kritikų nemalonę dėl teiginių, kad jos vyriausybė pasidavė užsienio...

Teresė Kezienė. APIE TIESĄ IR PRABUDIMĄ

Būna įdomių atsitiktinumų. Vienas man nutiko prieš dvejus, gal trejus metus. Lukiškių aikštėje grupelė žmonių giedojo Lietuvos himną. Nors...

Edmundas Paškauskas. Visata po Didžiojo Sprogimo: intelektų margumynas ir humanistika (I)

Priešistorė 1. Visatą valdantys elgsenos dėsningumai Visatos istorija stebina ir žavi savo nepaprastu dinamiškumu bei sudėtingumu. Nuo pat Didžiojo Sprogimo Visata...