2025-01-13, Pirmadienis
Naujienlaiškis

Parlamentarai prašo R. Šimašių nutraukti iniciatyvą pervadinti K. Škirpos alėją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas inicijavo raštą Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui dėl Kazio Škirpos alėjos pervadinimo. Kreipimesi parlamentarai prašo R. Šimašiaus nepalaikyti ir nutraukti iniciatyvos pervadinti K. Škirpos alėją svarstymą Vilniaus m. savivaldybės taryboje. Raštą Vilniaus m. merui pasirašė devyni skirtingų Seimo frakcijų nariai, tarp jų: Arūnas Gumuliauskas, Paulius Saudargas, Vytautas Juozapaitis, Stasys Šedbaras, Andrius Kupčinskas, Eugenijus Jovaiša, Povilas Urbšys.

„Esame įsitikinę, kad iniciatyva pervadinti K. Škirpos alėją dėl tariamo jo asmenybės kontraversiškumo yra nepagrįsta, kelianti įtampą ir skatinanti visuomenės susipriešinimą. Vieša Lietuvos istorinių asmenybių „revizija“, pvz., K. Škirpos, A. Ramanausko-Vanago ir t. t., pasiremiant abejotinais argumentais, visiškai atitinka Kremliaus ir jo šalininkų Vakaruose vykdomos Lietuvos antisovietinės ir antinacinės kovos kompromitavimo kampanijos tikslus. Atsižvelgdami į tai, prašome R. Šimašiaus nepalaikyti ir nutraukti šios iniciatyvos svarstymą Vilniaus m. savivaldybės taryboje“, – teigė A. Ažubalis.

Pasak L. Kasčiūno, Vilniuje netrūksta paminklų ir pavadinimų, šlovinančių tikruosius totalitarinių režimų kolaborantus.

„Vertindami praėjusio laikmečio ir sudėtingų istorinių aplinkybių metu išsakytus teiginius, negalime prisiimti teisuolių vaidmens ir vertinti juos vien per dabarties prizmę, nes tai dažnai nuveda prie absurdo. K. Škirpa pirmasis iškėlė trispalvę Gedimino bokšte – jo dėka sausio 1 d. minime vėliavos dieną, kurios, vadovaujantis iniciatyvos pervadinti Škirpos alėja autorių logika, irgi turėtumėme atsisakyti.

Siūlau merui ir iniciatyvos autoriams sutelkti dėmesį ir pagaliau atsikratyti tikruosius kolaborantus šlovinančių atminimo ženklų Vilniuje“, – teigė Seimo narys.

BNS Spaudos centras

3 KOMENTARAI

  1. dėl tariamo jo asmenybės kontraversiškumo – ? Tai kad istorikų vertinimai gana vienareikšmiški, jis ne tariamai, o labai realiai kontraversiška asmenybė. Pasiskaitykite tekstus, ponai parlamentarai. Nebe XXa. pradžia, o taip manipuliuoti kaišiojant Kremlių dėl pronacišku tapusio veikėjo apgailėtina. Liudas Gira irgi jaunystėje Lietuvos saugumą kūrė, gal kokią lentą jam pakabinam?

  2. Pritariu Gedeminui, kad tie koloborantai prieš Lietuvą turėtų būt aiškiai įvardyti ir tai neaišku ar jis lietuvis ar žydas. O tokių yra , bet jie istorikų turėtų būt aiškiai įvardyti..O Vilniaus meras krito iki žemiausio lygio.

  3. Man 71-eri. Man būtų gėda turėti tokį sūnų kaip Šimašius. Man būtų gėda žmonėms į akis žiūrėti, kad išauklėjau jį šitokiu. Man ir baisu, kai iš šitiek seimūnų pasirašė tik 9. Dar baisiau dėl lietuvaičių, kurie renka tokius kaip likusieji. Todėl manau, kad, kai šitokia padėtis, nepriklausoma Lietuva tą nepriklausomybę greit praras, nes peršasi išvada, jog Lietuvos žmonėms nepriklausomybės nereikia.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Arvydas Akstinavičius. „Šalin rankas nuo „Sodros“!

Jau ne vieną dešimtmetį privatus verslas gašliai dairosi į „Sodrą“, siekdamas pabizniauti Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sąskaita....

Edvardas Čiuldė. Kaip keitėsi laisvės skoniai, bėgant metams? (II)

Prieš daugelį metų Kovo 11-osios proga rašiau: Šįkart leiskite tarstelėti keletą žodelių apie laisvę jau ne metafizine, atitraukta prasme,...

Teresė Kezienė. APIE TIESĄ IR PRABUDIMĄ

Būna įdomių atsitiktinumų. Vienas man nutiko prieš dvejus, gal trejus metus. Lukiškių aikštėje grupelė žmonių giedojo Lietuvos himną. Nors...

Jonas Ivoška. Kodėl mūsų politikai nenori tobulinti savo valstybės modelio?

Informacijos šaltinių įvairovė išryškina ne tik demografinės situacijos Lietuvoje apgailėtinumą, bet padeda aptikti ir kitų gyvenimo sričių „klampiąsias“...