2025-01-21, Antradienis
Naujienlaiškis

Popiežiaus Pranciškaus pagiriamasis laiškas Klausui Šabui ir Pasaulio ekonomikos forumui: „Globalizacija iš esmės yra morali“

Popiežius Pranciškus nusiuntė pagiriamąjį laišką Pasaulio ekonomikos forumui (WEF) ir jo įkūrėjui Klausui Švabui (Klaus Schwab), rašydamas, kad Davose (Šveicarija) vykstantis kasmetinis šios grupės susitikimas yra „svarbi galimybė“ bandant platesniu mastu „ieškoti novatoriškų ir veiksmingų sprendimų geresniam pasauliui kurti“.

„Todėl linkiu, kad šių metų forumo dalyviai suvoktų moralinę atsakomybę, kuri tenka kiekvienam iš mūsų kovojant su skurdu, užtikrinant visapusišką visų mūsų brolių ir seserų vystymąsi ir siekiant taikaus tautų sugyvenimo“, – rašoma anglų kalba parašytame laiške.

Šis laiškas buvo išsiųsta 2024 m. Pasaulio ekonomikos forumo metinio susitikimo leidiniui ir adresuotas WEF įkūrėjui, guru ekstremistui Klausui Švabui.

Savo laiške Bergoljo (Bergoglio) neminėjo nei Kristaus, nei katalikybės ar Katalikų Bažnyčios vaidmens, o pabrėžė WEF vaidmenį pasaulio ateičiai.

Po to Romos popiežius pasirinko kalbėti apie karo kančias ir apie būtinybę kovoti su „neteisingumu, kuris yra pagrindinė konfliktų priežastis“. Tarp šių neteisingumų Pranciškus paminėjo „badą“, „gamtinių išteklių išsekinimą“ ir žmonių, „priverstų dirbti už mažą atlyginimą,“ „išnaudojimą“.

Be to, jis paminėjo „iš esmės moralinį“ šiuo metu vykstančio „globalizacijos proceso“, kuriuo siekiama „formuoti tarptautinės bendruomenės ateitį“, aspektą.

„Globalizacijos procesas, kuris dabar aiškiai parodė pasaulio nacijų ir tautų tarpusavio priklausomybę, iš esmės turi moralinę dimensiją, kuri turi būti juntama ekonominėse, kultūrinėse, politinėse ir religinėse diskusijose, siekiančiose formuoti tarptautinės bendruomenės ateitį“, – rašė argentiniečių jėzuitas Davoso draugijai.

Šiaip ar taip, neskatindamas tikėjimo ar religijos kaip atsako į dabartines visuomenės krizes, popiežius Pranciškus ragina šalių vyriausybes ir įmones skatinti „toliaregiškus ir etiškai pagrįstus globalizacijos modelius“. Tai leistų „valdžiai“ tarnauti „bendram mūsų žmonių šeimos gėriui, pirmenybę teikiant vargšams, ir tiems, kurie atsidūrė pažeidžiamiausioje situacijoje“.

Kviesdamas įmones laikytis „aukštų etikos standartų“, Pranciškus taip pat paragino tautas imtis naujo vaidmens tarptautinėje politinėje raidoje: „Tuo pat metu akivaizdžiai reikia tarptautinių politinių veiksmų, kad imantis koordinuotų priemonių būtų galima veiksmingai siekti visuotinės taikos ir autentiško vystymosi tikslų“.

Jis rašė įkvėptas temų, išdėstytų Švabo „Didžiojo perkrovimo“ dienotvarkėje, kad šios tarptautinės pastangos apimtų finansų sferos aspektų „kontrolę“:

„Ypač svarbu, kad tarpvyriausybinėms struktūroms sektųsi veiksmingai vykdyti kontrolės ir valdymo funkcijas ekonomikos sektoriuje, nes bendros gerovės siekimas yra tikslas, kuris yra nepasiekiamas atskiroms valstybėms, net ir toms, kurios dominuoja galios, turto ir politinės jėgos požiūriu“.

„Tarptautinės organizacijos taip pat raginamos užtikrinti, kad būtų pasiekta tokia lygybė, kuri remiasi visų asmenų teise dalyvauti visapusiško vystymosi procese, deramai gerbiant teisėtus skirtumus“.

Popiežius Pranciškus parodė, kad artimai bendrauja su WEF atstovu Klausu Švabu, per savo pontifikato dešimtmetį penkis kartus siųsdamas savo pasisakymus į WEF ir leisdamas Vatikanui kasmet rengti apskritojo stalo diskusijas Davose vykstančioje kasmetinėje konferencijoje.

2021 m. interviu naujienų portalui Vatican News vietos Davoso parapijos kunigas, tėvas Kurtas Susakas (Kurt Susak) atskleidė, kad Švabas asmeniškai pakvietė Pranciškų į penkiasdešimtąsias renginio metines, nors vietoj pontifiko išvyko kardinolas, valstybės sekretorius Pietro Parolinas.

Popiežiaus Pranciškaus veiksmai ir viešieji interesai griežtai atitinka Švabo, globalistinio elito ir WEF veiklą. 2020 m. gruodį Pranciškus pavartojo frazę „atstatyti geriau“ – šūkį, kuris yra globalistų politikos sinonimas. Šia fraze po rinkimų buvo pavadinta Džo Baideno (Joe Biden) interneto svetainė (BuildBackBetter.gov), kurioje jis teigė, kad „atstatys Amerikos lyderystę“.

Netrukus po to Pranciškus prisijungė prie viso pasaulio įmonių, skatinančių naują kapitalizmo „ekonominę sistemą“, atitinkančią Tvaraus vystymosi tikslus, nepaisant jų sąsajų su abortais ir jo paties raginimo gyventi paprastą ir griežtą gyvenimą.

Po to sekė Vatikano ir Jungtinių Tautų partnerystė, kurioje popiežius dar kartą parodė savo globalistines tendencijas, skatindamas švietimą apie „tvarų gyvenimo būdą“, „lyčių lygybę“ ir „pasaulinį pilietiškumą“, tačiau vengdamas užsiminti apie katalikų tikėjimą, atskleidė LifeSiteNews.

2021 m. kalboje Pasaulio bankui ir Tarptautiniam valiutos fondui Pranciškus pakartojo Švabo išsakytas mintis. Antikatalikišką „Didįjį perkrovimą“, kurį siūlo Schwabas, palaiko dėmesys tariamai „žaliajai“ finansinei darbotvarkei, „iškastinio kuro subsidijų atsisakymui“ ir naujai finansų sistemai, pagrįstai „investicijomis“, skatinančiomis „lygybę ir tvarumą“ bei „žaliosios miestų infrastruktūros“ kūrimą.

Iš tiesų per vėluojantį 2022 m. Davoso susitikimą Vatikano pareigūnas pareiškė, kad Katalikų Bažnyčia yra „įsitraukusi į įvairius forume svarstomus klausimus“, nurodydamas popiežiaus Pranciškaus enciklikas Laudato Si ir Fratelli Tutti kaip Katalikų Bažnyčios prisidėjimą konkrečiais aspektais prie globalistų darbotvarkės.

Kaip pranešė Renovatio 21, popiežiaus kalbą griežtai kritikavo buvęs nuncijus, JAV arkivyskupas Karlas Marija Vigano (Carlo Maria Viganò). „Davose renkasi globalistų kupolo šeimininkai ir tarnai, – sakė prelatas. „Kaip mūsų Viešpats kalbėtų Pasaulio ekonomikos forumo nusikalstamų perversmininkų sanhedrinui*? Ką Davoso forumo dalyviams būtų pasakę visi popiežiai nuo šventojo Petro iki Pijaus XII? Tikrai ne tai, ką pasakė Bergoljo. Ir tai dar kartą įrodo, kad argentinietis jėzuitas yra globalistų elito tarnas: nesvarbu, ar jis tai daro iš savanaudiškų interesų, ar dėl šantažo“.

„Bergoljo aiškiai remia pasaulinį perversmą ir aktyviai bendradarbiauja kuriant Naująją pasaulio tvarką“, – tęsia monsinjoras Vigano. „Ko dar reikia, kad suprastume, jog Leono XIII žodžiai pasitvirtino? Kad mūsų akyse pildosi Dievo Motinos iš La Saleto pranašystė? „Roma praras tikėjimą ir taps Antikristo buveine“.

*Sanhedrinas arba Sinedrionas – politinių, religinių ir teisės reikalų aukščiausioji taryba senovės Judėjoje (red. past.).

Šaltinis: renovatio21.com

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Vengrijos premjeras Orbanas pasirengęs „okupuoti Briuselį“

Zoltán Kottász Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pareiškė, kad jo šalies pirmininkavimo Europos Sąjungai pabaiga yra naujos Europos...

Darius Kuolys. Ir kam mums reikia vieniems kitus maustyti, vieniems kitus žeminti?

Ir kas mumis, lietuviais ir baltarusiais, taip nepadoriai žaidžia? Kodėl viešumoje elgiamės kaip Kremliui naudingi idiotai? „Negali baltarusių smerkti,...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis šešiasdešimt antroji (sausio 20) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainos pajėgos surengė sėkmingą smūgį Kazan aviacijos gamyklos teritorijoje. Atakuotas pakilimo takas, fiksuoti sprogimai ore,...

„Dovanėlė“ vilniečiams – VT bilietai brangs beveik dvigubai!

Almantas Stankūnas Įkeliu vaizdą iš Vilniaus m. savivaldybės Aplinkos apsaugos ir miesto paslaugų komiteto posėdžio, kai buvo svarstomas klausimas...