2025-01-11, Šeštadienis
Naujienlaiškis

Pasaulio ekonomikos forumas 2023 m. metiniame susitikime planuos, kaip kovoti su dezinformacija


Tarptautinė grupė nori numatyti priemones ir sušvelninti tai, kas, jos nuomone, yra dezinformacija.

Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) – nerenkama pasaulinė organizacija, siekianti „formuoti pasaulines, regionines ir pramonės darbotvarkes”, paskelbė savo 2023 m. metinio susitikimo darbotvarkę, į kurią įtraukta diskusija apie kovą su „dezinformacija”.

Diskusija pavadinta „Kova su grėsmėmis juodųjų gulbių amžiuje” ir vyks 2023 m. sausio 18 d. 9 val. ryto rytų įprastiniu laiku.

Diskusijos aprašyme dezinformacija neapibrėžta, tačiau teigiama, kad „įvairūs veikėjai” turi galimybę „vis plačiau skleisti dezinformaciją”. Šie gebėjimai, anot WEF,  didina „grėsmes, kurios anksčiau buvo laikomos išskirtinėmis”.

Diskusijos metu pranešėjai aptars, kaip numatyti priemones, sumažinti ir atremti šias grėsmes, kurias esą didina dezinformacija.

grupė dezinformacija laiko WEF kritiką ir iššūkį pagrindiniams Covid-19 naratyvams

Nors grupės aprašyme dezinformacija neapibrėžiama, neseniai paskelbtame pranešime, kuriuo reklamuojamas WEF metinis susitikimas, teigiama, jog ši grupė dezinformacija laiko WEF kritiką ir iššūkį pagrindiniams Covid-19 naratyvams.

Šiame aprašyme WEF skundžiasi dėl prieš jį nukreiptos „dezinformacijos kampanijos”. WEF pateikia nuorodą, kurioje WEF vykdomasis direktorius Adrianas Monckas teigia, esą prieštaringai vertinamo WEF šūkio „Nieko neturėsi ir būsi laimingas” kritika yra susijusi su „dezinformacijos kampanija”.

Be kita ko, minėto šūkio kritiką vadindamas dezinformacija, A. Monckas taip pat apgailestauja dėl tariamos „dezinformacijos, susijusios su COVID-19 ir vakcinomis”.

Monckas visa tai vadina ne tik dezinformaciją, bet ir teigia, kad „dezinformacija žlugdo žodžio laisvę”, bei ragina „imtis veiksmų, kad melas nebūtų priimamas kaip tiesa”.

Šis A. Moncko pranešimas yra vienas iš daugelio pavyzdžių, kai WEF siekia cenzūruoti tai, kas, jo nuomone, yra dezinformacija.

WEF ir jo posėdžiuose dalyvaujantys pasaulio lyderiai anksčiau yra nurodę, kaip didžiosios technologijos bendradarbiauja su tokiomis tarpvyriausybinėmis organizacijomis kaip Jungtinės Tautos (JT) kovojant su dezinformacija, reikalavo, kad socialinės žiniasklaidos bendrovės užkirstų kelią „gandams”, ir ragino naudoti dirbtinį intelektą dezinformacijai cenzūruoti.

Šaltinis: reclaimthenet.org

1 KOMENTARAS

  1. Taip, dirbtinis intelektas tikrai gali atpažinti dezinformaciją. Tik kuo maitinsis sąmokslo teorijų platintojai? Kas jiems sukurs naują naratyvą? Kas bus ta auka, kurios reikia miniai?

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Algirdas Patackas. Niekada jie netaps broliais… arba kaip gimsta tauta

Jaunutė ukrainiečių poetė Anastasija Dmitruk parašė eilėraštį, kuris akies mirksniu pasklido tarp visų rusiškai suprantančių interneto skaitytojų. Kas...

Kviečiama į paminėjimą: nekaltumą vertina ne komisijos ar istorikai, o tik teismas

2025 m sausio 12 d. Ukmergėje, Lėno miestelyje ir Lėno miške minimas žymiausias Vyčio apygardos partizanų mūšis su...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkiasdešimt antroji (sausio 10) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainos pajėgos vėl dronais atakavo agresoriaus teritoriją. Sprogimai fiksuoti Gatchina acetono gamyklos teritorijoje (Leningrado sritis),...

Vytautas Sinica. Politiniai nekrologai ir Trampo imperializmas?

Ne visada pasidalinu „Už balos“ laidomis, kuriose aptariam pasaulio politikos reikalus su JAV lietuviu advokatu Povilu Žumbakiu. Manau,...