2025-01-10, Penktadienis
Naujienlaiškis

PiS Lenkijos rinkimuose surinko daugiausiai balsų, bet daugumą galimai formuos opozicija

D. Tuskas

laikmetis.lt

Remiantis „Ipsos“ apklausos rezultatais, kuriuos „Polsat“, TVN ir TVP televizijos tinklui pateikė „Ipsos“, tikėtina, kad rinkimuose Teisės ir teisingumo partija (PiS) turės 200 vietų parlamente. Tai rodo, kad jie nepasieks Seime (Lenkijos parlamento žemieji rūmai) reikalaujamos 231 vietos daugumos.

Pilietinė koalicija (KO) užima antrąją vietą ir turės 163 vietas, gavusi 31,6 proc. rinkėjų palaikymą.

Trečias pagal dydį rezultatas – Trečiasis kelias, kuris potencialiai gali užsitikrinti 55 vietas, surinkęs 13 proc. balsų.

Nedaug atsiliko Kairieji, gavę 8,6 proc. paramą, kuri reiškia 30 vietų.

Be to, vietą Seime ras ir Konfederacija, kurios rezultatas – 6,2 proc. ir tai atitinka 12 vietų.

Tačiau žemesniuosiuose parlamento rūmuose nebus atstovaujama Nepartinių vietos savivaldos aktyvistų partijai, kuri neperžengė 5 proc. rinkimų barjero ir surinko tik 2,4 proc. balsų.

Net ir sudarius galimą koaliciją su Konfederacija, apklausos rodo, kad PiS neužsitikrins savarankiškos daugumos Seime, nes kartu jie turėtų tik 212 vietų.

Priešingai, opozicija turi šansų suformuoti vyriausybę, nes Pilietinės koalicijos (KO), Trečiojo kelio ir Kairiųjų koalicija kartu užsitikrino 248 vietas.

Panašu, kad dėl stipresnio nei tikėtasi KO ir „Trečiojo kelio“ pasirodymo ir kairiųjų partijos balsų, opozicija turės daugumą parlamente.

Kadangi PiS gavo daugiausia balsų ir vietų, tikėtina, kad prezidentas Andžejus Duda pakvies šią partiją formuoti vyriausybę. Tačiau mažai tikėtina, kad toks bandymas bus sėkmingas, atsižvelgiant į parlamentinę aritmetiką.

Jų galimybes prastumti teisėkūros programą ribos tai, kad jos neturės 60 proc. vietų daugumos, kad galėtų atmesti prezidento veto.

Nors opozicinės partijos greičiausiai sugebės suformuoti vyriausybę, jų galimybes prastumti teisėkūros programą ribos tai, kad jos neturės 60 proc. vietų daugumos, kad galėtų atmesti prezidento veto.

Kad ir kokie būtų galutiniai rezultatai, valstybinės rinkimų institucijos duomenimis, rinkėjų aktyvumas šiuose rinkimuose yra 10 proc. didesnis nei prieš ketverius metus, o pagal apklausos rezultatus prognozuojama, kad jis sieks 72,9 proc.

IPSOS apklausos duomenimis, referendume dalyvavo tik 40 proc. rinkėjų, todėl jo rezultatai nebus privalomi, nors dalyvavusieji didžiąja dalimi pritarė vyriausybės politikai migracijos, privatizacijos ir pensinio amžiaus nustatymo srityse.

Šaltinis Remix News

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Naujųjų metų išvakarėse chaosą esą sukėlę „vokiečiai“ – beveik visi vardu Abdul ar panašiai

Policija trimitavo, kad net 60 proc. suimtųjų per šių metų naujametinį chaosą Berlyne yra „vokiečiai“. Tačiau laikraštis Nius...

Ilonas Maskas apie Švedijos arabų prievartavimus: „Oho“

„Oho“ – taip Ilonas Maskas (Elon Musk) komentavo Švedijoje atliktą tyrimą, kuris parodė, kad išprievartavimų statistikoje Švedijoje vyrauja...

Edvardas Čiuldė. Nauji konjunktūros everestai

Jeigu būtų galimą sustabdyti šiandieninį mūsų gyvenimo momentą, pateikti apvalytą nuo smulkmenų dabarties nuotrauką, įsižiūrėję į tokį vaizdelį...

Česlovas Iškauskas. Sausio ydos: su kuo mums draugauti?

Sausis mums ypatingas. Ir ne tik todėl, kad Sausio 13-ąją atsilaikėme prieš įnirtusią sovietinę mašiną ir apgynėme Kovo...