Po masinių, daugiau nei milijoną peruiečių sutraukusių protestų Peru Vyriausybė atšaukė Nacionalinę mokymo programą, kurią tėvai pasmerkė dėl įtrauktos gender ideologijos.
Lapkričio 24 d. Peru Švietimo ministerija pranešė, kad 2009 m. įsigaliojusi Nacionalinė mokymo programa bus grąžinta į mokyklas. Šioje versijoje nėra gender ideologijos elementų, kurie buvo įtraukti į 2016-ųjų metų versiją, patvirtintą 2017-iesiems.
Tėvų grupė, kuri veikė naudodama grotažymę #ConMisHijosNoTeMetas (liet. Nelįsk prie mano vaikų), šį veiksmą vadina „nauja tėvų pergale“.
Populiacijos tyrimų instituto (angl. Population Research Institute) Lotynų Amerikos mokslininkas Sergio Burga pranešime agentūrai ACI Prensa, kuris buvo išverstas Nacionalinio katalikų registro, sutiko, kad ministerijos sprendimas atšaukti 2016 m. mokymo programą buvo „didžiulė pergalė tūkstančiams tėvų, kovojusių po grotažyme #ConMisHijosNoTeMetas“.
Švietimo ministerija patvirtino pagrindinio ugdymo Nacionalinę mokymo programą 2017-iesiems metams 2016 m. antroje pusėje nepaisydama tėvų, mokytojų ir Katalikų Bažnyčios kritikos.
Tėvų iniciatyva #ConMisHijosNoTeMetas 2017 m. kovo mėnesį suorganizavo protestus visoje šalyje, pritraukdama daugiau nei 1,5 mln. šalies gyventojų išreikšti prieštaravimą genderizmo ideologijai.
Peru Vyskupų konferencija (isp. Conferencia Episcopal Peruana) taip pat kritikavo naująją programą dėl to, kad ši įtraukė „sąvokas, kylančias ne iš šalies Konstitucijos, bet iš vadinamosios gender ideologijos“.
2017 m. rugpjūčio mėnesį Peru Aukščiausiasis Teisingumo Teismas priėmė kitai tėvų grupei Parents in Action palankų sprendimą. Ji buvo pareiškusi ieškinį Švietimo ministerijai teigdama, kad mokymo programa yra žingsnis vaikų indoktrinacijai gender ideologija.
versta iš Victory for peruvian parents as schools remove gender ideology from schools
Šaunuoliai peruiečiai – tėveliai, kad protestavo,, o Peru Vyriausybė, kad reaguoja į savo valstybės piliečių išreikštą nuomonę. Būtų puiku, kad ir mūsų valdžia taip reaguotų į LIETUVOS piliečių išreikštą nuomonę į nemažą dalį dalykų: pvz. lietuvių kalbos išsaugojimą, Lukiškių aikštės sutvarkymą, kad nebūtų gėda prieš atvykstančius ir t.t.