Lietuvos žmogaus teisių organizacijos kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą dėl šalies žiniasklaidoje įsivyravusios patyčių antikultūros.
Žurnalistai ima viešai žmones žeminti. Kai kurie jų, siekdami pigaus populiarumo, agresyviai niekina atskiras visuomenės grupes, menkina valstybės institucijas ir niekina demokratiškai išrinktus valstybės vadovus. kai kurie jų atvirai ragina kovoti su kitaminčiais ir kitokia nuomone. Žiniasklaidoje neretai tendencingai ir nepagrįstai platinamas atstumiantis korumpuotos ir smurtaujančios Lietuvos valstybės įvaizdis, kuriama nesaugi, atgrasi ir slogi šalies moralinė aplinka, skatinanti nepasitikėjimą valdžia ir valdžios institucijomis. Dėl to visuomenėje auga nusivylimas savo valstybe, kartu didėja nevaldoma masinė piliečių emigracija.
Lietuvos žmogaus teisių organizacijų nuomone, patyčių skleidėjams turėtų būti taikomos sankcijos, bet visuomenė apie tas sankcijas nieko nežino. Todėl Žurnalistų etikos inspektoriaus prašoma suteikti informaciją, kiek ji atliko tyrimų dėl viešo pasityčiojimo iš asmens, visuomenės grupių ar konstitucinių vertybių, kiek ji inicijavo tyrimų dėl viešų asmens nekaltumo prezumpcijos pažeidimų, atvirų raginimų diskriminuoti asmenis dėl jų pažiūrų ar religinių bei kitokių įsitikinimų.
Viešai nuomonę reiškiantiems asmenims, siekiantiems įžeisti, pažeminti ar įskaudinti kitą žmogų arba visuomenės grupę, t.y. patyčių skleidėjams, taip pat asmenims, nesąžiningai viešai pažeidusiems kito asmens nekaltumo prezumpciją, viešai raginantiems kovoti su kitaminčiais ir tuo būdu varžyti kitų piliečių konstitucines teises bei laisves, turi būti taikomos sankcijos, kad jų pigaus populiarumo siekis nebūtų tenkinamas žmonių orumo, jų žeminimo, valstybės bei visuomenės menkinimo ir žmogaus teisių suvaržymo sąskaita,- sakoma žmogaus teisių organizacijų pareikšime.
Su dokumento tekstu galima susipažinti Lietuvos žurnalistų sąjungos tinklalapyje
SRTF remiama programa „Pilietinė – teisinių žinių visuomenė”