Publikacijoje „Žurnalistai skelbia dezinformaciją apie elektromagnetinę spinduliuotę” profesorius Jonas Grigas rašė, kad Lietuvoje ruošiamasi diegti 5G ryšių sistemą, kad jis nėra nei jos priešininkas, nei šalininkas. Ši sistema pasitarnaus verslui, tačiau kartu labai padidins aplinkos elektromagnetinę taršą.
Anot profesoriaus, ši 5G ryšių pusė žiniasklaidos nutylima. Yra šimtai mokslinių straipsnių, įrodančių, kad nejonizuojanti mikrobanginė spinduliuotė sukelia įvairias ligas, įskaitant vėžį (žiūr. pvz. www.esmogas.lt), tačiau Lietuvos telekomunikacijų bendrovių ir valstybinių institucijų atstovai, net kai kurie universitetų mokslininkai, nepaskaitę tų straipsnių, neigia elektromagnetinės spinduliuotės žalą žmonių sveikatai.
Atsiliepdamas į tai skaitytojas Domas klausia profesoriaus: kodėl jūs akcentuojat tik vieną šio reiškinio (mikrobangų fono) pusę?
Aš esu fizikas (jūsų buvęs studentas) ir manau kažkiek suprantu šiuos reiškinius. Visiškai sutinku su tuo, kad mikrobangos veikia gyvus organizmus (nesvarbu 5G, 4G, 3G ar visos kitos). Kiek smarkiai veikia (veikia – tai nebūtinai kenkia) yra didelis klausimas ir mokslo visuomenė negali užtikrintai pasakyti kur yra ta „kritinė” riba.
Čia galima analogiją su paprasta šiluma padaryti: šiluma yra būtina žmogui išgyventi, bet per didelis šilumos kiekis žudo. Tad kur čia riba yra? Viskas priklauso nuo pačio žmogaus. Šiauriečiai prie 40 C jau krenta kaip musės, o pietiečiams – vienas juokas. Šilumos kenkimo poveikis yra subjektyvus, jei ta šiluma nėra labai didelė.
Tas pats ir su mikrobangom: jei sėdit prie 500W galios šaltinio- tikrai iškepsit, bet jei sėdit prie 1W šaltinio tai matyt neiškepsit, nes dar niekas neiškepė. Bet ar tas 1W sukelia ilgalaikį poveikį?
Aš nežinau. Tikriausiai kažkiek kenkia. O gal kaip tik yra naudinga pasėdėti prie silpno mikrobangų šaltinio? Šito klausimo irgi niekas negali atsakyt. Yra žinomas tik akivaizdus faktas, kad silpnų mikroabangų poveikis žmogui nedaro kritinio poveikio (kitaip per 20 metų visi jau būtume išmirę). Jūsų pateikti straipsniai rodo, kad GALBŪT yra šioks toks žalingas poveikis. Visiškai su tuo sutinku. Bet yra ir kita šio reiškinio pusė.
Gal galėtumėt taip pat parašyti apžvalgą (ypač tiems jūsų sekėjams, kurie šventai klausosi jūsų žodžio) ką žmonijai davė tos ore sklandančios mikrobangos. Kiek jos prisidėjo bendrai prie mokslo ir atskirai prie medicinos vystymosi? Ką mokslui duoda greita informacijų sklaida? Kiek ligų tos mikrobangos padėjo išgydyti (netiesiogiai ir tiesiogiai)? Ir jei pasaulyje yra padidėjusių tam tikrų susirgimų dėl mobilaus telefono poveikio (kas manau yra neginčijama), aptarkite kaip šiuolaikinė medicina su tais susirgimais tvarkosi (pvz. palyginus su tuo kaip medicina tvarkėsi su panašiomis ligomis prieš mikrobangų išsiplėtojimą).
Tada viską reikia sudėti ant svarstyklių lėkštučių ir žalą pasverti su mokslo progresu. Ir manau rezultatas bus akivaizdus. Jūs ir pats tą tikrai gerai suprantat. Bėda yra tame, kad jūsų didžioji dalis auditorijos ir sekėjų yra samokslo teorijų mylėtojai, antivaxeriai, moksliniai crackpotai (prisiminus tą veikėją iš spaudos konferencijos) ir kai jūs teigiate, kad mikrobangų spinduliuotė kenkia žmogui, jiems tai yra penas ausims ir jų protams ir jie nesugeba suprasti ką tos mikrobangos duoda, o vien tik Corona tipo virusus sukuria.
Aš nebijau mikrobangų spinduliuotės, nes jos yra labai naudingos mūsų visų progresui, bet aš nelaikau ir Wifi stotelės po lova, nes viskam yra sveikas protas.
Perduokite fizikams šiuos video. Ten aiškiai paaiškintas mikrobangės poveikis aplinkai, maistui ir ląstelei.
Taip pat nurodyta, kaip visa tai performuoti į teigiamą spinduliavimą.
Visa esmė torsioniniame spinduliavime.
https://www.youtube.com/watch?v=_iq6Mmz9Wbo
Gėda skaityti tokį straipsnį, ir dar tariamo fiziko. Lyginti 1G su 5G ar naturalią jonizuojančią spinduoliuotę ir sakyti kad tai nekenkia, tai yra savo bukumo ir nemokšiškumo demonstravimas. Akademikui tikrai gėda už tokį buvusį studentą.
Matomai gerb akademikas J. Grigas dabar nagus graužiasi kad tokio lygio fiziką Domą į gyvenimą paleido. Stebėjau tą konferenciją, kurioje nei vienas spendimus priimantis asmuo iš vyriausybės ten nedalyvavo, Su panašaus lygio laop Domas ”fizikais” mokslų daktarais netgi dirbti tenka, galiu paviešinti jų išsilavinimo lygį. Jeigu žmogus Domas nesupranta kuo skiriasi tie pavadinimai 1G, 2G 3G ir taip toliau, tai būdamas inžinierius mechanikas galiu LIAUDIŠKAI PAAIŠKINTI kad iki jonizuojančios spinduliuotės lieka paskutinis žingsnelis. O gal ponas Domas kad ir prie jonizuojančios spinduliuotės nors labai mažos verta pasėdėti? O gal ponas Domas gali paaiškinti kur dingo tokie maži sutvėrimai uodai?