2025-01-12, Sekmadienis
Naujienlaiškis

Povilas Gylys.TURIME PAGYDYTI SAVO KOLEKTYVINĘ -TAUTINĘ, BENDRUOMENINĘ, ŠEIMYNINĘ- SIELĄ.

Pagydžius dvasią, į gerą pusę pajudėtų ir visi kiti- materialiniai, finansiniai dalykai.

Dabar mūsų siela yra gyva, bet smarkokai ligota. Ir kenčia ji nuo to, kad nūdienos švonderiai, mankurtai, rinkos fanatikai bando pasėti mumyse nepasitikėjimo savimi, beviltiškumo, hipertrofuoto, perdėto egoizmo sėklą.

Šie žmonės mums trukdo suvokti bendrojo gėrio turinį bei svarbą, agresyviai diegdami mintį, kad visuomenė yra ne organizuotas sociumas, o pabirų individų suma.

Jie mus bando supjudyti, atimti iš mūsų nacionalinius simbolius ir pozityviąją mūsų istorijos dalį, teigiamus jos herojus. Jie stengiasi mus paversti visuomene, kurioje veikia principas: „Kiekvienas už save, kiekvienas prieš kiekvieną”.

Tačiau išmintingoji, sveikoji visuomenės dalis tam instinktyviai priešinasi. Ir tas pasipriešinimas, tendencija rodo, turėtų stiprėti. Situacija dramatiškai keistųsi, jei mūsų šalyje ir pasaulyje- gyvename globalizuotoje erdvėje- individualizmą, liberalizmą pakeistų labiau subalansuota pasaulėžiūra. Tokia aš manau esant holizmą, kurio rėmuose legitimizuojami bendrojo gėrio, bendrystės (solidarumo) reiškiniai, adekvačiai suvokiama valstybės misija ir t.t.

P.S. Mankurtai ir švonderiai sako- jei ir yra, tai tik individo siela. Tokiems sakau- ar sutinkate, kad vokiečių, kiniečių, amerikonų tautinės dvasios skiriasi. Tikrai skiriasi. Ir tokiu tautinių skirtumų pripažinimu mes patvirtiname- tautos siela egzistuoja. Greta šeimos bei bendruomenių dvasios.

2 KOMENTARAI

  1. Na nežinau, grynas abstrakcionizmas. Sulietos ir išplaukusios sielos bei dvasios sąvokos. Ir kas konkrečiai tie „jie” – mankurtai, švonderiai?

    • Jeigu p. Tomui neaišku, kas yra mankurtai ir švonderiai, tai ir aiškinti beprasmiška.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Teresė Kezienė. APIE TIESĄ IR PRABUDIMĄ

Būna įdomių atsitiktinumų. Vienas man nutiko prieš dvejus, gal trejus metus. Lukiškių aikštėje grupelė žmonių giedojo Lietuvos himną. Nors...

Algirdas Patackas. Niekada jie netaps broliais… arba kaip gimsta tauta

Jaunutė ukrainiečių poetė Anastasija Dmitruk parašė eilėraštį, kuris akies mirksniu pasklido tarp visų rusiškai suprantančių interneto skaitytojų. Kas...

Kviečiama į paminėjimą: nekaltumą vertina ne komisijos ar istorikai, o tik teismas

2025 m sausio 12 d. Ukmergėje, Lėno miestelyje ir Lėno miške minimas žymiausias Vyčio apygardos partizanų mūšis su...

Česlovas Iškauskas. Sausio Idos: su kuo mums draugauti?

Sausis mums ypatingas. Ir ne tik todėl, kad Sausio 13-ąją atsilaikėme prieš įnirtusią sovietinę mašiną ir apgynėme Kovo...